Chelsea otočila zápas s Manchesterem City

Londýn - Fotbalisté Chelsea připravili Citizens o neporazitelnost. Rozhodl z penalty Frank Lampard.

12.12.2011
5 fotografií
Frank Lampard ještě v dresu Chelsea

Frank Lampard ještě v dresu ChelseaFoto: ČTK/EMPICS/Adam Davy

Neporazitelnost Manchesteru City v tomto ročníku anglické ligy ukončili v dohrávce 15. kola fotbalisté Chelsea, kteří dnes otočili zápas s lídrem tabulky a zvítězili 2:1. O jejich výhře nad soupeřem, který hrál přes hodinu v deseti, rozhodl v 83. minutě z penalty střídající Frank Lampard.

Petr Čech v brance Chelsea inkasoval už ve druhé minutě, kdy parádní přihrávkou vyslal Sergio Agüero na zteč Maria Balotelliho, který po kličce českému gólmanovi otevřel skóre. Domácímu týmu se povedlo vyrovnat po půlhodině zásluhou povedeného voleje Raula Meirelese.

V 58. minutě přišel další klíčový moment zápasu. Gaël Clichy fauloval pronikajícího Ramirese a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Chelsea využila přesilovku až v závěru. Hostující obránce Joleon Lescott zahrál ve vápně rukou a Lampard penaltu s přehledem proměnil střelou doprostřed branky.

Manchester City vede Premier League o dva body před městským rivalem United, třetí Chelsea ztrácí na lídra sedm bodů.

ANGLIE, 15. kolo:

Chelsea - Manchester City 2:1 (34. Meireles, 83. Lampard z pen. - 2. Balotelli).

Pořadí: 1. Manchester City 15 zápasů/38 bodů, 2. Manchester United 15/36, 3. Chelsea 15/31, 4. Tottenham 14/31, 5. Arsenal 15/29, 6. Liverpool 15/26.

ITÁLIE: Juventus remizoval s AS Řím

Fotbalisté Juventusu se udrželi v čele italské ligy i po 15. kole, které dnes uzavřeli remízou 1:1 na hřišti AS Řím. Turínský klub zůstává jako poslední v soutěži bez porážky, nicméně před druhým Udine vede už jen díky lepšímu skóre.

Římané se museli obejít bez pěti zraněných hráčů a také trojice Bojan Krkic, Fernando Gago a Juan, která byla v minulém utkání s Fiorentinou vyloučena. Přesto šel AS do vedení. Francesco Totti zaskočil hosty rychlou rozehrávkou od rohového praporku a Daniele De Rossi se mohl radovat z gólu, neboť obránce Arturo Vidal překvapivě u tyče netrefil míč při pokusu o odkop.

Chilský fotbalista svou chybu částečně odčinil podílem na vyrovnávací brance v 61. minutě. Po jeho centru a nepovedené střele Marcela Estigarribii se trefil hlavou zblízka Giorgio Chiellini. Smolař zápasu Vidal vzápětí zavinil penaltu, kterou však Totti neproměnil. Gianluigi Buffon jeho pokus vyrazil.

ITÁLIE, 15. kolo:

AS Řím - Juventus Turín 1:1 (6. De Rossi - 61. Chiellini).

11. kolo:

FC Janov - Inter Milán 0:1 (67. Nagatomo).

Pořadí: 1. Juventus Turín 14 zápasů/30 bodů, 2. Udine 14/30, 3. AC Milán 14/28, 4. Lazio Řím 14/28, 5. Neapol 14/21, 6. Palermo 14/20.
NĚMECKO, 13. kolo:

Kolín nad Rýnem - Mohuč 1:1 (85. Podolski - 70. Allaguí).

Pořadí: 1. Bayern Mnichov 16 zápasů/34 bodů, 2. Dortmund 16/31, 3. Schalke 16/31, 4. Mönchengladbach 16/30, 5. Brémy 16/29, 6. Leverkusen 16/26.

12.12.2011 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.