Chelsea v lize potřetí ztratila, United bez bodu, Moyes na odstřel

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance remizovali v anglické lize s Tottenhamem 1:1. Závěr utkání dohrávali "Blues" bez vyloučeného Fernanda Torrese. Španělský útočník musel ze hřiště v 81. minutě, kdy po faulu na Nizozemce Jana Vertonghena uviděl druhou žlutou kartu. Svěřenci trenéra Josého Mourinha zaznamenali v 6. kole Premier League už třetí bodovou ztrátu a mohou přijít o třetí místo.

29.9.2013

Zklamaý útočník Chelsea Fernando Torres.Foto: ČTK/PA/Sean Dempsey

O všechny body přišel mistrovský Manchester United, který doma nestačil na West Bromwich (1:2) a prohrál podruhé za sebou. Konkurenční City podlehlo 2:3 na hřišti Aston Villy, za kterou odehrál celý zápas Libor Kozák odehrál.

Tottenham poslal proti Chelsea do vedení po necelých dvaceti minutách třetí ligovou trefou sezony Islanďan Gylfi Sigurdsson. Ve druhém poločase dokázali hosté vyrovnat, když se po přímém kopu střídajícího Juana Maty prosadil hlavou John Terry.

Oba soupeři se rozešli smírně již posedmnácté v historii, Chelsea i přes další ztrátu zůstává v posledních sedmi vzájemných duelech neporažena. Naposledy se Tottenham radoval z výhry nad svým sobotním soupeřem v dubnu 2010, kdy zvítězil 2:1.

Osmnáctkrát v řadě dokázali United bodovat ve vzájemném střetnutí s West Bromwichem, podevatenácté již nikoli. Na gól Francouze Morgana Amalfitana ve druhém poločase ještě zareagoval během tří minut Wayne Rooney, o zisku tří bodů pro hosty ale rozhodl v 67. minutě Saido Berahino.

Aston Villa poprvé s Kozákem v základní sestavě dokázala doma proti "Citizens" dvakrát vyrovnat, druhou porážku sezony zasadil týmu trenéra Manuela Pellegriniho čtvrt hodiny před koncem Andreas Weimann. Soupeř Plzně v Lize mistrů hrál v sestavě: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Milner, Fernandinho, Touré, Nasri (66. Navas) - Negredo, Džeko (74. Jovetič).

Dařilo se i dvěma ligovým nováčkům v duelech s londýnskými týmy. Hull porazil na domácí půdě West Ham 1:0, Cardiff zvítězil 2:1 na hřišti Fulhamu.

ANGLIE, 6. kolo

Tottenham - Chelsea 1:1 (19. Sigurdsson - 65. Terry), Aston Villa - Manchester City 3:2 (51. El Ahmadi, 74. Bacuna, 76. Weimann - 45. Touré, 75. Džeko), Fulham - Cardiff 1:2 (45. Ruiz - 12. Caulker, 90.+2 Mutch), Hull - West Ham United 1:0 (12. Brady z pen.), Manchester United - West Bromwich 1:2 (57. Rooney - 54. Amalfitano, 67. Berahino), Southampton - Crystal Palace 2:0 (47. Osvaldo, 49. Lambert), Swansea - Arsenal 1:2 (81. Davies - 58. Gnabry, 62. Ramsey), Stoke - Norwich 0:1 (34. Howson), Sunderland - Liverpool 1:3 (52. Giaccherini - 36. a 89. Suárez, 28. Sturridge).

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.