Čecha s Chelsea pokořil Tévez, neuspěl ani Arsenal

Londýn /AKTUALIZOVÁNO/ - Chelsea ztratila první body. Manchester United venku opět nevyhrál. Mohuč v bundeslize řádí dál. Valencie ve vedení, Real remizoval.

25.9.2010 1

Carlos Tévez (vlevo) slaví se svým spoluhráčem Davidem Silvou gól v duelu s Chelsea.Foto: ČTK

Fotbalisté vedoucí Chelsea prohráli ve šlágru 6. kola anglické ligy na hřišti Manchesteru City 0:1 a ztratili první body v domácí soutěži. Obhájce titulu s Petrem Čechem v brance suverénně vyhrál úvodních pět zápasů se skóre 21:1, ale hned s prvním těžším soupeřem zaváhal. Zápas rozhodl v 59. minutě Argentinec Carlos Tévez. Nedařilo se ani druhému Arsenalu, který doma prohrál s nováčkem West Bromwichem 2:3 a rovněž poprvé v sezoně v lize nebodoval.

Chelsea utrpěla druhou soutěžní porážku za sebou, protože ve středu vypadla ze 3. kola anglického Ligového poháru s prvoligovým nováčkem Newcastlem. "Citizens", kteří pro změnu v poháru prohráli s West Bromwichem, navázali na minulý ročník Premier League, ve kterém porazili Chelsea v obou zápasech. V souboji italských trenérů tak domácí Roberto Mancini uspěl nad Carlem Ancelottim.

Jediná branka oboustranně opatrného zápasu padla po hodině hry z rychlého protiútoku. Nejlepší klubový střelec Tévez zakončil sólo přes půl hřiště přízemní střelou k tyči a připsal si čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Hostům, kteří v prvním poločase trefili břevno, citelně chyběl zraněný záložník Lampard.

Arsenalu mohl zajisti remízu Rosický

Arsenal udržel v prvním poločase bezbrankový stav jen díky brankáři Almuniovi, který ve 38. minutě chytil Bruntovi penaltu. Druhá pětačtyřicetiminutovka pak nabídla na londýnském stadionu Emirates nečekané drama s pěti góly. Hráči West Bromwiche si krátce po přestávce vypracovali díky slepeným gólům Odemwingieho a Jary dvoubrankové vedení. Když se poté v 73. minutě trefil Thomas, zdálo se být rozhodnuto.

Domácí "Kladiváři", za které od 56. minuty hrál i střídající záložník Tomáš Rosický, se však v závěru vzchopili a dvěma brankami Nasriho zápas zdramatizovali. Největší šanci na vyrovnání měl v poslední minutě nastavení právě Rosický, ale z voleje přestřelil branku. "Baggies", v jejichž sestavě chyběl útočník Roman Bednář, vyhráli na hřišti Arsenalu po dlouhých 27 letech. Svěřenci trenéra Roberta Di Mattea se dočkali venkovního ligového vítězství po osmnácti zápasech.

Liverpool vedl už po pěti minutách, přesto remizoval

V matných výkonech pokračují fotbalisté Liverpoolu, kteří doma jen remizovali se Sunderlandem 2:2. Už tři zápasy čekají na ligovou výhru a v neúplné tabulce se s pouhými šesti body krčí až na patnácté pozici.

Svěřence trenéra Roye Hodgsona, kteří ve středu z Ligového poháru vypadli po penaltách s Northamptonem ze čtvrté ligy, poslal do vedení po pěti minutách Nizozemec Kuijt. Už za dvacet minut však z penalty srovnal útočník Bent, který navíc tři minuty po přestávce druhou trefou výsledek otočil. Alespoň bod zajistil domácím v 64. minutě kapitán Gerrard, který dal v posledních dvou ligových zápasech tři branky.

První výhry v sezoně se dočkali hráči West Hamu, kteří porazili v londýnském derby Tottenham na svém hřišti 1:0 brankou francouzského útočníka Piquionneho a posunuli se na předposlední místo v tabulce. Domácí záložník Radoslav Kováč odehrál poslední minutu, náhradní brankář Marek Štěch do hry z lavičky nezasáhl.

Na dno tabulky klesl Everton, který po bezbrankové remíze s Fulhamem zůstává jako jediný tým v Premier League bez vítězství.

