Celtic prohrál v Miláně, přesto postupuje

PRAHA - Fotbalisté Celtiku Glasgow postoupili po boku AC Milán ze skupiny D do vyřazovací fáze Ligy mistrů. Skotové ve středu sice podlehli vMiláně 0:1, ale do karet jim nahrál výsledek zDoněcka, kde domácí Šachťar nestačil na Benfiku Lisabon.

4.12.2007

Útočník AC Milan Filippo Inzaghi se raduje z jediného gólu, který dal AC Milán v úterním utkání Celtiku Glasgow.Foto: REUTERS/Alessandro Garofalo

Vzákladní sestavě Celtiku se znovu objevil český záložník Jiří Jarošík, zatímco dlouhodobě zraněný obránce Jankulovski nebyl ani na lavičce náhradníků Milána. Hosté po většinu zápasu tahali za kratší konec a domácí, ač již měli postup zajištěn, svého soupeře přehrávali. Svědčí otom ipoměr střel, který vyzněl jednoznačně ve prospěch milánského AC vpoměru26:7.

Jedinou branku utkání vstřelil v70.minutě domácí Filippo Inzaghi, který tak odčinil své zaváhání ze 48.minuty, kdy se ocitl sám vpokutovém území soupeře, ale gólnedal.

Benfika vybojovala Pohár UEFA

Hráči Benfiky bojovali vDoněcku nejen za Celtic, ale také za naději na Pohár UEFA. Do toho se jim nakonec podařilo díky tříbodovému zisku proklouznout, pro Šachťar pohárová sezónakončí.

Výsledky skupiny D:

AC Milán– Celtic Glasgow 1:0 (0:0)

Branka: 70.Inzaghi. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci:38409

Šachtar Doněck– Benfica Lisabon 1:2 (1:2)

Branky: 30.Lucarelli zpen.– 6.a 22.Cardozo. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 24000.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Daňové úlevy: odběr krve tři tisíce korun, za registraci nic

Češi nebezpečně tloustnou. Na cukrovku umírá 3,5 tisíce lidí ročně

Německá vláda podle Bildu varuje před chemickým útokem

Německá vláda a Spolkový kriminální úřad (BKA) varují před možností útoku chemikáliemi. Uvedl to dnes deník Bild s odvoláním na zprávu spolkové vlády analyzující rizika v oblasti civilní ochrany.