Ve 2. kole soutěže se radoval i brankář Chelsea Petr Čech při jednoznačném triumfu 4:0 na hřišti Steauy Bukurešť. Čech a spol. tak odčinili úvodní senzační domácí porážku s Basilejí. Další z velkých favoritů Barcelona odvezla všechny body z Glasgow po vítězství 1:0 nad Celticem a zůstává stoprocentní.

Rosický se na hřišti objevil poprvé od zářijového kvalifikačního utkání v Itálii a brzy sledoval, jak velký vliv na výkon Arsenalu má jeho nová posila Mesut Özil. Rosický Özila na hřišti potkal úplně poprvé a už v osmé minutě mu gratuloval k premiérové trefě.

Lídři Premier League byli i v úterý k neudržení a především Özil zářil dál. Sedm minut po vedoucí brance našel přesným pasem Girouda, který brzy výsledek zpečetil. Arsenal připravil Neapoli první porážku v sezoně a pošesté za sebou doma v souboji s italským celkem dokázal udržet čisté konto. Londýnký klub má na svém kontě po dvou zápasech plný počet bodů.

Dortmund ve druhém utkání skupiny F zdolal Marseille 3:0. Dvakrát se trefil útočník Lewandowski, který se v LM prosadil poprvé od dubnového galapředstavení proti Realu Madrid, v němž se blýskl čtyřmi přesnými zásahy.

Chelsea na hřišti Steauy nezaváhala

Chelsea ve skupině E nedopustila další překvapení na svůj účet a veze hladkou výhru ze hřiště Steauy, kde v minulé sezoně Evropské ligy odešla poražena. "Blues" ve 20. minutě pomohla vedoucí branka záložníka Ramirese a těsně před poločasem také vlastní branka domácího Georgievského. Ramires se po poločase prosadil ještě jednou a v poslední minutě debakl domácích dokonal Lampard.

Basilej doma podlehla Schalke 0:1, triumf po poločase zařídil záložník Draxler. Zápas těsně po zahájení zdržel protest aktivistů Greenpeace proti firmě Gazprom, která je sponzorem soutěže. Čtyři muži se dnes na lanech spustili ze střechy stadionu St. Jakob Park, aby dali najevo nesouhlas s aktivitou těžařského koncernu v Arktidě. "Gazprome, nefauluj Arktidu," stálo na nápisech aktivistů. Ti požadují i propuštění několika kolegů, které pracovníci Gazpromu v Barentsově moři zadrželi.

Basilejskému klubu hrozí trest od disciplinární komise UEFA, která podobné excesy tvrdě postihuje. Domácí navíc nezískali ani bod se Schalke, to je naopak stoprocentní.

Barceloně vystřelil výhru Fábregas

Barcelona se v Celtic Parku hodně nadřela na hubené vítězství. Celtic se dlouho bránil velké převaze Katalánců, jimž citelně scházel zraněný tahoun Messi. Domácí vzdorovali i v oslabení, protože hráli půl hodiny bez vyloučeného kapitána Browna a sami navíc zahrozili povedenou ranou Forresta.

Barcelona, která měla držení míče 82 procent, však v 75. minutě udeřila přesnou hlavičkou záložníka Fábregase, který se ve španělském týmu v LM trefil potřetí v kariéře a znovu na hřišti soupeře. Celtic zůstává bez bodu.

Barcelona venku v LM vyhrála 39. zápas a dotáhla se na nejúpěšnější Manchester United, který ale ve středu může odskočit, pokud zvítězí v Doněcku. A záložník Barcy Xavi si vychutnal už své 79. vítězství v LM v kariéře, čímž se dotáhl na Raúla.

Infarktový závěr mezi AC Milán a Ajaxem

Další duel velkoklubů Ajaxu Amsterodam s AC Milán nabídl dramatickou zápletku až v samém závěru. V 90. minutě nejprve přiblížil domácí k vítězství Denswil, ale ve čtvrté minutě nastavení proměnil Balotelli penaltu a zápas skončil remízou 1:1.

Atlético Madrid ve skupině E dokonale otočilo zápas v Portu a raduje se po výhře 2:1. Překvapivou bezbrankovou remízu uhrála Austria Vídeň v Petrohradu, jemuž ublížilo vyloučení záložníka Witsela ve 44. minutě. Austria už bod uhájila a zastavila devítizápasovou sérii porážek rakouských týmů v LM. Její český útočník Tomáš Jun se dnes na hřiště nedostal.

Výsledky 2. kola základní skupiny fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Basilej - Schalke 04 0:1 (0:0)
Branka: 58. Draxler. Rozhodčí: Undiano (Šp.). Diváci: 33.251.

Steaua Bukurešť - Chelsea 0:4 (0:2)
Branky: 20. a 55. Ramires, 44. vlastní Georgievski, 90. Lampard. Rozhodčí: Velasco (Šp.). Diváci: 36.713.

1. Schalke 2 2 0 0 4:0 6
2. Chelsea 2 1 0 1 5:2 3
3. Basilej 2 1 0 1 2:2 3
4. Steaua Bukurešť 2 0 0 2 0:7 0

Skupina F:

Dortmund - Marseille 3:0 (1:0)
Branka: 19. a 79. z pen. Lewandowski, 52. Reus. Rozhodčí: Borbalán (Šp.). Diváci: 65.600.

Arsenal - Neapol 2:0 (2:0)
Branky: 8. Özil, 15. Giroud. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 59.536.

1. Arsenal 2 2 0 0 4:1 6
2. Dortmund 2 1 0 1 4:2 3
3. Neapol 2 1 0 1 2:3 3
4. Marseille 2 0 0 2 1:5 0

Skupina G:

Petrohrad - Austria Vídeň 0:0
Rozhodčí: Aytekin (Něm.). ČK: 44. Witsel (Petrohrad). Diváci: 18.785.

FC Porto - Atlético Madrid 1:2 (1:0)
Branka: 16. Martínez - 58. Godín, 86. Arda Turan. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 33.989.

1. Atlético Madrid 2 2 0 0 5:2 6
2. FC Porto 2 1 0 1 2:2 3
3. Austria Vídeň 2 0 1 1 0:1 1
4. Petrohrad 2 0 1 1 1:3 1

Skupina H:

Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:1 (0:0)
Branka: 75. Fábregas. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). ČK: 59. Brown (Celtic). Diváci: 58.128.

Ajax Amsterodam - AC Milán 1:1 (0:0)
Branky: 90. Denswil - 90.+4 Balotelli z pen. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 51.692.

1. FC Barcelona 2 2 0 0 5:0 6
2. AC Milán 2 1 1 0 3:1 4
3. Ajax Amsterodam 2 0 1 1 1:5 1
4. Celtic Glasgow 2 0 0 2 0:3 0