Real deklasoval Pamplonu, krvavý Čech vychytal nulu

Praha - Fotbalisté Manchesteru vydřeli výhru. Arsenalu porazil West Bromwich. Pekhart se podílel na jediné brance Norimberku.

5.11.2011

Gólman Chelsea Petr Čech se zranil v zápase s Blackburnem.Foto: ČTK/AP/Tim Hales

Trenér Alex Ferguson v předvečer svého 25. výročí na lavičce Manchesteru United dovedl tým v anglické lize k výhře 1:0 nad Sunderlandem. Jedinou branku zápasu vstřelil do vlastní sítě stoper Wes Brown, který do léta působil na Old Trafford. United zůstávají v lize druzí za svým městským rivalem City.

Legendární Ferguson, po kterém se bude nově jmenovat severní tribuna stadionu Old Trafford, před zápasem procházel za potlesku špalírem hráčů. Devětašedesátiletému kouči se snažil vstup do 26. roku u týmu pokazit z lavičky soupeře Steve Bruce, kterého si Ferguson rok po svém příchodu do Manchesteru přivedl a svěřil mu i kapitánskou pásku.

United se dlouho nemohli prosadit, jejich trápení protrhl až těsně před poločasovým hvizdem jejich bývalý spoluhráč. Nešťastný Brown při svém prvním návratu na Old Trafford od svého červencového odchodu srazil střelu Welbecka za vlastního brankáře.

Manchesteru City vystřelil výhru Touré

Lídr soutěže Manchester City brzy prohrával na stadionu Queens Park Rangers, nakonec ale na stadionu Loftus Road nenapodobil čtrnáct dní starou porážku Chelsea. Ještě před poločasem se v pokutovém území uvolnil Edin Džeko a vstřelil desátý gól v sezoně, skóre ve prospěch favorita v 52. minutě zvrátil David Silva.

Jenže Rangers se nevzdali a 21 minut před koncem srovnal na 2:2 Heidar Helguson. Svěřence trenéra Manciniho ale zachránil před druhou remízou v ročníku záložník Yaya Touré, díky kterému má bohatý klub v čele soutěže s bilancí deseti výher a jedné remízy pětibodový náskok na Manchester United.

Van Persie má střeleckou formu, Čech se zranil

Nizozemský útočník Robin van Persie se v dresu Arsenalu trefil ve čtvrtém ligovém zápase za sebou a opět to znamenalo tři body. Lídr střelecké tabulky Premier League dal svou jedenáctou branku v sezoně z dorážky po střele Walcotta. Arsenal, za který nastoupil na posledních 20 minut Tomáš Rosický, přehrál West Bromwich 3:0.

Brankář Petr Čech se mohl v Chelsea po čtyřech zápasech bez výhry radovat ze tří bodů, nicméně zápas odnesl zlomeným nosem. Hubené vítězství 1:0 na hřišti Blackburnu zajistil londýnskému týmu svou šestou ligovou brankou v sezoně Frank Lampard, díky kterému se Chelsea udržela na čtvrtém místě.

Trápící se Rovers, jejichž fanoušci si v průběhu celého utkání žádali odchod trenéra Steva Keana, mohli několikrát vyrovnat, šance Hanleyho a Yakubua ale zlikvidovala česká reprezentační jednička. Už v 9. minutě se přitom Čech srazil se spoluhráčem Colem a silné krvácení z nosu zastavovali lékaři sedm minut, než mohl devětadvacetiletý fotbalista pokračovat ve hře. Kvůli zranění Čechovi hrozí, že nestihne baráž proti Černé Hoře.

Newcastle porazil Everton

Třetí je Newcastle, který na rozdíl od Manchesteru United i Chelsea zůstává po jedenácti kolech bez porážky. Hosté z Evertonu sice na stadionu Newcastlu těsně před poločasem snížili na 1:2, avšak domácí si už vedení pohlídali a další branka nepadla. Rozhodující gól zaznamenal výstavní ranou Ryan Taylor.

Liverpool zahodil v zápase se Swansea řadu šancí a remizoval doma 0:0. V závěru rozhodčí nejprve neuznali branku Dirku Kuijtovi, vzápětí zlikvidoval jistý gól brankář hostů Michel Vorm, když dokázal vytáhnout nad břevno prudkou ránu Glena Johnsona ze dvaceti metrů.

