Csaplárovi hoši vybojovali účast na ME

Leece - Fotbalová sedmnáctka remizovala v posledním kvalifikačním souboji se Skotskem 1:1.

14.3.2011

Josef Csaplár.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Čeští fotbalisté do 17 let se probojovali na mistrovství Evropy. V závěrečném utkání kvalifikace v Itálii uhráli se Skotskem potřebnou remízu 1:1 zásluhou gólu střídajícího útočníka Baníku Ostrava Lukáše Stratila a uhájili první postupovou příčku právě před dnešním soupeřem.

Stratil odjížděl na kvalifikační turnaj jako elitní český střelec, když v předchozích šesti zápasech dal čtyři branky, ale v Itálii se mu příliš nedařilo. Jak proti Slovensku, tak i proti Itálii ho trenér Josef Csaplár vždy střídal a dnes ho dokonce posadil jen mezi náhradníky.

Od začátku druhého poločasu ho však za stavu 0:1 poslal na hřiště a ostravský útočník se mu v 62. minutě odvděčil postupovým gólem. Skotové se již v závěrečných 18 minutách nedokázali přes pozornou českou obranu prosadit, a tak si český výběr po roce znovu zajistil účast na závěrečném turnaji pro osm nejlepších týmů Evropy. Loni skončil třetí v základní skupině.

Češi jsou po pořadatelském Srbsku druhým známým účastníkem šampionátu. O zbylých postupujících se rozhodne po odehrání dalších šesti skupin.