Chelsea vyhrála na hřišti Fulhamu a vrátila se na třetí místo tabulky

Londýn - Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance vyhráli 3:0 na hřišti Fulhamu a vrátili se na třetí místo tabulky Premier League před Arsenal. Vedoucí Manchester United dvakrát doháněl ztrátu na hřišti West Hamu a po remíze 2:2 vede před úřadujícími šampiony City o 13 bodů.

18.4.2013

Fernando Torres akrobaticky zakončuje.Foto: ČTK/AP/Sang Tan

Chelsea vyhrála v derby bez větších problémů díky brankám obránců. Skóre otevřel po půlhodině hry dalekonosnou ránou David Luiz, jenž překonal Marka Schwarzera z více než 30 metrů, další dvě trefy přidal stoper John Terry.

Čechův tým tak v tabulce předstihl o bod Arsenal a navíc má zápas k dobru.

Navzdory ztrátě bodů na West Hamu se Manchester United znovu o něco přiblížil jubilejnímu 20. titulu. Z posledních pěti zápasů stačí svěřencům Alexe Fergusona získat šest bodů.

Remízu zachránil United nizozemský kanonýr Robin van Persie, jenž stanovil konečný výsledek v 77. minutě svou jednadvacátou brankou v sezoně. V tabulce střelců mu chybí jeden gól k dostižení vedoucího Luise Suáreze z Liverpoolu.

Manchester City si udržel teoretickou naději na obhajobu titulu díky vítězství 1:0 nad Wiganem. Zápas týmů, které se 11. května utkají ve finále Anglického poháru, rozhodl sedm minut před koncem Carlos Tévez.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Manchester City - Wigan 1:0 (83. Tévez), West Ham United - Manchester United 2:2 (16. Vaz Te, 55. Diame - 31. Valencia, 77. Van Persie), Fulham - Chelsea 0:3 (43. a 71. Terry, 30. Luiz).

1. Manchester United    33    26    3    4    75:35    81
  2. Manchester City    32    20    8    4    58:27    68
  3. Chelsea    32    18    7    7    64:33    61
  4. Arsenal    33    17    9    7    64:35    60
  5. Tottenham    32    17    7    8    55:40    58
  6. Everton    33    14    14    5    51:37    56
  7. Liverpool    33    13    11    9    59:40    50
  8. West Bromwich    32    13    5    14    42:43    44