ANGLIE, 11. kolo:

Newcastle - Everton 2:1 (12. vlastní Heitinga, 29. Taylor - 45.+2 Rodwell), Arsenal - West Bromwich 3:0 (22. Van Persie, 39. Vermaelen, 74. Arteta), Aston Villa - Norwich 3:2 (30. a 62. Bent, 48. Agbonlahor - 25. Pilkington, 77. Morison), Blackburn - Chelsea 0:1 (51. Lampard), Liverpool - Swansea 0:0, Manchester United - Sunderland 1:0 (45.+1 vlastní Brown), QPR - Manchester City 2:3 (28. Bothroyd, 69. Helguson - 43. Džeko, 52. Silva, 74. Y. Touré), Wolverhampton - Wigan 3:1 (31. O'Hara, 55. Edwards, 66. Ward - 42. Watson), Bolton - Stoke 5:0 (23. a 73. Eagles, 61. a 82. Klasnič, 2. K. Davies), Fulham - Tottenham 1:3 (57. vlastní Kaboul - 10. vlastní Baird, 45.+1 Lennon, 90.+5 Defoe).

Pořadí: 1. Manchester City 11 zápasů/31 bodů, 2. Manchester United 11/26, 3. Newcastle 11/25, 4. Chelsea 11/22, 5. Tottenham 10/22, 6. Liverpool 11/19.

NĚMECKO: Dortmund rozstřílel Wolfsburg, v lize je druhý

Fotbalisté Dortmundu rozstříleli na domácím hřišti Wolfsburg 5:1 a posunuli se na druhé místo německé ligy. Na vedoucí Bayern Mnichov ztrácí obhájci titulu dva body. Stejně bodů mají i Mönchengladbach a Brémy, které po poločase otočily zápas s Kolínem nad Rýnem díky hattricku Pizarra.

Do základní sestavy Wolfsburgu se podruhé v sezoně dostal záložník Jan Polák, ovšem nespokojený trenér Felix Magath ho už 40. minutě za stavu 0:1 nahradil Alexandrem Hlebem. Český fotbalista si stačil připsat žlutou kartu.

Právě bývalý hráč Arsenalu a Barcelony po přestávce vstřelil kontaktní gól na 1:2, ovšem hostující "Vlci" byli v Dortmundu bez šance. Prakticky z protiútoku získal úřadující mistr zpátky dvoubrankové vedení a nakonec soupeře poslal domů s debaklem 5:1. Dvěma góly se na něm podílel talentovaný záložník Mario Götze.

Na 23 bodů se stejně jako Dortmund dostaly i Brémy, které v zápase proti Kolínu nad Rýnem otočily po poločase nepříznivé skóre 0:2. Hattrickem se o to zasloužil Peruánec Claudio Pizarro, první dvě branky vstřelil krátce po přestávce, závěrečnou ránu pravačkou si schoval až do 86. minuty.

Pekhart se podílel na gólu Norimberku

Útočník Tomáš Pekhart se podílel na jediné brance Norimberku v zápase s Freiburgem. Sušický rodák přihrál na vedoucí gól Frantzovi, jejich tým ale nakonec přišel o všechny body a prohrál podruhé v řadě.

Rozhodující trefu na 2:1 zaznamenal až ve třetí minutě nastaveného času kanonýr Freiburgu Cissé a osmou brankou v sezoně odlepil svůj tým z posledního místa tabulky. Celý zápas za vítěze odehrál stoper Pavel Krmaš.

Jen na lavičce strávil utkání Herthy Berlín reprezentační obránce Roman Hubník. Jeho tým se sice doma ujal vedení nad Mönchengladbachem, ovšem také přišel o všechny body. Hostům pomohly na čtvrté místo v lize dvě branky útočníka Reuse ze 33. a 55. minuty.

Hamburk opět vydřel remízu

Hamburk i ve třetím zápase pod novým trenérem Thorstenem Finkem zopakoval stejný scénář. Na hřišti Leverkusenu rychle prohrával, ale nakonec zvládl vybojovat remízu. Tři body ze stejného počtu zápasů však zatím stačily pouze k posunu z posledního osmnáctého na šestnácté místo.

Na rozdíl od předchozích remíz 1:1 musel severoněmecký tým tentokrát dohánět dokonce dvoubrankový náskok soupeře. Týmu, za který odchytal celý zápas brankář Jaroslav Drobný a na závěrečných osm minut nastoupil záložník David Jarolím, se to podařilo zásluhou zásluhou gólů Westermanna a Jansena. Za domácí odehrál celý duel obránce Michal Kadlec.

Bayern těsně zvítězil v Augsburgu

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili na hřišti nováčka z Augsburgu 2:1 a v čele německé ligy si po dvanácti kolech vypracovali pětibodový náskok před mistrovským Dortmundem.

Svěřenci trenéra Juppa Heynckese vstřelili už v úvodní půlhodině bavorského derby dvě branky a vše nasvědčovalo jejich další hladké výhře. V 16. minutě se trefil kanonýr Mario Gómez a třináctým gólem si upevnil vedení v tabulce střelců. Za dvanáct minut ho napodobil francouzský záložník Franck Ribéry.