Manchester United nevyužil zaváhání Chelsea

Po Chelsea a Arsenalu se v 6. kole anglické ligy nedařilo ani dalšímu favoritovi Manchesteru United. Ten na rozdíl od svých rivalů však vybojoval alespoň bod za remízu 2:2 na hřišti Boltonu, přestože v utkání dvakrát prohrával. Manchester tak zůstává bez porážky, ale venku ještě nevyhrál a z šesti zápasů již třikrát získal jen bod.

Bolton zahrál proti favoritovi velmi dobře a dvakrát v utkání vedl po trefách Knighta a Petrova. Jenže v dresu Manchesteru dnes zářil portugalský záložník Nani. Ve 23. minutě převzal na polovině hřiště míč, padesátimetrovým sólem pronikl až do vápna a srovnal na 1:1.

Po změně stran pak byl Nani i u druhého vyrovnání, když čtvrt hodiny před koncem jeho centr z přímého kopu usměrnil hlavou do branky Owen, který na hřiště přišel dvě minuty předtím.

ANGLIE, 6. kolo:

Manchester City - Chelsea 1:0 (59. Tévez), Arsenal - West Bromwich 2:3 (75. a 90.+1 Nasri - 50. Odemwingie, 52. Jara, 73. Thomas), Birmingham - Wigan 0:0, Blackpool - Blackburn 1:2 (85. Phillips - 20. vlastní Adam, 90.+3 Emerton), Fulham - Everton 0:0, Liverpool - Sunderland 2:2 (5. Kuijt, 64. Gerrard - 25. z pen. a 48. Bent), West Ham United - Tottenham 1:0 (29. Piquionne), Bolton - Manchester United 2:2 (6. Knight, 67. Petrov - 23. Nani, 74. Owen), Wolverhampton - Aston Villa 1:2 (61. Jarvis - 25. Downing, 88. Heskey), Newcastle - Stoke 1:2 (43. Nolan z pen. - 68. Jones, 85. vlastní Perch).

Pořadí: 1. Chelsea 6 zápasů/15 bodů, 2. Manchester United 6/12, 3. Arsenal 6/11, 4. Manchester City 6/11, 5. Aston Villa 6/10, 6. West Bromwich 6/10.

NĚMECKO: Fotbalisté Mohuče si vyšlápli na Bayern a dál vedou

Fotbalisté Mohuče porazili v 6. kole německé ligy mistrovský Bayern Mnichov 2:1 na jeho hřišti a v tabulce zůstávají první bez ztráty bodu. Na druhém místě se díky pátému vítězství v řadě udržela Borussia Dortmund.

Mohuč pokračuje v pohádkovém úvodu sezony. Stoprocentní bodovou bilanci si udržela díky rychlé akci po pravé straně, na jejímž konci se z otočky trefil útočník Ádám Szalai.

Útok Bayernu se nedokázal v lize na domácím hřišti potřetí za sebou gólově prosadit. Mnichovské střelce zastoupil těsně před přestávkou stoper hostů Bo Svensson, jenž srovnal vlastní brankou na 1:1.

Dortmund vyhrál pátý zápas v řadě

Dortmund dokázal po porážce z prvního kola vyhrát už pět utkání, během nichž navíc nastřílel 16 branek. S patnácti body zažívá nejlepší ligový start od mistrovské sezony 2001/02. K jednoznačnému vítězství 3:1 na hřišti St. Pauli přispěl dvěma brankami útočník Kevin Grosskreuz, už čtvrtou branku v ročníku si připsal Japonec Šindži Kagawa.

K domácí remíze Schalke s Mönchengladbachem pomohl svou první brankou v Německu španělský kanonýr Raúl. Gelsenkirchenský klub ještě o přestávce prohrával 0:2, v druhém poločase se ale nejprve potřetí v sezoně trefil Klaas-Jan Huntelaar a jeho bývalý spoluhráč z Realu Madrid Raúl srovnal tři minuty před koncem.

Skóre z 0:2 na 2:2 dokázali dorovnat i fotbalisté Hamburku v Brémách. Reprezentant Burkiny Faso Jonathan Pitroipa v 59. minutě nejprve asistoval Van Nistelrooijovi na kontaktní gól a na 2:2 vyrovnal sám o čtyři minuty později. Útočník Hugo Almeida ale svým druhým zásahem pět minut před koncem zvrátil stav utkání zpět na stranu Werderu. Celých 90 minut odehrál za Hamburk český záložník David Jarolím.

