Fotbalisté Žiliny dostali ve svém prvním vystoupení v Lize mistrů od londýnské Chelsea lekci z produktivity. Svěřenci českého trenéra Pavla Hapala se snažili hrát s favoritem otevřenou partii, své šance však nevyužili, naopak Chelsea tvrdě trestala a vyhrála 4:1. Jediného gólu se dnes Žilina dočkala po chybě českého brankáře Petra Čecha.

V dresu anglického mistra řádil především útočník Anelka, který dva góly dal a na další přihrál Essienovi. Skvěle tak zastoupil Drogbu, který nemohl hrát kvůli trestu. Žilina byla v útoku možná ještě aktivnější, ale rána Vladaviče i hlavička Bella skončily v Čechových rukavicích.

Český gólman však v 55. minutě opět ukázal svou slabinu, špatně vyběhl na centr a Oravec doklepl míč do prázdné branky. Víc přemožitel pražské Sparty v předkole ze své snahy nevytěžil.

Arsenal šlapal i bez Rosického

Ještě jasnější výhru zaznamenal druhý z londýnských klubů Arsenal. I bez Tomáše Rosického, který zůstal jen mezi náhradníky, bez problémů přehrál dalšího nováčka soutěže Bragu 6:0. Dvakrát se prosadili kapitán Fábregas a střídající Vela.

Dařilo se českým obráncům. Tomáš Hübschman pomohl Šachtaru Doněck k čistému kontu a výhře 1:0 nad Partizanem Bělehrad zásluhou parádního přímého kopu Srny. Neinkasoval ani Spartak Moskva na půdě Marseille, k čemuž přispěl i Marek Suchý. V závěru si navíc dal vlastní gól Azpilicueta, když smolně tečoval centr z levé strany přímo na svou branku. Spartak si z Francie odvezl cenné vítězství, které ho hned na začátku hodně přiblížilo postupu.

V duelu týmů, které patří k nejúspěšnějším v historii soutěže, zvítězil Real Madrid doma nad Ajaxem Amsterodam 2:0. O oba góly se postaral Argentinec Higuaín, první však byl jako vlastní připsán Anitovi.

Nadal přišel na Real

Zápasu předcházela slavnostní událost, když fanoušci na stadionu Santiaga Bernabéua přivítali bouřlivým potleskem ve stoje španělského tenistu Rafaela Nadala. Skalní fanoušek Realu se v pondělí na US Open stal teprve sedmým tenistou historie, který vyhrál všechny čtyři grandslamy.

V druhém utkání skupiny G se řádně představila nová posila AC Milán Švéd Ibrahimovic, který dvěma góly zařídil výhru 2:0 nad Auxerre.

Finalista minulého ročníku Bayern Mnichov v souboji s AS Řím potvrzoval nepovedený start do sezony, nakonec však doma vyhrál 2:0. Vítězný gól dal dvanáct minut před koncem německý hrdina z mistrovství světa Müller, o chvíli později zvýšil Klose.

Dobrý úvod zápasu přinesl výhru Kluži, která doma porazila Basilej 2:1, přestože jen 48 hodin před utkáním změnila trenéra. Hráči přivítali nového kouče Sorina Cartua velmi dobrým výkonem a již po 12 minutách vedli o dvě branky po trefách Rady a Traorého. Hosté sice snížili, ale závěrečný nápor ve vyrovnání neproměnili.

Výsledky fotbalové LM

Skupina E

Bayern Mnichov - AS Řím 2:0 (0:0)
Branky: 79. Müller, 83. Klose. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

Kluž - Basilej 2:1 (2:1)
Branky: 9. Rada, 12. Traoré - 45.+2 Stocke. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

1. Bayern Mnichov 1 1 0 0 2:0 3
2. Kluž 1 1 0 0 2:1 3
3. Basilej 1 0 0 1 1:2 0
4. AS Řím 1 0 0 1 0:2 0

Skupina F

Olympique Marseille - Spartak Moskva 0:1 (0:0)
Branka: 84. vlastní Azpilicueta. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Žilina - Chelsea 1:4 (0:3)
Branky: 55. Oravec - 24. a 28. Anelka, 13. Essien, 57. Sturridge. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

1. Chelsea 1 1 0 0 4:1 3
2. Spartak Moskva 1 1 0 0 1:0 3
3. Olympique Marseille 1 0 0 1 0:1 0
4. Žilina 1 0 0 1 1:4 0

Skupina G
Real Madrid - Ajax Amsterodam 2:0 (1:0)
Branky: 31. vlastní Anita, 73. Higuaín. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

AC Milán - Auxerre 2:0 (0:0)
Branky: 66. a 69. Ibrahimovic. Rozhodčí: Balaj (Rum.).

1. AC Milán 1 1 0 0 2:0 3
Real Madrid 1 1 0 0 2:0 3
3. Ajax Amsterodam 1 0 0 1 0:2 0
Auxerre 1 0 0 1 0:2 0

Skupina H

Šachtar Doněck - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)
Branka: 71. Srna. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Arsenal - Braga 6:0 (3:0)
Branky: 9. z pen. a 53. Fábregas, 69. a 84. Vela, 30. Aršavin, 34. Šammach. Rozhodčí: Hamer (Luc.).

1. Arsenal 1 1 0 0 6:0 3
2. Šachtar Doněck 1 1 0 0 1:0 3
3. Partizan Bělehrad 1 0 0 1 0:1 0
4. Braga 1 0 0 1 0:6 0