Chelsea udržela neporazitelnost i proti Manchesteru

Londýn – Petr Čech nepříliš jistým zákrokem pomohl k prvnímu gólu utkání.

21.9.2008

Zklamaný Petr Čech.Foto: REUTERS/Dylan Martinez

Neporazitelnost fotbalové Chelsea trvá dál. Nic na tom nezměnil ani nedělní zápas pátého kola anglické Premier League, v němž Blues přivítali na svém hřišti obhájce mistrovského titulu Manchester United.

Hostům se vstup do nové sezony příliš nevydařil. Sérii neúspěchů však chtěli protrhnout právě na Stamford Bridge.

Svěřencům kouče Fergusona nahrálo do karet i zranění dvou klíčových hráčů domácích. Portugalský záložník Deco si ho přivodil už při předzápasové rozcvičce, jeho krajan Carvalho odstoupil ze hry po pouhých jedenácti minutách.

V první vyložené šanci utkání se díky chybující obraně Blues ocitl po čtvrthodině hry Rio Ferdinand. Jeho střelu ale brankář Čech skvěle vyrazil.

O pár minut později už ale udeřilo. Důrazný Evra odstavil ve velkém vápně Bosingwu a předložil ideální přihrávku Berbatovovi. Bulharův pokus Čech neudržel a pro dobíhajícího Parka už nebyl problém uklidit míč do sítě.

Domácí po inkasované brance převzali iniciativu a hnali se za vyrovnáním. Dlouho ovšem jejich snaha ztroskotávala na nepřesné kombinaci a pozorné obraně United.

Do slibné šance se po půlhodině hry probíjel Malouda, ale jeho akci zastavil vyběhnuvší Van der Sar. Nizozemský gólman se ale při zákroku zranil, a po pár minutách přepustil své místo v bráně Kuszcakovi.

Ronaldo ani Drogba neuspěli

Polský náhradník se výrazněji zapotil až na začátku druhé půle. Joe Cole však svůj samostatný nájezd totálně zazdil.

To už se na trávníku objevila největší útočná esa obou týmů. V dresu domácích Didier Drogba, v červených barvách Portugalec Ronaldo. Oba ve zbytku utkání hýřili aktivitou, ale do výraznější šance se nedostali.

Scolariho svěřenci postupem času stupňovali svůj tlak a nakonec se dočkali zaslouženého vyrovnání. Centrovaný balón uklidil do sítě na malém vápně zapomenutý Salomon Kalou.

V hektickém závěru si hráči United vykoledovali několik žlutých karet. S přehledem pískající rozhodčí Riley ale dokázal utkání ukočírovat až do remízového konce.

Chelsea po výsledku 1:1 klesla v tabulce za vedoucí Arsenal, nicméně udržela domácí neporazitelnost, která trvá už čtyři a půl roku. Manchesteru po pěti kolech patří nelichotivá čtrnáctá příčka.

CHELSEA - MANCHESTER UNITED 1:1 (0:1)

Branky: 80. Kalou – 18. Park. Rozhodčí: Riley. ŽK: Mikel – Scholes, Ferdinand, Neville, Berbatov, Rooney, Evra, Ronaldo. Diváci: 41 760.
Chelsea: Čech – Bosingwa, Carvalho (11. Alex), Terry, A. Cole – Mikel – J. Cole, Ballack (73. Kalou), Lampard, Malouda (46. Drogba) – Anelka.
Manchester: Van der Sar (31. Kuszczak) – Neville, Evans, Ferdinand, Evra, Hargreaves – Fletcher, Scholes (54. Ronaldo), Park (73. O'Shea) – Rooney, Berbatov.

Autor: Radek Weber