Čech se vrátil do branky Chelsea, té to ale k vítězství nepomohlo

Londýn - Návrat Petra Čecha do branky fotbalistům Chelsea nepomohl a Newcastlu podlehli 2:3. V neúplné tabulce anglické ligy ztrácejí na třetím místě 13 bodů na vedoucí Manchester United, který má večerní zápas s Fulhamem k dobru.

3.2.2013

Petr Čech likviduje pokus Sissoka z Newcastelu.Foto: ČTK/AP/Scott Heppell

Čech vynechal kvůli zranění lýtka dva zápasy, které skončily pro jeho tým remízou 2:2. S českým reprezentantem mezi tyčemi svěřenci kouče Rafaela Beníteze inkasovali dokonce třikrát.

V 41. minutě překonal Čecha svým prvním gólem v sezoně Gutiérrez. Po změně stran sice vyrovnal Frank Lampard a šest minut po něm otočil skóre Juan Mata, ale hrdinou zápasu se stal Moussa Sissoko. Francouzský reprezentační záložník si odbyl po nedávném přestupu z Toulouse skvělý debut před fanoušky Newcastlu, když v 68. minutě vyrovnal a v poslední minutě zajistil patnáctému týmu tabulky výhru.

Smolně dopadl návrat do Newcastlu pro útočníka Dembu Ba, který přišel do Chelsea z United na začátku roku. V závěru prvního poločasu ho Fabricio Coloccini kopl do obličeje a zraněného Senegalce nahradil na hřišti Torres. Následné vyšetření potvrdilo, že Ba má zlomený nos. "Byl to zákrok na penaltu a červenou kartu," zlobil se trenér Benítez.

Manchester United zachránil Rooney

Vedoucí Manchester United se podruhé v krátké době utkal s Fulhamem a podobně jako v sobotním utkání 4. kola Anglického poháru dokázal zvítězit. O výhře hostů rozhodl v 79. minutě desátou brankou v sezoně Wayne Rooney. United vedou tabulku o deset bodů před Manchesterem City, který má utkání s Liverpoolem k dobru. Fulham je v tabulce třináctý a na výhru nad svým sobotním soupeřem čeká již od prosince 2009.

Chelsea, která bude soupeřem pražské Sparty v play off Evropské ligy, hrála v sestavě: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Ramires, Lampard, Oscar, Mata - Bertrand, Ba (43. Torres).

Na pět bodů se Chelsea přiblížil šestý Arsenal, který zdolal doma Stoke 1:0 díky brance střídajícího Lukase Podolského. Německý reprezentant se trefil v 78. minutě z přímého kopu díky s pomocí teče hostujícího hráče ve zdi. Tomáš Rosický zůstal jen lavičce náhradníků Arsenalu.

Manchester City remizoval ve šlágru s Liverpoolem 2:2

Fotbalisté Manchesteru City remizovali v 25. kole anglické ligy s Liverpoolem 2:2 a na svého městského rivala Manchester United ztrácejí na druhém místě tabulky již devět bodů. Tottenham porazil 1:0 West Bromwich a přiblížil se třetí Chelsea na jediný bod.

Úřadující mistr Manchester City se ujal vedení v 23. minutě, kdy z lehké pozice po Milnerově centru zakončil bývalý útočník Teplic Džeko. Již o šest minut však vyrovnal ranou z dálky Sturridge a připravil soupeře o možnost udržet páté čisté konto v Premier League v řadě.

Svého spoluhráče čtvrt hodiny před koncem napodobil dalším úspěšným pokusem z dálky kapitán Gerrard, ale ani to Liverpoolu k vítězství nestačilo. V 78. minutě totiž špatně vyběhl brankář Reina a prohrál souboj s Agüerem, který z těžké pozice srovnal na konečných 2:2.

Tottenham se na čtvrtém místě přiblížil už na jediný bod k Chelsea. V duelu proti West Bromwichi mu na výhru stačil Baleův jediný gól. Londýnskému týmu pomohl k venkovnímu triumfu zbytečným vyloučením za plivnutí na soupeře obránce Popov.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

QPR - Norwich 0:0, Arsenal - Stoke 1:0 (81. Podolski), Everton - Aston Villa 3:3 (69. a 90.+3 Fellaini, 21. Anichebe - 2. a 61. Benteke, 24. Agbonlahor), Newcastle - Chelsea 3:2 (68. a 90. Sissoko, 41. Gutiérrez - 55. Lampard, 61. Mata), Reading - Sunderland 2:1 (7. a 55. Kébé - 29. Gardner z pen.), West Ham United - Swansea 1:0 (77. Carroll), Wigan - Southampton 2:2 (25. Caldwell, 90. Maloney - 64. Lambert, 85. Schneiderlin), Fulham - Manchester United 0:1 (79. Rooney), West Bromwich - Tottenham 0:1 (67. Bale), Manchester City - Liverpool 2:2 (23. Džeko, 78. Agüero - 29. Sturridge, 73. Gerrard).

Rath posílá prezidenta Zemana k Ústavnímu soudu

Trend, dobře známý například v Budapešti, představil v Brně Marek Fišer pod názvem Kološkopek.
3 3

Do Brna se řítí cyklohospoda. Lidé si vychutnají pivo při šlapání do pedálů

Děti zůstávají v ústavech. Může za to jejich vyšší věk i stávající krize rodiny

V boskovickém dětském domově momentálně žije čtyřiatřicet dětí. Pracovníci navíc čekají na dvě další, které se vrací od pěstounů. Stejně na tom bylo zařízení ústavní výchovy loni. Tak jako další na Vyškovsku i Blanensku potvrzuje celorepublikový fenomén – počet chovanců v ústavech se nedaří snižovat.

150 milionů korun. Tolik pošle Česko na pomoc s migrací

Česko letos pošle do zahraničí na pomoc uprchlíkům a státům čelícím migračním tlakům 150 milionů korun. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že částku v rámci jeho koncepce pro asistenci uprchlíkům na dnešním jednání schválila vláda. Prvních 40 milionů korun z této částky by mělo jít na obnovu uprchlického tábora Azrak v Jordánsku.

Stánky ve Znojmě jsou prázdné. Trhovkyně: Nechci se učit novoty kvůli EET

Brambory, cibuli, jablka nebo třeba česnek od místních prodejců si mohli obyvatelé Znojma donedávna koupit na stáncích na Masarykově náměstí. Zhruba desítka prodejců zde nabízela zboží každé dopoledne vždy od pondělí do soboty. Nyní zůstala prodejní místa opuštěná, i když na konci března již vždy trhovci bývali na svých místech.

Ve Středozemí možná utonulo dalších až 150 afrických migrantů

Bezmála 150 afrických běženců patrně v úterý utonulo ve Středozemním moři. S odvoláním na přeživšího z potopené lodi to dnes uvedla Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Jako o jediném přeživším zatím úřady informují o 16letém chlapci z Gambie. "Řekl, že všichni ostatní zemřeli. Ale existuje určitá naděje, že italská pobřežní stráž některé vyzvedla," prohlásil podle agentury Reuters mluvčí italské pobočky IOM Flavio Di Giacomo.