Čeští futsalisté míří do baráže, v kvalifikaci ME podlehli Slovinsku

Laško - Čeští futsalisté ve Slovinsku nezvládli závěrečné kvalifikační utkání s domácím týmem a po prohře 1:3 musí o postup na mistrovství Evropy 2016 zabojovat v zářijové baráži. Slovinsko i potřetí naplno bodovalo a postupuje přímo na šampionát v Srbsku.

21.3.2015 1 AKTUALIZOVÁNO 21.3.2015

Čeští futsalisté (v červeném) v přípravném utkání.Foto: Deník/Lubomír Stehlík

"Bylo to velmi vyrovnané utkání a rozhodla jednoznačně slovinská kvalita. Chtěli víc, zablokovali mnoho střel, létali po zemi a to nám chybělo. Navíc jsme udělali tři chyby, které soupeř třikrát potrestal. Rozhodla vůle po vítězství, kterou jsme dneska neměli," řekl po zápase trenér Tomáš Neumann.

Český výběr začal výborně a už ve třetí minutě šel po trefě Kovácse do vedení. Slovinci však do konce poločasu skóre otočili. Mezi 10. a 12. minutou zakončili povedené kombinace Melink s Osredkarem a krátce před pauzou přidal třetí gól Vrhovec po velké chybě Cupáka.

Ve druhé půli už hosté nedokázali zápas zvrátit, jejich střely často zablokovali obránci Slovinska nebo mířily mimo branku. ČR nenavázala na předchozí výhry nad Francií (5:3) a Norskem (4:0) a v páté kvalifikační skupině končí na druhém místě.

"Musím říct, že nám trochu odešla forma z ledna, února nebo z podzimu. Asi nás nahlodaly i zdravotní problémy, se kterými jsme sem jeli. Půlka mančaftu byla pod prášky a teplotami. Asi to mělo i vliv, ale na to se samozřejmě nemůžeme vymlouvat. Čeká nás baráž a tam musíme stoprocentně uspět," dodal Neumann.

Kvalifikace futsalistů o postup na ME 2016 ve Slovinsku:

Slovinsko - Česká republika 3:1 (3:1)
Branky: 10. Melink, 12. Osredkar, 20. Vrhovec - 3. Kovács.
Sestavy ČR: Gerčák (Vahala) - Novotný, Kovács, Seidler, Belej - Cupák, Holý, Janovský, Slováček, Rešetár, Salák, Lištván, Sláma. Trenér: Neumann.

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.