Watford zaskočil Liverpool. V čele je Leicester, Chelsea pod dohledem zabrala

Londýn - Nejdůležitější fotbalové události v Anglii? V čele Premier League i po 17. kole zůstává Leicester, jenž v sobotu vyhrál na půdě Evertonu 3:2. Chelsea poprvé bez Josého Mourinha zabrala a pod dohledem Guuse Hiddinka zdolala Sunderland 3:1. K překvapení došlo jinde: Manchester United počtvrté za sebou nevyhrál - tentokráte prohrál s Norwichem 1:2. V neděli neuspěl ani Liverpool, jenž padl ve Watfordu 0:3.

20.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 20.12.2015
9 fotografií
Chelsea - Sunderland: Radost Pedra a spol.

Chelsea - Sunderland: Radost Pedra a spol.Foto: ČTK/PA

Watford vyhrál nad Liverpoolem 3:0. Nováček soutěže zvítězil počtvrté v řadě, je překvapivě sedmý a ztrácí jen jeden bod na čtvrtý Tottenham. Liverpool je až na devátém místě.

Liverpoolu se vůbec nepovedl úvod zápasu. Ve třetí minutě vypadl brankáři Bogdánovi z ruky centr z rohového kopu a Nathan Aké z malého vápna dorazil míč do brány. Aké si připsal nejrychlejší gól Watfordu v Premier League.

A pozor - po šestnácti minutách to už bylo 2:0, křížnou střelou skóroval Odion Ighalo. Liverpoolu se sice podařilo po přestávce dostat do několika šancí, ale gólově se neprosadil.

Naopak domácí začali hrozit z protiútoků a po jednom z nich zvýšil opět Ighalo. Nigerijský útočník skóroval ve čtvrtém zápase za sebou a celkem má v této sezoně na kontě již 12 branek.

Druhý nedělní zápas skončil bezbrankovou remízou Swansea a West Hamu. Oba týmy tak prodloužily čekání na vítězství, naposledy vyhrály shodně na konci října. V utkáních West Hamu nepadl gól dokonce už potřetí za sebou, což se klubu v lize ještě nestalo.

Leicester zvládl utkání na Evertonu

Leicester v sobotu vedl na Evertonu od 27. minuty. Funes Mori fauloval ve vápně Okazakiho a nařízenou penaltu proměnil Mahríz, přestože gólman Howard vystihl směr.

O pět minut později domácí vyrovnali. Barkleyho dva pokusy ještě brankář a obránci dokázali vyrazit, z dorážky ale skóroval Lukaku. Belgický reprezentant se prosadil v osmi soutěžních duelech v řadě, což se v dresu Evertonu podařilo naposled Davidu Hicksonovi v roce 1954.

Jenže liverpoolský celek musel v 65. minutě čelit dalšímu pokutového kopu, tentokrát po faulu Howarda na Vardyho. O exekuci se postaral znovu Mahríz a tentokrát poslal brankáře Evertonu na druhou stranu. Alžírský záložník se v této sezoně podílel už na 20 gólech: třináct jich dal a na sedm přihrál. O chvíli později Okazaki navýšil po Vardyho asistenci náskok "Lišek".

Domácí následně dokázali pouze zkorigovat stav zásluhou Mirallase. Leicester zvítězil v soutěžním zápase na hřišti Evertonu po třiceti letech.

Norwich zaskočil Old Trafford

Útočník Wayne Rooney nastoupil k jubilejnímu 500. utkání v dresu Manchesteru United, jenže slavit po utkání s Norwichem nemohl. Hosté se dvakrát prosadili po protiútocích: v prvním poločase otevřel skóre Jerome, v 54. minutě na něj navázal Tettey. Manchester doma v ligovém zápase inkasoval poprvé od 12. září.

Snížit se sice podařilo Martialovi, nicméně další gól United nepřidali. Norwich vyhrál na stadionu Old Trafford poprvé od srpna 1989.

Na čtvrté místo tak před United poskočil Tottenham, který zvítězil na hřišti Southamptonu 2:0. Před pauzou se prosadili Kane a Alli.

Hiddink i Drogba zatleskali

Duel Chelsea se Sunderlandem na stadionu Stamford Bridge sledoval i Guus Hiddink, který na lavičce londýnského celku nahradí odvolaného Mourinha. A nebyl sám - na konci po boku někdejší ikony Didiera Drogby oba zatleskali a zašli mezi hráče. Tým ještě vedli Steve Holland a Eddie Newton.

Už v 13. minutě se domácí radovali z dvougólového náskoku. Ivanovič nejprve otevřel skóre hlavou po Willianově centru, následně srbský obránce asistoval na gól Pedrovi.

Krátce po změně stran zvýšil z penalty Oscar. Vzápětí sice snížil Borini, další šance na obou stranách už ale zůstaly neproměněny a Chelsea poprvé po třech kolech získala tři body. Sunderland poslední tři zápasy prohrál a zůstal předposlední.

Z nováčků se kromě Norwiche dařilo také Bournemouthu, jenž porazil venku West Bromwich 2:1. Svěřenci Eddieho Howa vyhráli všechny tři prosincové duely, přestože mají za sebou těžká utkání s Chelsea a Manchesterem United.

Na tři vítězství v tomto měsíci nedosáhl Newcastle, který ztratil vedení a s Aston Villou pouze remizoval 1:1. Za hosty vyrovnal povedenou střelou z hranice pokutového území Ayew - dal čtyři z posledních šesti ligových branek birminghamského celku.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:

Chelsea - Sunderland 3:1 (5. Ivanovič, 13. Pedro, 50. Oscar z pen. - 53. Borini), Everton - Leicester 2:3 (32. Lukaku, 89. Mirallas - 27. a 65. oba z pen. Mahrez, 69. Okazaki), Manchester United - Norwich 1:2 (66. Martial - 38. Jerome, 54. Tettey), Southampton - Tottenham 0:2 (40. Kane, 43. Alli), Stoke - Crystal Palace 1:2 (76. Krkič z pen. - 45.+1 Wickham z pen., 88. I Čong-jong), West Bromwich - Bournemouth 1:2 (79. McAuley - 52. Smith, 87. Daniels z pen.), Newcastle - Aston Villa 1:1 (38. Coloccini - 61. Ayew), Watford - Liverpool 3:0 (16. a 86. Ighalo, 3. Aké), Swansea - West Ham United 0:0.

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.