Domácí zdramatizovali utkání po kontaktní brance Japonce Hadžimeho Hosogaie z 59. minuty. Bayern však těsný náskok udržel i přesto, že v poslední minutě přišel o vyloučeného Ukrajince Anatolije Timoščuka.

Schalke remizovalo v Hannoveru 2:2 a propadlo se z druhé až na pátou pozici. Svůj bundesligový debut ozdobil dvěma góly finský útočník hostů Teemu Pukki, jeho spoluhráč Jan Morávek se dostal na hřiště až v poslední minutě.

NĚMECKO, 12. kolo:

Mohuč - Stuttgart 3:1 (53. a 64. Ujah, 60. Ivanschitz z pen. - 50. Cacau), Brémy - Kolín nad Rýnem 3:2 (49., 54. z pen. a 86. Pizarro - 3. Clemens, 45. Podolski), Dortmund - Wolfsburg 5:1 (12. a 78. Götze, 45. Kagawa, 61. S. Bender, 66. Lewandowski - 60. Hleb), Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:2 (18. Ramos - 33. a 55. Reus), Hoffenheim - Kaiserslautern 1:1 (33. Ibiševič - 73. Kouemaha), Norimberk - Freiburg 1:2 (32. Frantz - 34. Rosenthal, 90.+3 Cissé z pen.), Leverkusen - Hamburk 2:2 (5. Schürrle, 20. L. Bender - 34. Westermann, 58. Jansen), Hannover - Schalke 2:2 (29. vlastní Papadopulos, 59. Abdellaoue - 26. a 73. Pukki), Augsburg - Bayern Mnichov 1:2 (59. Hosogai - 16. Gómez, 28. Ribéry).

Pořadí: 1. Bayern Mnichov 12 zápasů/28 bodů, 2. Dortmund 12/23, 3. Brémy 12/23, 4. Mönchengladbach 12/23, 5. Schalke 12/22, 6. Hannover 12/19.

ITÁLIE: AC Milán vyhrál pošesté za sebou

Fotbalisté AC Milán porazili v italské lize Catanii na svém hřišti jasně 4:0. Soupeř Plzně ve skupině Ligy mistrů zvítězil v šestém soutěžním utkání za sebou a dává zapomenout na nepovedený vstup do sezony.

Obhájce titulu proměnil v sedmé minutě díky Zlatanu Ibrahimovicovi první penaltu "Rossoneri" v této sezoně Serie A. Švédský útočník skóroval v posledních čtyřech utkáních. Ve 24. minutě pak zvýšil z individuální akce Brazilec Robinho.

Ani po přestávce neměl sicilský celek na San Siru šanci a po vlastní brance Franceska Lodiho a trefě Gianluky Zambrotty ještě dvakrát inkasoval. Trenér AC Massimiliano Allegri do utkání postavil sestavu: Abbiati - Abate, Bonera (46. Yepes), Thiago Silva, Zambrotta - Aquilani, Ambrosini, Seedorf (79. Antonini) - Emanuelson - Robinho (79. Inzaghi), Ibrahimovic.

Udine porazilo Sienu

Udine porazilo nováčka Sienu 2:1 a společně s Laziem se vyhouplo do čela neúplné tabulky. Zápas vedoucího Juventusu s Neapolí byl stejně jako duel FC Janov - Inter Milán odložen kvůli povodním.

Udine poslal do vedení už v první minutě Srb Dušan Basta. Druhou branku přidal po hodině hry nejlepší střelec soutěže Antonio Di Natale, který se trefil poosmé v sezoně. Hostující Francesco Bolzoni pak v 77. minutě ukončil neprůstřelnost Udine na stadionu Friuli v tomto ročníku.

Útočník Libor Kozák přispěl k domácí výhře Lazia nad Parmou 1:0. V 83. minutě vystřídal Djibrila Cissého a po dvou minutách na hřišti jeho nebezpečnou střelu dorazil do branky spoluhráč Giuseppe Sculli. Římský celek neprohrál už v osmém ligovém utkání v řadě, šestkrát z toho naplno bodoval.

ITÁLIE, 11. kolo:

Palermo - Boloňa 3:1 (13. Zahavi, 52. Silvestre, 74. Iličič - 87. Ramírez), Novara - AS Řím 0:2 (73. Krkic, 76. Osvaldo), AC Milán - Catania 4:0 (7. Ibrahimovic z pen., 24. Robinho, 69. vlastní Lodi, 72. Zambrotta), Bergamo - Cagliari 1:0 (80. Denis), Cesena - Lecce 0:1 (56. Cuadrado), Chievo - Fiorentina 1:0 (66. Rigoni), Lazio Řím - Parma 1:0 (85. Sculli), Udine - Siena 2:1 (1. Basta, 64. Di Natale - 77. Bolzoni). Zápasy FC Janov - Inter Milán a Neapol - Juventus byly odloženy kvůli povodním v Itálii.

