Čech se vrátil do branky Chelsea, té to ale k vítězství nepomohlo

Londýn - Návrat Petra Čecha do branky fotbalistům Chelsea nepomohl a Newcastlu podlehli 2:3. V neúplné tabulce anglické ligy ztrácejí na třetím místě 13 bodů na vedoucí Manchester United, který má večerní zápas s Fulhamem k dobru.

3.2.2013

Petr Čech likviduje pokus Sissoka z Newcastelu.Foto: ČTK/AP/Scott Heppell

Čech vynechal kvůli zranění lýtka dva zápasy, které skončily pro jeho tým remízou 2:2. S českým reprezentantem mezi tyčemi svěřenci kouče Rafaela Beníteze inkasovali dokonce třikrát.

V 41. minutě překonal Čecha svým prvním gólem v sezoně Gutiérrez. Po změně stran sice vyrovnal Frank Lampard a šest minut po něm otočil skóre Juan Mata, ale hrdinou zápasu se stal Moussa Sissoko. Francouzský reprezentační záložník si odbyl po nedávném přestupu z Toulouse skvělý debut před fanoušky Newcastlu, když v 68. minutě vyrovnal a v poslední minutě zajistil patnáctému týmu tabulky výhru.

Smolně dopadl návrat do Newcastlu pro útočníka Dembu Ba, který přišel do Chelsea z United na začátku roku. V závěru prvního poločasu ho Fabricio Coloccini kopl do obličeje a zraněného Senegalce nahradil na hřišti Torres. Následné vyšetření potvrdilo, že Ba má zlomený nos. "Byl to zákrok na penaltu a červenou kartu," zlobil se trenér Benítez.

Manchester United zachránil Rooney

Vedoucí Manchester United se podruhé v krátké době utkal s Fulhamem a podobně jako v sobotním utkání 4. kola Anglického poháru dokázal zvítězit. O výhře hostů rozhodl v 79. minutě desátou brankou v sezoně Wayne Rooney. United vedou tabulku o deset bodů před Manchesterem City, který má utkání s Liverpoolem k dobru. Fulham je v tabulce třináctý a na výhru nad svým sobotním soupeřem čeká již od prosince 2009.

Chelsea, která bude soupeřem pražské Sparty v play off Evropské ligy, hrála v sestavě: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Ramires, Lampard, Oscar, Mata - Bertrand, Ba (43. Torres).

Na pět bodů se Chelsea přiblížil šestý Arsenal, který zdolal doma Stoke 1:0 díky brance střídajícího Lukase Podolského. Německý reprezentant se trefil v 78. minutě z přímého kopu díky s pomocí teče hostujícího hráče ve zdi. Tomáš Rosický zůstal jen lavičce náhradníků Arsenalu.

Manchester City remizoval ve šlágru s Liverpoolem 2:2

Fotbalisté Manchesteru City remizovali v 25. kole anglické ligy s Liverpoolem 2:2 a na svého městského rivala Manchester United ztrácejí na druhém místě tabulky již devět bodů. Tottenham porazil 1:0 West Bromwich a přiblížil se třetí Chelsea na jediný bod.

Úřadující mistr Manchester City se ujal vedení v 23. minutě, kdy z lehké pozice po Milnerově centru zakončil bývalý útočník Teplic Džeko. Již o šest minut však vyrovnal ranou z dálky Sturridge a připravil soupeře o možnost udržet páté čisté konto v Premier League v řadě.

Svého spoluhráče čtvrt hodiny před koncem napodobil dalším úspěšným pokusem z dálky kapitán Gerrard, ale ani to Liverpoolu k vítězství nestačilo. V 78. minutě totiž špatně vyběhl brankář Reina a prohrál souboj s Agüerem, který z těžké pozice srovnal na konečných 2:2.

Tottenham se na čtvrtém místě přiblížil už na jediný bod k Chelsea. V duelu proti West Bromwichi mu na výhru stačil Baleův jediný gól. Londýnskému týmu pomohl k venkovnímu triumfu zbytečným vyloučením za plivnutí na soupeře obránce Popov.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

QPR - Norwich 0:0, Arsenal - Stoke 1:0 (81. Podolski), Everton - Aston Villa 3:3 (69. a 90.+3 Fellaini, 21. Anichebe - 2. a 61. Benteke, 24. Agbonlahor), Newcastle - Chelsea 3:2 (68. a 90. Sissoko, 41. Gutiérrez - 55. Lampard, 61. Mata), Reading - Sunderland 2:1 (7. a 55. Kébé - 29. Gardner z pen.), West Ham United - Swansea 1:0 (77. Carroll), Wigan - Southampton 2:2 (25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin), Fulham - Manchester United 0:1 (79. Rooney), West Bromwich - Tottenham 0:1 (67. Bale), Manchester City - Liverpool 2:2 (23. Džeko, 78. Agüero - 29. Sturridge, 73. Gerrard).

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.