Viktoria nastoupila se třemi změnami v sestavě, zraněného Jakuba Hromadu nahradil Ergys Kace. Bolesti zad nepustily do hry Matúše Kozáčika, kterého v brance zastoupil Petr Bolek a v záloze dostal šanci Martin Zeman místo Milana Petržely.

Viktoriáni se nestačili na hřišti pořádně rozkoukat a už prohrávali. Matějů na kraji malého vápna fauloval pronikajícího El Shaarawyho a Diego Perotti ve 4. minutě střelou k tyči překonal Bolka, který se ani nepohnul.

Inkasovaný gól Viktorii nabudil a za sedm minut bylo vyrovnáno. Zeman z levé strany poslal na zadní tyč centr a Bakoš hlavou rozvlnil síť za Alissonem – 1:1.

Český mistr italského soupeře zmáčkl a ve 23. minutě mohlo být veseleji, ale brankář Becker Ďurišovou hlavičku po trestňáku Zemana vyškrábl.

Plzeň kontrolovala hru do 30. minuty, pak až do konce poločasu měli více ze hry hosté. Střelu Radjy Nainggolana naštěstí zastavila tyč Bolkovy branky. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka ale tlaku favorita odolali.

Trenér AS Řím Luciano Spalletti po přestávce poslal na hřiště Edina Džeka, kterému v 55. minutě sebral z nohy jasný gól skvělý Bolek.

Dvacet minut před koncem se na hřiště dostala legenda italského klubu Francesco Totti, kterého uvítali potleskem i domácí fanoušci. Trenér Plzně Roman Pivarník poslal na plac útočníky Krmeníčka s Poznarem. Prvně jmenovaný měl deset minut před závěrečným hvizdem na kopačce vítězný gól, ale centrovaný míč od Petržely z blízkosti namířil nad branku soupeře.

V nastaveném čase se fanoušci domáhali penalty po zákroku na Hořavu. A když se neujala ani pumelice Petržely, rozešly se oba týmy smírně 1:1. Svěřenci Romana Pivarníka sehrají další duel v Evropské lize za 14 dní ve Vídni s Austrií.

1. kolo základních skupin Evropské ligy:

Viktoria Plzeň - AS Řím 1:1 (1:1)
Branky: 11. Bakoš - 4. Perotti z pen. Rozhodčí: Buquet - Debart, Cano - Chapron, Delerue (všichni Fr.). ŽK: Matějů, Ďuriš, Hořava, Limberský, Bakoš - Manolas, Juan Jesus, Paredes. Diváci: 10.326.

Sestavy:
Plzeň: Bolek - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Kopic, Kace, Hořava, Zeman (72. Petržela) - Ďuriš (77. Krmenčík), Bakoš (84. Poznar). Trenér: Pivarník.
Řím: Alisson - Bruno Peres, Manolas, Fazio, Juan Jesus - Nainggolan, Paredes, Gerson (46. Džeko) - Iturbe (71. Florenzi), Perotti, El Shaarawy (72. Totti). Trenér: Spalletti.