Chelsea smetla United hattrickem Eto'a, čelo Premier League beze změny

Londýn - Nedělní šlágr 22. kola Premier League ovládli fotbalisté Chelsea. Tým s Petrem Čech v bráně porazil Manchester United 3:1 a zůstává v dohledu vedoucí dvojice Arsenal, Manchester City. Výhru "Blues" zařídil hattrickem Samuel Eto'o.

19.1.2014 1 AKTUALIZOVÁNO 19.1.2014

Samuel Eto'o slaví jeden ze tří gólů v síti Manchester UnitedFoto: ČTK/AP

Petr Čech chytající před zraky reprezentačního kouče Pavla Vrby byl při jediném inkasovaném gólu bez šance zasáhnout.

Český brankář musel už na začátku podržet svůj tým po šanci Younga. Jinak však nemusel vytahovat těžší zákroky, jelikož United se v útoku příliš nedařilo.

Naopak Chelsea byla v útoku hodně nebezpečná, a to především zásluhou zkušeného Kamerunce Eto'a.

Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky zazářil zejména v 17. minutě, kdy po individuální akci vyslal tvrdou střelu a i díky mírné teči jednoho z obránců překonal brankáře De Geu. Těsně před poločasem pak zblízka doklepl míč do sítě po přihrávce Cahilla a ve 49. minutě završil hattrick dorážkou.

Manchester už se zmohl jen na snížení, když Jonesův střílený centr zblízka tečoval do branky na hranicí ofsajdu stojící Hernandéz. Ten předtím napadáním zavařil Čechovi, který si při rozehrávce zkomplikoval život, ale souboj s Hernandézem vyhrál a skluzem na brankové čáře zabránil gólu.

V závěru už hráči Manchesteru ztráceli nervy a výsledkem bylo vyloučení Vidiče. United nedokázali porazit Chelsea už v šestém utkání za sebou. A na čelo tabulky ztrácejí již čtrnáct bodů.

Arsenal zvládl derby

Fotbalisté Arsenalu zůstávají první. V sobotním londýnském derby poradili s Fulhamem a udrželi jednobodový náskok před nejbližším pronásledovatelem Manchesterem City. "Citizens" porazili také doma Cardiff 4:2.

"Kanonýrům" zajistil tři body španělský záložník Santi Cazorla, který dal krátce po pauze dvě branky.

Devětadvacetiletý španělský reprezentant, jenž naposledy v lize skóroval na počátku listopadu, se trefil v rozmezí pěti minut druhého poločasu a připsal si tak třetí a čtvrtou branku v ročníku.

Tomáš Rosický, který se v týdnu podrobil operaci zlomeného nosu, byl již připraven mezi náhradníky Arsenalu, do utkání však nezasáhl.

Čtěte více: Dobrá zpráva. Rosický má masku, proti Fulhamu ale nakonec nenastoupil

Citizens neměli problém

Druhý Manchester City si poradil v domácím prostředí s Cardiffem. Na trefu Edina Džeka ze 14. minuty o čtvrt hodiny později odpověděl hostující Craig Noone, do přestávky ale vrátil domácím vedení čtvrtou trefou sezony Jesus Navas.

Po změně stran zvýšil na 3:1 navrátilec Yaya Touré, který kvůli problémům se zády vynechal pohárové utkání s Blackburnem. Reprezentant Pobřeží slonoviny dal 11. gól v sezoně, celkově pak padesátý.

Jedenáct minut před koncem přidal čtvrtý gól domácích Sergio Agüero, jehož branka byla 900. zásahem "Citizens" v Premier League. Za hosty v nastaveném čase už dokázal pouze zkorigovat Frazer Campbell.

Nedařilo se Liverpoolu. Doma prohrával s Aston Villou už 0:2, nakonec alespoň zachránil bod za remízu. Jeho ztráta na Arsenal však narostla už na osm bodů.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:

Sunderland - Southampton 2:2 (32. Borini, 71. Johnson - 4. Rodriguez, 31. Lovren), Arsenal - Fulham 2:0 (57. a 62. Cazorla), Crystal Palace - Stoke 1:0 (51. Puncheon), Manchester City - Cardiff 4:2 (14. Džeko, 33. Navas, 76. Touré, 79. Agüero - 29. Noone, 90.+3 Campbell), Norwich - Hull 1:0 (87. Bennett), West Ham United - Newcastle 1:3 (45.+2 vlastní Williamson - 16. a 90.+5 Cabaye, 33. Rémy), Liverpool - Aston Villa 2:2 (45.+2 Sturridge, 52. Gerrard z pen. - 25. Weimann, 37. Benteke), Swansea - Tottenham 1:3 (78. Bony - 35. a 71. Adebayor, 54. vlastní Chico), Chelsea - Manchester United 3:1 (17., 45. a 49. Eto'o - 78. Hernandéz).

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.