Paraguay a Argentina do čtvrtfinále Copy Amériky

PUERTO LA CRUZ (VENEZUELA) - Fotbalisté Paraguaye a Argentiny si už po druhých zápasech v základní skupině C zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství Jižní Ameriky. Oba týmy v pondělí přidaly druhé výhry a mají na svém kontě plný počet šesti bodů.

3.7.2007

Argentinec Messi (vpravo) v souboji s Jorgem Banguerem z Kolumbie.Foto: AP PHOTO/Natacha Pisarenko

Argentina potvrdila postup díky vítězství 4:2 nad Kolumbií. Tým, jenž v zahajovacím duelu podlehl 0:5 Paraguayi, se sice dostal v 10. minutě do vedení, favorizovaní Argentinci však vývoj skóre otočili. Za deset minut vyrovnal z penalty Crespo a ještě do poločasu přidal dva góly Riquelme. Paradoxně proměněný pokutový kop nejspíš ukončil Crespovo působení na Copě Américe. Slavný útočník si poranil při penaltové střele sval a po zápase uvedl, že by mu mohl k návratu na trávník v nejbližších dnech pomoci jen zázrak. Jeho náhradník Milito vstřelil v nastaveném čase závěrečnou branku zápasu.

Stejně jako Argentina dala ve dvou utkáních osm gólů i Paraguay, jež v pondělí porazila 3:1 Spojené státy americké. USA a Kolumbie mají ještě teoretickou šanci na postup do čtvrtfinále, kam se vedle týmů z prvního a druhého místa kvalifikují také dvě nejlepší mužstva z třetích příček.

Skupina C:

Paraguay - USA 3:1 (1:1)

Branky: 30. Barreto, 56. Cardozo, 90+3. Cabaňas - 40. Clark

Argentina - Kolumbie 4:2 (3:1)

Branky: 34. a 45+1. Riquelme, 20. Crespo z pen., 90+2. Milito - 10. Perea, 73. Castrillon

1. Paraguay 2 2 0 0 8:1 6
2. Argentina 2 2 0 0 8:3 6
3. USA 2 0 0 2 2:7 0
4. Kolumbie 2 0 0 2 2:9 0
3.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Miloš Zeman na Pražském hradě ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.
16 13

Zeman poletí za Trumpem. Termín návštěvy se dozví až tři týdny před odletem

5

Sexuální asistentky poskytly postiženým zatím 250 asistencí

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Provozovatel kiosku u Pekla skončil kvůli EET. Hledá se náhrada

Polná na Jihlavsku hledá nájemce bufetu v rekreačním a sportovním areálu u rybníka Peklo. Současný provozovatel bufetu skončil, dle vyjádření starosty kvůli elektronické evidenci tržeb (EET).

Islámský stát? Fanatici, kteří nemají náboženský cíl, říká lékař Abass Jahaf

/ROZHOVOR/ Jaké je být uznávaným lékařem v České republice, když pocházíte z muslimské země? A zvláště v době, kdy Islámský stát (IS) terorizuje svět stále početnějšími útoky? Doktor Abass Jahaf byl zhruba před třiceti lety z Jemenu vyslaný do tehdejšího Československa na studia. Dnes má české občanství, pracuje v Nemocnici Most na urologickém oddělení a spolupořádáním společenských akcí se snaží sblížit muslimskou komunitu s českými občany.

Trumpův zeť bude svědčit v kauze ovlivňování prezidentských voleb

Výbor pro tajné služby amerického Senátu chce vyslechnout prezidentova zetě Jareda Kushnera v rámci vyšetřování údajných kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s ruskými činiteli. Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery, byl během kampaně Trumpovým poradcem. Tuto funkci vykonává i nyní. Termín výslechu soud zatím neoznámil.