Ani odvetné utkání baráže o postup na mistrovství Evropy ve Finsku českým fotbalistkám nevyšlo. Po domácí porážce od Italek 0:1 podlehly Jihoevropankám v Gubbiu 1:2. Po čtyřech letech tak Češky opět zůstaly před branami kontinentálního šampionátu.

Domácí fotbalistky šly do vedení ve 31. minutě. Lucie Heroldová v pokutovém území faulovala Tatianu Zorriovou a ta nařízenou penaltu sama proměnila. Druhá rána českým nadějím přišla krátce před změnou stran, kdy na 2:0 zvýšila Patrizia Panicová.

Svěřenkyně trenéra Dušana Žovince sice dokázaly ve druhém poločase snížit, když se trefila Pavlína Ščasná, na zdramatizování boje o postup to však nestačilo. V první minutě nastavení navíc viděla červenou kartu Irena Martínková.

Italské reprezentantky tak už podruhé vystavily Češkám nemilosrdnou stopku. Právě Italky totiž vyřadily české fotbalistky už před čtyřmi lety. Tuzemská ženská kopaná si tedy musí na svou premiérovou účast mezi evropskou elitou ještě počkat.

Baráž o ME ve fotbale žen:

Itálie – Česko 2:1 (2:0)

Branky: 32. Zorriová z pen., 40. Panicová – 67. Ščasná. Rozhodčí: Palmqvistová – Nyströmová, Carová (všechny Švéd.). ŽK: Zorriová, Schiaviová, Panicová – Ščasná, Došková, Zbořilová, Pěničková. ČK: 90. Martínková. První zápas 1:0, postupuje Itálie.