Brankář Petr Čech nedochytal středeční utkání Chelsea v třetím kole anglického Ligového poháru s fotbalisty Fulhamu.

Český reprezentant musel v poločase střídat kvůli zranění, které utrpěl po střetu s protihráčem. Podle trenéra Andrého Villase-Boase se Čech rozhodl nepokračovat spíše z preventivních důvodů a do příštího zápasu bude moci nastoupit. Čech uvedl, že šlo o lehký otřes mozku.

"Po utkání jsem jel ještě pro jistotu do nemocnice, ale nejedná se o nic vážného. Podle výsledků jde o lehký otřes mozku," vzkázal gólman prostřednictvím společnosti Sport Invest, která ho zastupuje.

Chelsea nakonec v londýnském derby po bezbrankovém průběhu zvítězila 4:3 na penalty, byť od 47. minuty hrála v deseti bez vyloučeného Alexe.

Čech stejně jako před týdnem v úvodním utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Leverkusenu nastoupil s kapitánskou páskou, ale na rozdíl od souboje s německým soupeřem tentokrát na hřišti nevydržel celý zápas. Po kontaktu s hostujícím útočníkem Orlandem Sá utrpěl zranění hlavy a v přestávce musel přepustit místo mezi tyčemi náhradníkovi Rossu Turnbullovi.

"Petr šel na vyšetření, ale je v pořádku. Trochu se mu točila hlava, takže se rozhodl, že raději nebude riskovat," řekl na oficiálním webu klubu Chelsea trenér Villas-Boas na adresu své brankářské jedničky, která od svého těžkého zranění ze října roku 2006 nastupuje s helmou. "Příští zápas bude moci chytat," dodal portugalský kouč s výhledem na sobotní ligový duel proti nováčkovi Swansea.

Čechův náhradník Turnbull se nakonec stal hrdinou Chelsea. Hned po třech minutách na trávníku ho z pokutového kopu nepřekonal hostující Kasami, který trefil břevno, a v rozhodující penaltovém rozstřelu pak náhradní brankář Blues zlikvidoval dva pokusy. V dresu Fulhamu nastoupili v základní sestavě obě české letní posily Zdeněk Grygera a Marcel Gecov, jenž si odbyl premiéru v novém působišti.

Čech měl zdravotní problémy už na začátku sezony. Na konci srpna ho po kolizi na tréninku trápily potíže s kolenem a vynechal kvůli nim kvalifikační utkání o postup na mistrovství Evropy ve Skotsku.