Česká reprezentace porazila Kypr a postupuje z první pozice

NIKÓSIA – Čeští fotbalisté dnes uzavřeli kvalifikační skupinu na EURO 2008 výhrou. V dnešním utkání porazili výběr Kypru 2:0 a zajistili si první příčku ve své kvalifikační skupině D. Zápas jsme sledovali on-line.

21.11.2007

Při svém prvním reprezentačním utkání vychytal brankář Daniel Zítka čisté konto. Skóre otevřel v 11. minutě Pudil. Po svém úniku z dvaceti metrů vystřelil z ostrého úhlu a trefil pravý roh kyperské brány. Výhru 2:0 pečetil na začátku 74. minuty po rohovém kopu útočník Jan Koller.

Čeští fotbalisté si výhrou v posledním kvalifikačnízápase nad Kyprem zajistili první pozici ve skupině. Už ani výhra Německa nad Walesem nemůže Čechy sesadit. Výběr trenéra Karla Brücknera tak bude patřit do druhé nejlepšího koše pro losování EURO 2008.

Los proběhne 2. prosince v Luzernu.

Kypr - Česká republika

0:2 (0:1)

V druhé polovině oba týmy ještě více zrychlily hru. Druhou branku obstaral v 74. minutě český útočník Jan Koller.

90+3. Konec utkání. Kypr - Česká republika 0:2.

90+2. Pudil rozehrál rohový kop. Kladrubský dostal přihrávku.

90. Další rohový kop. Také bez šance.

89. Rohový kop českého týmu.

88. Češi odvrátili centr Kypru.

87. Střídání. Plašila (Česko) vystřídal Jiří Kladrubský.

85. Do šance se dostal mladý útočník Fenin. Brankář Georgallides vyrazil střelu na roh.

84. Střídání. Záložník Makridis (Kypr) odešel z hřiště. Nahradil ho Michail.

79. Okkas poslal míč Aloneftisovi. Zítka znemožnil kyperskému hráči ideálně vystřelit a tak domácí hráč netrefil branku.

78. Konstantinou se dostal až před branku Zítka. Ale minul.

77. Střídání. Druhá změna v útoku. Koller (Česko) přenachává místo Martinu Feninovi.

75. Žlutá karta pro Satsiase (Kypr).

74. Koller se nejlépe zorientoval po rohovém kopu a vstřelil branku. Kypr - Česká republika 0:2.

72. Čeští fanoušci hlasitě skandují.

71. Rohový kop Česka. Plašil přihrál Barošovi. Do vápna se míč už nedostal.

67. Aloneftis se pokusil o "patičku", ale byl mu odpískán ofsajd.

65. Žlutou kartu dostal Kadlec (Česko).

63. Baroš měl opět šanci. Přes shluk hráčů se neprosadil. Střela nesedla ani Pudilovi.

62. Baroš si obhodil Garpozise a vypálil. Trefa šla mimo branku.

62. Střídání. Charalambidise nahrádí ho Jasemakis.

59. Aloneftis dostal prostor na levé straně hřiště. Vypálil z ostrého úhlu, avšak bránu netrefil.

57. Střídání. Místo Kuliče (Česko) se na hřišti představí Milan Baroš.

57. Plašil Chtěl odhavičkovat centr. Akce se mu nepovedla.

54. Kypřané se usídlili před českou brankou. Garposis se opřel do střely. Ta však minula svůj cíl.

51. Teď zahrozili domácí. Konstantinou tvrdě vystřelil. Zítka českou branku uhájil.

48. Šance Čechů. Christou ztratil ve vápně míč. Koller nastřelil tyč.

47. Rozcvičuje se Martin Fenin a Milan Baroš.

46. Do zápasu vstoupila česká jedenáctka beze změny oproti první půli.

46. Začal druhý poločas utkání.

---------------------------------------------------------

V první půli byl neprve český výběr aktivnější v útoku. V 11. minutě vstřelil branku Pudil. Poté se Češi trochu stáhli a více bránili. Kypr se tlačil do útoku, ale vždy ztroskotal v koncovce svých akcí.

45. Konec prvního poločasu zápasu. Kypr - Česká republika 0:1.

44. Standardní situace Kypru. Aloneftis trefil jen hráče. Po souboji na chvíli ležel na zemi Kadlec. Ten musel být ošetřen po tvrdém zákroku.

40. Hraje se většinou ve středu hřiště.

36. Změna v rozestavení Česka. Pudil se posunul na pravou stranu. Kulič naopak.

33. Po delší době šance českého týmu. Koller trefil pouze gólmana kyperského výběru.

29. Češi se trochu stáhli. Více brání.

27. Následovala střela. Ta skončila pouze v hloučku hráčů.

27. Rohový kop domácích. Koller Odhlavičkoval do bezpečí.

24. Pudil opět odcentroval. Míč skončil v náručí brankáře Georgallidese.

23. Oba týmy se přetahují o míč. Kypřanům nevychází koncovky akcí.

22. Plašil přehrál středem hřiště Matějovskému. Ten se snažil brankáře přelobovat, ale míč mu sklouzl po kopačce.

17. Útočník Aloneftis běžel sám. Akce mu nevyšla.

17. Pudila zastavila kyperská obrana.

15. Rozehnal zakládal další akci. Pudil centroval na Kuliče. Kyperský brankář vyběhl včas.

11. Otevřel se prostor pro Pudila. Ten z dvaceti metrů z ostrého úhlu vystřelil. Pudil trefil pravý roh branky. Kypr - Česká republika 0:1.

8. Kypr poprvé střílel. Branka však nebyla trefena.

7. Pudil opět po pravé straně proniká na polovinu Kypru. Akce však nevyšla. Vykopával brankář Georgallides.

4. Centroval Plašil, Koller však fauloval.

3. Střela byla nepřesná. Galásek trefil jen zeď.

2. Galásek si staví míč na standardní situaci.

1. Zápas Kypr - Česká republika začal.

17:24 Ochozy na kyperském stadionu jsou téměř prázdné.

17:20 Pokud český tým dnes vyhraje, získá první pozici ve své kvalifikační skupině. Jinak by prvenství připadlo Německu.

17:05 Český výběr nastoupí do utkání s Kyprem s Danielem Zítkou v bráně.

17:00 Dobrý den, vítáme Vás u on-line přenosu posledního kvalifikačního zápasu České republikyna EURO 2008.

Sestavy:

Česko: Zítka – Prospěch, Kováč, Rozehnal, Kadlec – Plašil, Galásek, Matějovský, Pudil – Koller, Kulič.

Kypr: Georgallides – Lambru, Nikolau, Satsias, Garpozis - Charalambidis, Makridis, Christou – Okkas, Aloneftis, M. Konstantinu.

Rozhodčí: Paniašvili – Elikašlivi, Jvaridze (všichni Gruzie)

21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

ČSSD bude chtít od začátku roku 2018 zvýšit minimální mzdu

Praha - ČSSD bude chtít od ledna 2018 zvýšit minimální mzdu a na rok 2018 zajistit důstojný růst platů ve veřejné sféře. Na tiskové konferenci po jednání širšího vedení strany to řekl předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ústřední výkonný výbor dnes za zavřenými dveřmi projednával přípravu na březnový sjezd ČSSD i obrysy nového programu.