Naopak na lavičce strávil zápas český útočník Martin Fenin, jehož Frankfurt si poradil doma 2:0 s Norimberkem. Eintracht si připsal druhou výhru v sezoně a s šesti body se v tabulce dotáhl na svého soupeře.

NĚMECKO, 6. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 1:1 (17. Podolski - 54. Ba), Bayern Mnichov - Mohuč 1:2 (45. vlastní Svensson - 15. Allagui, 77. Szalai), Frankfurt - Norimberk 2:0 (17. Gekas, 88. Chris), Schalke - Mönchengladbach 2:2 (52. Huntelaar, 87. Raúl - 15. Daems z pen., 43. Bradley), St. Pauli - Dortmund 1:3 (25. Hennings - 17. a 60. Grosskreutz, 50. Kagawa), Stuttgart - Leverkusen 1:4 (52. Kuzmanovič - 19. Hyypiä, 21. Vidal, 69. Balitsch, 88. Sam), Brémy - Hamburk 3:2 (28. a 85. Almeida, 25. Marin - 59. Van Nistelrooij, 63. Pitroipa), Wolfsburg - Freiburg 2:1 (24. a 64. Grafite - 36. D. Cissé), Kaiserslautern - Hannover 0:1 (33. Abdellaoue).

Pořadí: 1. Mohuč 6 zápasů/18 bodů, 2. Dortmund 6/15, 3. Hannover 6/13, 4. Hoffenheim 6/11, 5. Leverkusen 6/11, 6. Wolfsburg 6/9.

ITÁLIE: Ibramihovic rozhodl o vítězství AC Milán nad Janovem

Fotbalisté AC Milán porazili v 5. kole italské ligy FC Janov na svém hřišti 1:0 a vyhráli poprvé od úvodního kola. Zápas na milánském San Siru rozhodl čtyři minuty po přestávce povedeným lobem švédský útočník Zlatan Ibrahimovic. Ve šlágru kola porazili hráči AS Řím stejným výsledkem mistrovský Inter Milán brankou Mirka Vučiniče z nastaveného času a poprvé v sezoně v domácí soutěži vyhráli.

Osmadvacetiletý fotbalista hostující od konce srpna z Barcelony se v dresu "Rossoneri" chytil a v posledních čtyřech soutěžních zápasech zaznamenal čtyři branky. Hostům z Janova se i přes výrazné letní nákupy v Serii A dál nedaří a už počtvrté za sebou nevyhráli.

Římský vicemistr měl před zápasem s vedoucím týmem tabulky pouhé dva body, patřila mu předposlední příčka a výrazně ohrožena tak byla pozice trenéra Claudia Ranieriho. Dnes však hráči AS udrželi doma proti Interu čisté konto a díky hlavičce střídajícího černohorského útočníka Vučiniče z druhé minuty nastavení svého rivala porazili. Inter v lize poprvé v sezoně prohrál, přerušil třízápasovou vítěznou sérii a v neděli může přijít i o první pozici.

ITÁLIE, 5. kolo:

AC Milán - FC Janov 1:0
(49. Ibrahimovic), AS Řím - Inter Milán 1:0 (90.+2 Vučinič), Cesena - Neapol 1:4 (48. Parolo - 88. a 90.+2 Cavani, 72. Lavezzi, 81. Hamšík z pen.), Bari - Brescia 2:1 (16. Rivas, 55. Barreto z pen. - 30. Kone), Catania - Boloňa 1:1 (66. vlastní Britos - 40. Di Vaio), Chievo - Lazio Řím 0:1 (69. Zárate), Fiorentina - Parma 2:0 (61. Ljajič z pen., 76. De Silvestri), Palermo - Lecce 2:2 (53. Pinilla, 90.+2 Maccarone - 8. Giacomazzi, 46. Corvia), Sampdoria Janov - Udine 0:0, Juventus Turín - Cagliari 4:2 (13., 34. a 70. Krasič, 57. Bonucci - 20. a 81. Matri).

Pořádí: 1. Inter Milán 5 zápasů/10 bodů, 2. Lazio Řím 5/10, 3. Chievo 5/9, 4. Brescia 5/9, 5. AC Milán 5/8, 6. Neapol 5/8.

