Chelsea se v Lize mistrů bojí o postup

Madrid – Chelsea nevyhrála vBordeaux, do osmifinále postupují Liverpool, Atlético a Inter.

26.11.2008
9 fotografií

Kapitán Liverpoolu Steven Gerrard slaví svůj gól, který dal v utkání s Olympique Marseille.Foto: REUTERS

Osm utkání měla ve středu na programu prestižní fotbalová Liga mistrů. A jeden zápas se hrál bez přítomnosti diváků. Nezvykle za zavřenými dveřmi se konalo střetnutí mezi Atléticem Madrid a PSV Eindhoven.

Španělský celek tak byl potrestán za neukázněnost svých fanoušků během říjnového duelu s Olympique Marseille.

Hráče Atlética, v jejichž obraně nastoupil i český reprezentant Tomáš Ujfaluši, liduprázdné tribuny ale neznervóznily a zvítězili nad nizozemským soupeřem 2:1. O góly se v první půli postarali Simao Sabrosa a Maxi Rodriguez.

V druhém poločase snížil za hosty Danny Koevermans, na víc se ale Eindhoven nezmohl. Atlético tak proklouzlo mezi šestnáctku vyvolených, která postupuje do osmifinálové fáze soutěže.

Druhým postupujícím ze skupiny D je Liverpool. Ten zvítězil 1:0 na půdě Olympique Marseille, když jediný gól zápasu vstřelil kapitán Reds Steven Gerrard.

Dalším klubem, který si ve středu zajistil osmifinále, byl ve skupině B Inter Milán. Italský mistr přitom v domácím prostředí překvapivě podlehl 0:1 s Panathinaikosem Atény.

Překvapení soutěže, kyperský celek Anorthosis Famagusta, totiž jen remizoval 2:2 s Brémami, když bod zachraňoval pro německý klub tři minuty před koncem Almeida.

Mnohem jasnější byla skupina C, kde už dříve o svém postupu rozhodly týmy Barcelony a Sportingu. Jejich vzájemné střetnutí v Lisabonu nabídlo sedm gólů, Barcelona vyhrála 5:2.

I druhé utkání skupiny bylo na branky bohaté. Šachtar Doněck, za který nastoupil i Tomáš Hübschmann, si doma vychutnal Basilej a díky hattricku Jadsona zvítězil 5:0.

Problémy má londýnská Chelsea. Po porážce v Římě nedokázala zabrat ani v Bordeaux. Díky kanonýrovi Nicolasu Anelkovi sice vedla 1:0, v 83. minutě ale překonal Petra Čecha Diarra. Chvíli na to byl vyloučen Frank Lampard a zápas tak skončil remízou.

V druhém utkání skupiny A nezaváhal AS Řím v rumunské Kluži. Jihoevropané se tak dostali mimo postupové naděje, naopak Chelsea musí doma s Kluží uspět, aby si osmifinále zajistila.

Skupina A: Kluž - AS Řím 1:3 (30. Kone – 11. a 64. Brighi, 23. Totti)
Girondins Bordeaux – Chelsea 1:1 (83. Diarra – 60. Anelka, ČK: 86. Lampard (Chelsea))
Pořadí: 1. AS Řím 9, 2. Chelsea 8, 3. Bordeaux 7, 4. Kluž 4.

Skupina B: Inter Milán - Panathinaikos Atény 0:1 (69. Sarriegi)
Anorthosis Famagusta - Werder Brémy 2:2 (62. Nicolaou, 68. Sávio – 72. z pen. Diego, 87. Almeida)
Pořadí: 1. Inter 8, 2. Panathinaikos 7, 3. Famagusta 6, 4. Brémy 4.

Skupina C: Šachtar Doněck - FC Basilej 5:0 (32., 65. a 73. Jadson, 50. Borges da Silva, 75. Seleznov)
Sporting Lisabon - FC Barcelona 2:5 (65. Veloso, 66. Da Silva - 14. Henry, 17. Piqué, 50. Messi, 67. vl. gól Caneira, 73. Krkič)
Pořadí: 1. Barcelona 13, 2. Sporting 9, 3. Doněck 6, 4. Basilej 1.

Skupina D: Atlético Madrid - PSV Eindhoven 2:1 (14. Sabrosa, 28. Rodriguez – 47. Koevermans)
FC Liverpool - Olympique Marseille 1:0 (23. Gerrard)
Pořadí: 1. Atlético 11, 2. Liverpool 11, 3. Marseille 3, 4. Eindhoven 3.

Autor: Vojtěch Žižka