Chelsea při Di Matteově premiéře postoupila do čtvrtfinále poháru

Londýn - Brankář Chelsea Petr Čech vychytal proti Birminghamu nulu. Dalším soupeřem londýnského celku bude druholigový Leicester.

6.3.2012

Brankář Chelsea Petr Čech.Foto: ČTK

Fotbalisté Chelsea postoupili při premiéře nového trenéra Roberta di Mattea na lavičce do čtvrtfinále Anglického poháru. V opakovaném osmifinálovém utkání dnes s Petrem Čechem v brance vyhráli na hřišti Birminghamu 2:0 a jejich příštím soupeřem bude další druholigový celek Leicester.

Chelsea, která v prvním osmifinále zachraňovala remízu 1:1, poslal v 54. minutě do vedení Juan Mata a po hodině hry zaznamenal druhou trefu hostů Raul Meireles. V 70. minutě mohl Mata přidat třetí zásah Chelsea z penalty nařízené za faul na Fernanda Torrese, jeho střelu ale chytil Colin Doyle.

Di Matteo vede Chelsea od neděle, kdy do konce sezony nahradil Andrého Villase-Boase, kterému dělal asistenta. Portugalský kouč byl odvolán kvůli špatným výsledkům - pod jeho vedením Chelsea vyhrála jediný z posledních sedmi zápasů.

Anglický fotbalový pohár - osmifinále, opakovaný zápas:

Chelsea - Birmingham (II.) 2:0.

6.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.