Real Madrid vyfoukl Barceloně Španělský pohár

Praha - V anglické nejvyšší soutěži se dařilo Chelsea, která po dalším výpadku Arsenalu poskočila na druhé místo tabulky.

20.4.2011

Fotbalisté Realu oslavili po sedmnácti letech zisk domácího poháru.Foto: ČTK

Fotbalisté Realu Madrid se poprvé od roku 2008 radují ze zisku trofeje. Ve středečním finále Španělského poháru porazili ve Valencii svého tradičního rivala Barcelonu 1:0 po prodloužení a v poháru tak triumfovali poosmnácté, ovšem poprvé po sedmnácti letech. Autorem vítězného gólu byl ve 103. minutě Cristiano Ronaldo.

Oba soupeři se střetli podruhé během pěti dní a stejně jako v sobotním ligovém utkání byl po 90 minutách vyrovnaný stav. Ve středu však byl z počátku produktivnější Real, který si vytvářel nebezpečné šance. Po gólu volala především hlavička Pepeho, míč se však odrazil jen od tyče a následně protančnil podél brankové čáry.

S blížícím se závěrem však převzala otěže Barcelona. Pedro dokonce dal gól, který však nebyl kvůli těsnému ofsajdu uznán. Následně Real několikrát podržel brankář Casillas, ale i jeho konkurent na druhé straně Pinto předvedl několik výtečných zákroků. Blýskl se především při střele Di Maríi minutu před koncem.

Na řadu tak přišlo prodloužení, které patřilo Realu. Ronaldo nejprve po brejku střílel jen těsně vedle, v závěru první části prodloužení si však naskočil na centr Di Maríi a hlavou zařídil jediný gól.

Barcelona již nenašla odpověď a po šesti duelech v El Clásiku v řadě bez porážky poprvé zaváhala. Napravit to však může v příštích dvou týdnech, kdy se s Realem utká v semifinále Ligy mistrů.

Výhra Realu zároveň znamená, že jeho trenér José Mourinho má jistotu, že už devátý rok v řadě zakončí se ziskem nějaké trofeje. Jde o jeho osmnáctou vyhranou soutěž v pozici hlavního kouče od roku 2003, kdy vedl Porto. Španělský pohár vyhrál už potřetí, když se mu to povedlo už v letech 1997 a 1998, kdy dělal asistenta právě v Barceloně.

Finále Španělského poháru fotbalistů ve Valencii

Barcelona - Real Madrid 0:1 po prodl. (0:0, 0:0)
Branka:
103. Ronaldo. ČK: 121. Di María (Real).

Anglie: Pozor, Chelsea útočí

Fotbalisté Chelsea se díky výhře 3:1 nad Birminghamem posunuli na druhou příčku ligové tabulky. Jejich rival Arsenal totiž v další středeční dohrávce 28. kola pouze remizoval 3:3 s Tottenhamem. Oba týmy mají manko šesti bodů na vedoucí Manchester United, do konce soutěže zbývá odehrát pět kol.

Chelsea neměla se svým soupeřem vážnější problémy a díky dvěma gólům Florenta Maloudy a jedné trefy Salomona Kaloua si vypracovala bezpečný tříbrankový náskok. O čisté konto připravil gólmana Petra Čecha až proměněnou penaltou v 76. minutě Sebastian Larsson.

To druhý zápas přinesl mnohem dramatičtější podívanou. Do londýnského derby měl raketový vstup Arsenal, který se již v 5. minutě ujal vedení zásluhou Walcotta. Tottenham sice velmi rychle vyrovnal, ale hosté se dostali po brankách Nasriho a Van Persieho do slibného vedení 3:1. ještě do přestávky ale stihl Tottenham vyrovnat a v 70. minutě svým druhým gólem zařídil dělbu bodů Van der Vaart z penalty.

Arsenal tak přišel o další důležité body v honbě za titulem. Český záložník Tomáš Rosický tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků.

Anglie, 28, kolo

Chelsea - Birmingham 3:1 (3. a 62. Malouda, 26. Kalou - 76. Larsson z pen.), Tottenham - Arsenal 3:3 (7. a 70. z pen. Van der Vaart, 44. Huddlestone - 5. Walcott, 12. Nasri, 41. Van Persie).

Pořadí:1. Manchester United 33 zápasů/70 bodů,2. Chelsea 33/64,3. Arsenal 33/64,4. Manchester City 32/56,5. Tottenham 32/54.

20.4.2011

Trumpovi právníci brání přepočítávání hlasů ve třech státech USA

Washington - Právníci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa se snaží zablokovat ruční přepočítání hlasů ve státech Pensylvánie, Wisconsin a Michigan. Oznámil to dnes americký server Politico. K novému sčítání hlasů vyzvala neúspěšná prezidentská kandidátka Zelených Jill Steinová, žádost podpořila několikamilionovou kaucí.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.