Pořadí: 1. Udine 10 zápasů/21 bodů, 2. Lazio Řím 10/21, 3. AC Milán 10/20, 4. Juventus Turín 9/19, 5. Palermo 10/16, 6. Neapol 9/14.

ŠPANĚLSKO: Levante ve španělské lize podruhé klopýtlo

Senzační start fotbalistů Levante do španělské ligy se zadrhl. V sobotním městském derby s Valencií utrpěli druhou porážku za sebou a po prohře 0:2 přišli o možnost vrátit se alespoň na chvíli do čela tabulky, kde předtím byli díky sérii sedmi vítězství poprvé v klubové historii.

Levante kleslo na čtvrté místo, kam ho odsunula právě Valencie. Hosté zvítězili díky vlastnímu gólu Javiho Venty a přesnému trestnému kopu Tina Costy, kterému pomohla chyba brankáře Gustava Munuy. Valencie zároveň připravila svého městského soka o domácí neporazitelnost v letošním ročníku.

"S těmi góly se dá těžko smířit, zvlášť s tím druhým. Musíme se sebrat a soustředit se. Ne přemýšlet co by kdyby…," uvedl kouč Levante Juan Ignacio Martínez, jehož tým v předchozím kole prohrál v Pamploně. "Sezona je dlouhá, jsem si jistý, že se sebereme a zase půjdeme nahoru," dodal.

Real deklasoval i díky Ronaldovu hattricku Pamplonu

Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli ve španělské lize Pamplonu i díky hattricku Cristiana Ronadla 7:1 a využili zaváhání Barcelony, která až zásluhou branky Lionela Messiho z nastaveného času zachránila v Bilbau remízu 2:2. Svěřenci trenéra Josého Mourinha mají v čele tabulky před obhájcem titulu tříbodový náskok.

Madridské mužstvo potvrdilo současnou formu a zvítězilo v desátém soutěžním utkání za sebou s celkovým skóre 38:4. Real se dostal na stadionu Santiaga Bernabéua do vedení Ronaldovým gólem z 23. minuty, za osm minut poprvé a naposledy odpověděl Ibrahima Baldé.

Domácí zásluhou stopera Pepeho a útočníka Gonzala Higuaína přidali ještě před přestávkou dvě branky. Tři asistence si připsal křídelní hráč Ángel di María, jenž však kvůli zranění nedohrál.

V druhém poločase se dominance "Bílého baletu" ještě zvýraznila. Ronaldo během čtyři minut dovršil hattrick a navázal na dva středeční zásahy proti Lyonu v Lize mistrů.

Šestadvacetiletý Portugalec se jednou prosadil z pokutového kopu, jemuž předcházelo vyloučení hostujícího Eneka Satrusteguiho. Debakl oslabené Pamplony, která v září v Barceloně prohrála dokonce 0:8, pak dokonal dvěma góly střídající útočník Karim Benzema.

Barcelona ztratila s Bilbaem

Barcelona nenavázala na poslední dvě vysoké výhry nad Mallorkou a Plzní v Lize mistrů a v Baskicku se za intenzivního deště trápila.
Bilbao se dostalo do vedení ve dvacáté minutě. Dvaadvacetiletý Ander Herrera technickou ranou poprvé prostřelil Victora Valdése, který inkasoval poprvé od 21. září a jeho rekordní série se zastavila na 896 minutách.

Domácí se však radovali z vedení jen čtyři minuty, než po Abidalově centru vyrovnal razantní hlavičkou záložník Cesc Fábregas.

V druhém poločase se stav podmáčeného trávníku ještě zhoršil. Deset minut před koncem vrátil Athletiku vedení vlastním gólem stoper Gerard Piqué. Krátce po Amorebietově vyloučení ale využil početní výhodu v první minutě nastavení dorážející Messi.

Čtyřiadvacetiletý Argentinec skóroval v La Lize počtrnácté v sezoně a tabulku střelců vede o gól před Cristianem Ronaldem.

ŠPANĚLSKO, 12. kolo:

Mallorca - FC Sevilla 0:0, Betis Sevilla - Málaga 0:0, Levante - Valencie 0:2 (31. vlastní Javi Venta, 50. Tino Costa),Real Madrid - Pamplona 7:1 (23., 54. z pen. a 58. Cristiano Ronaldo, 63. a 81. Benzema, 34. Pepe, 40. Higuaín - 31. Baldé), Granada - Santander 0:0, Zaragoza - Gijón 2:2 (28. vlastní Botía, 90.+3 Postiga - 31. a 44. Barral), Espaňol Barcelona - Villarreal 0:0, Vallecano - San Sebastian 4:0 (49. a 62. Michu, 12. Piti z pen, 72. Trashorras), Bilbao - FC Barcelona 2:2 (20. Herrera, 80. vlastní Piqué - 24. Fábregas, 90.+1 Messi).