ŠPANĚLSKO: Valencie vede ligu, zvítězila v Gijónu

Fotbalisté Valencie porazili v 5. kole španělské ligy Gijón na jeho hřišti 2:0, zůstávají v domácí soutěži neporaženi a vedou neúplnou tabulku. V čele jsou o bod před Barcelonou, která bez zraněného Messiho zvítězila 3:1 na hřišti Bilbaa, a o dva před Realem Madrid, který nečekaně remizoval 0:0 na hřišti nováčka z Levante.

Valencie rozhodla zápas v Gijónu už v úvodní desetiminutovce a naplno bodovala i ve třetím ligové venkovní utkání v sezoně. Premiérovou branku ve Španělsku si připsala letní turecká posila z Galatasaraye Mehmet Topal, náskok o dvě minuty později zdvojnásobil útočník Soldado svým prvním ligovým zásahem v dresu Valencie.

Real neprohrál, gól však nevstřelil

Real sice také zůstal neporažen, ale ve druhém ze tří venkovních zápasů uhrál pouze bezbrankovou remízu. Také skóre 6:1 je vzhledem k útočné síle madridského celku za očekáváním. Svěřenci Josého Mourinha sice na hřiště Levante dominovali, ale znovu neproměnili několik slibných šancí. Domácí, kteří v úvodních třech kolech inkasovali nejvíce branek ze všech týmů, udrželi čisté konto podruhé za sebou a minimálně do nedělních zápasů opustili sestupové příčky.

Před Real se posunula Barcelona, byť také hrála v Bilbau dlouho bez branek, a to se domácí museli od 34. minuty obejít bez vyloučeného Amorebiety. Přesilovku využil až krátce před uplynutím hodiny hry Keita a náskok zvýraznil čtvrt hodiny před koncem Xavi. V závěru dostal červenou kartu také barcelonský Villa a při hře v deseti hráčích ještě padl na obou stranách gól.

Atlético i v oslabení zdolalo Jarošíkovu Zaragozu

Fotbalisté Atlétika Madrid v 5. kole španělské ligy porazili Zaragozu 1:0, přestože dohrávali půl hodiny bez vyloučeného Antonia Reyese. Navíc jim chyběl potrestaný obránce Tomáš Ujfaluši. Naopak za Zaragozu nastoupil Jiří Jarošík, který se podílel na inkasovaném gólu.

Rozhodující okamžik přišel ve 20. minutě. Obránce Felipe Luiz zakombinoval s Forlánem, prohnal se levou stranou hřiště, přesprintoval i Jarošíka a na malém vápně našel Da Costu, pro kterého již nebyl problém zařídit jediný gól zápasu.

Zaragoza už potřetí za sebou a počtvrté z posledních pěti zápasů vyšla střelecky naprázdno a patří jí poslední příčka tabulky. Atlético je čtvrté.

ŠPANĚLSKO, 5. kolo:

Gijón - Valencie 0:2 (7. Topal, 9. Soldado), Levante - Real Madrid 0:0, Bilbao - FC Barcelona 1:3 (90. Gabilondo - 55. Keita, 74. Xavi, 90.+2 Busquets), Espaňol Barcelona - Pamplona 1:0 (24. Álvaro Vázquez), La Coruňa - Almería 0:2 (4. a 18. Uche), Mallorca - San Sebastian 2:0 (5. a 62. Cavenaghi), Santander - Getafe 0:1 (16. Víctor Sánchez), Alicante - FC Sevilla 2:0 (21. z pen. a 38. Trezeguet), Atlético Madrid - Zaragoza 1:0 (20. Da Costa).

Pořadí: 1. Valencie 5 zápasů/13 bodů, 2. Barcelona 5/12, 3. Real Madrid 5/11, 4. Atlético Madrid 5/10, 5. Villarreal 4/9, 6. Espaňol Barcelona 5/9.
RUSKO, 22. kolo:

Tomsk - CSKA Moskva 0:3 (třetí gól Necid), Dynamo Moskva - Nalčik 0:3, Rostov na Donu - Novosibirsk 0:1, Lokomotiv Moskva - Groznyj 2:1.

25.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Nejdelší železniční tunel v České republice bude hotový za rok

Kyšice, Plzeň – Ražba druhého tubusu mezi Kyšicemi a Plzni je rychlejší.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.