Čech se opět nudil a vychytal nulu, Arsenal už zase vládne Anglii

Londýn - Po remíze ve šlágru s Arsenalem kouč Chelsea José Mourinho řekl, že se Petr Čech v bráně musel nudit. Dnes hráli "Blues" další zápas Premier League, tentokráte už slavili vítězství.

26.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 26.12.2013

Fotbalisté Manchesteru United slaví gól v síti HulluFoto: ČTK/AP

Ale český brankář zase neměl moc práce. V duelu Chelsea se Swansea (1:0) totiž hosté vyslali na bránu jedinou střelu. A s tou si Čech poradil.

Jediný gól vstřelil Eden Hazard v 29. minutě. Domácí byi aktivnější, vytvořili si další možnosti, ale velšský klub si nakonec z Londýna odvezl "přijatelný" výsledek.

Lize teď kraluje Arsenal

První je Arsenal, který otočil londýnské derby s West Hamem na 3:1 a vede o bod.

Arsenal nastoupil na hřišti West Hamu bez Rosického a inkasoval v úvodu druhé půle, kdy odražený míč poslal do sítě Carlton Cole.

O obrat se postaral Walcott, jehož dvě branky dělily jen tři minuty, vítězství hostů pak ještě pojistil Podolski. Z minulých tří zápasů přitom tým trenéra Wengera vytěžil pouze dva body.

Liverpool ve šlágru neuspěl

Manchester City se v utkání s Liverpoolem musel obejít bez zraněného Agüera, nejlepšího střelce týmu.

Po vedoucím gólu hostujícího Coutinha ale brzy vyrovnal hlavou po rohu stoper Kompany a těsně před poločasem poslal domácí celek do vedení Negredo, jehož střelu liverpoolský brankář Mignolet neudržel v rukavicích.

Pak už se stav 2:1 nezměnil a Citizens přidali do série úspěchů sedmý zápas bez prohry, což jim vyneslo posun na druhé místo. Liverpool je rázem až čtvrtý.

Manchester zachránil vlastní gól Hullu

Daří se Manchesteru United, vyhrál potřetí v řadě. Stejně jako v obou předchozích zápasech nastříleli svěřenci trenéra Davida Moyese i na hřišti Hullu tři branky.

Už po necelé čtvrthodině přitom obhájci mistrovského titulu po chybách v obraně prohrávali dvougólovým rozdílem, ale záhy vyrovnali a v druhé půli díky vlastní brance svého bývalého hráče Chestera získali další tři body. Ty vynesly tým United na šesté místo tabulky.

Vyrovnávací gól vstřelil v 26. minutě z voleje do šibenice Rooney, který tak zaokrouhlil počet svých branek za Manchester v Premier League na 150. V sezoně se trefil podeváté a v tabulce střelců se dělí o třetí místo.

Utkání nedohrál jeho spoluhráč Valencia, který v 90. minutě dostal druhou žlutou kartu, krátkou přesilovku ale Hull k vyrovnání nevyužil.

Sunderland nečekaně vyhrál v Evertonu

Poslední Sunderland využil dlouhého oslabení Evertonu po vyloučení brankáře Howarda v 23. minutě a na soupeřově stadionu nečekaně zvítězil 1:0.

V sestavě vítězného celku odehrál celý zápas i český obránce Ondřej Čelůstka. Série Evertonu bez porážky skončila po deseti zápasech.

Naopak Libor Kozák se neprosadil - za Aston Villu odehrál 76 minut, jeho tým prohrál po brance v nastavení s Crystal Palace 0:1.

18. kolo anglické fotbalové ligy:

Hull - Manchester United 2:3 (4. Chester, 13. Meyler - 19. Smalling, 26. Rooney, 66. vlastní Chester), Cardiff - Southampton 0:3 (14. a 20. Rodriguez, 27. Lambert), Chelsea - Swansea 1:0 (29. Hazard), Everton - Sunderland 0:1 (25. Ki Song-jung z pen.), West Ham United - Arsenal 1:3 (46. C. Cole - 68. a 71. Walcott, 79. Podolski), Aston Villa - Crystal Palace 0:1 (90.+2 Gayle), Newcastle - Stoke 5:1 (44. a 57. Rémy, 48. Gouffran, 66. Cabaye, 80. Cissé z pen. - 29. Assaidi), Norwich - Fulham 1:2 (13. Hooper - 34. Kasami, 87. Parker), Tottenham - West Bromwich 1:1 (36. Eriksen - 38. Olsson), Manchester City - Liverpool 2:1 (31. Kompany, 45.+1 Negredo - 24. Coutinho).

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.