Čech udržel nulu, neskóroval ovšem ani Arsenal a je čtvrtý. Vede Leicester

Londýn - Bitva o čelo Premier League se dramatizuje. Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance remizovali 0:0 se Southamptonem a jsou až čtvrtí. Naopak jejich největší rivalové nezaváhali. Vedoucí Leicester porazil díky gólům Jamieho Vardiho Liverpool 2:0, druhý Manchester City si poradil se Sunderlandem 1:0. Před svěřence trenéra Arséna Wengera se na třetí místo dostal díky lepšímu skóre Tottenham.

2.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 2.2.2016

Brankář Arsenalu Petr Čech.Autor: ČTK/PA/Adam Davy

O víkendu v FA Cupu nechal trenér Arsenalu Arséne Wenger svou brankářskou jedničku Petra Čecha (výhra nad Burney 2:1) odpočívat. A ušetřené síly se opoře české reprezentace v úterním ligovém utkání hodily. Čech udržel 28. čisté konto z posledních 49 zápasů.

Jenže ani vychytaná nula českého brankáře Arsenalu k výhře nestačila. "Kanonýři" opět střelecky vyhořeli a se Southamptonem si nakonec rozdělili body za bezbrankovou remízu.

I když se během prvních dvaceti minut dostal do šance domácí Özil, hosty podržel gólman Forster.

Ten se pak blýskl i ve druhém poločase. Nejprve si poradil s technickým pokusem Girouda, nadvakrát ho nepřekonal ani střídající Walcott. Sánchezovu střelu zase z brankové čáry vykopl záložník Ward-Prowse.

Arsenal neskóroval už potřetí v řadě, což se mu stalo poprvé od února 2009. Navíc v tabulce klesl až na čtvrté místo a na vedoucí Leicester ztrácí už pět bodů.

Výhru lídra proti Liverpoolu režírovala především nejproduktivnější dvojice "Lišek" Mahríz - Vardy. Nejprve po hodině hry prvně jmenovaný poslal dalekonosný pas na Vardyho, který parádně z voleje překonal gólmana Mignoleta. Snajpr Leicasteru navíc přidal o chvíli i druhý gól a s 18 body kraluje tabulce střelců o tři bdy před Lukakuem z Evertonu a Kanem z Tottenhamu.

Citizens velebí Agüera

Svého hrdinu má i Manchester City. Agüero potvrdil formu z posledních duelů a v 16. minutě zařídil výhru v Sunderlandu. Argentinský útočník tak v posledních deseti zápasech v anglické lize, ke kterým nastoupil, vstřelil 12 branek.

Svým gólem proti Sunderlandu udělal radost i trenérovi Citizens Manuelu Pellegrinimu, který tak vítězstvím oslavil svůj jubilejní 100. zápas v Premier League (65 z nich vyhrál).

Díky lepšímu skóre se na třetí místo před Arsenal posunul Tottenham po výhře nad Norwichem 3:0. O góly se postarali Allima z penalty Kane, jenž se v závěru trefil ještě jednou.

Manchester United smetl Stoke

Manchester United zadělal na úspěch již ve 14. minutě, kdy ve vápně zužitkoval hlavou přesný centr Lingard. Manchester se tak na Old Trafford v první pětačtyřicetiminutovce prosadil poprvé od září.

A to rovnou dvakrát, neboť na Lingarda navázal o chvíli později Martial. Míč mu přichystal Rooney, který po pauze přidal i třetí branku. Kapitán anglické reprezentace tak potvrdil, že je v novém roce při chuti. Prosadil se už pětkrát a dvakrát asistoval.

O evropské poháry bojuje také West Ham, který je po výhře 2:0 nad poslední Aston Villou na šestém místě. Crystal Palace prohrál popáté v řadě, když nezvládl duel s Bournemouthem.

Anglická fotbalová liga - 24. kolo:

Arsenal - Southampton 0:0, Leicester - Liverpool 2:0 (60. a 71. Vardy), Norwich - Tottenham 0:3 (30. z pen. a 90. Kane, 2. Alli), Sunderland - Manchester City 0:1 (16. Agüero), West Ham United - Aston Villa 2:0 (58. Antonio, 85. Kouyaté), Crystal Palace - Bournemouth 1:2 (27. Dann - 34. Pugh, 57. Afobe), Manchester United - Stoke 3:0 (14. Lingard, 23. Martial, 53. Rooney), West Bromwich - Swansea 1:1 (90.+2 Rondón - 64. Sigurdsson).

Přijíždí Merkelová, první dáma EU

Německou kancléřku dnes čeká pět rušných hodin v Praze. Bude hovořit s premiérem
a prezidentem, přičemž v ulicích zahlédne příznivce i odpůrce své politiky.

Lovec zvěře zastřelil v srbských lesích mladého afghánského migranta

Bělehrad - V srbských lesích u bulharských hranic zastřelil v noci na dnešek jeden z lovců zvěře mladého afghánského migranta. Informovalo o tom dnes srbské ministerstvo obrany bez upřesnění, zda se případ vyšetřuje jako nešťastná událost nebo podezření z úmyslného činu.