Chelsea opět s nulou, Čech ale rukavice nenavlékl. Slavil i Arsenal

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v bráně porazili v utkání 14. kola anglické ligy Tottenham 3:0. "Blues" tak zůstali i po 21. soutěžním utkání této sezony neporaženi a na druhý Manchester City, který otočil zápas v Sunderlandu a vyhrál 4:1, drží v čele tabulky náskok šesti bodů.

3.12.2014 1
8 fotografií
Didier Drogba z Chelsea se raduje z gólu proti Tottenhamu.

Didier Drogba z Chelsea se raduje z gólu proti Tottenhamu.Foto: ČTK/AP/Darren Walsh

Arsenal zvítězil nad Southamptonem 1:0, český záložník Tomáš Rosický do utkání nezasáhl.

Na začátku londýnského derby mezi Chelsea a Tottenhamem se dvakrát dostal do šance útočník hostů Kane, za Courtoise ale míč nedostal. Góly tak slavili domácí. Skóre otevřel v 19. minutě Eden Hazard, který si v pokutovém území narazil s Didierem Drogbou. Útočník Pobřeží slonoviny o tři minuty později přidal druhou branku Chelsea a poprvé od března 2010 v ligovém duelu zaznamenal gól i asistenci.

V 73. minutě neuhlídal Vertonghen ve vápně střídajícího Loica Rémyho a francouzský útočník upravil na 3:0. Chelsea už 441 minut nedostala v soutěžním zápase gól. Tottenham na Stamford Bridge naposledy dokázal vyhrát v únoru 1990.

Manchester otočil zápas se Sunderlandem

Sunderland, který v minulém kole udržel bezbrankovou remízu s Chelsea, se proti "Citizens" dostal v 19. minutě zásluhou Connora Wickhama překvapivě do vedení, dvě minuty nato ale srovnal nejlepší střelec anglické ligy Sergio Agüero. Obrat svěřenci Manuela Pellegriniho dokonali ještě v prvním poločase, Stevan Jovetič se trefil počtvrté v sezoně.

Ani to ale úřadujícímu mistrovi nestačilo, do sítě Sunderlandu dopravil míč ještě dvakrát. První gól v sezoně vstřelil obránce Pablo Zabaleta a svou formu čtrnáctou trefou v tomto ročníku Premier League potvrdil Agüero. V posledních 33 ligových zápasech se Argentinec prosadil třicetkrát.

Gólman Forster držel šance Southamptonu na bodový zisk ze hřiště Arsenalu až do 88. minuty, kdy Ramseyho tečovaná přihrávka uvnitř šestnáctky doputovala k Alexisi Sánchezovi a ten skóroval v anglické lize podeváté. Čtyři minuty před tím šli hosté do deseti, kvůli zranění musel odstoupit Alderweireld a trenér Koeman už neměl k dispozici střídání.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Arsenal - Southampton 1:0 (88. Sánchez), Chelsea - Tottenham 3:0 (19. Hazard, 22. Drogba, 73. Rémy), Everton - Hull 1:1 (34. Lukaku - 59. Aluko), Sunderland - Manchester City 1:4 (19. Wickham - 21. a 71. Agüero, 39. Jovetič, 55. Zabaleta).

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.