Čtvrtfinále Poháru ČMFS nevidělo ani jeden gól

Teplice - Zápas mezi Teplicemi a Libercem i Spartou a Plzní skončil bezbrankovou remízou.

9.4.2009

Fotbalista Plzně Daniel Kolář (vpravo) v souboji s Jiřím Kladrubským ze Sparty ve čtvrtfinále Poháru ČMFS. Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Ve čtvrtek byly na programu zbývající dva čtvrtfinálové duely Poháru ČMFS.

Ze zápasu mezi prvoligovými Teplicemi a Libercem ale vítěz nevzešel. Na hřišti teplických fotbalistů se totiž fanoušci obou celků nedočkali gólu, a tak skončil čtvrtfinálové utkání bezbrankovou remízou.

I když góly nepadaly, utkání nepostrádalo náboj. Domácí Teplice měly po celý zápas mírnou převahu a vedení si mohli zajistit pokutovým kopem. Ve druhé minutě nastavení ji ovšem zahodil Doležal a o postupujícím se tak rozhodne až v odvetě v Liberci.

Gól napadl ani v druhém čtvrtečním utkání mezi Spartou a Plzní.

Letenští tentokrát poslali na hříště částečně odlišnou sestavu, než v prvoligovém utkání s Libercem. Jenže aniu náhradníci se nedokázali prosadit a Sparta tak před pondělním derby na Slávii toho moc nepředvedla.

Výrazněji se představil jen Patrik Berger, jehož tvrdou střelu brankář Daněk vyrazil na roh. Naopak Plzeň si vypracovala mnohem víc šancí a obránce Hájovský dokonce nastřelil břevno. Odveta se hraje 22. dubna v Plzni.

Teplice - Liberec 0:0

Úvodní souboj čtvrtfinále Poháru ČMFS mezi fotbalisty Teplic a Liberce nabídl atraktivní podívanou, to nejdůležitější ale chybělo. Derby skončilo remízou 0:0.

Celou noc po utkání se asi v posteli převaloval, aniž by oka zamhouřil, teplický Michal Doležal. Ten v 92. minutě zahodil penaltu, když netrefil bránu. Nebýt jeho selhání, Tepličtí by šli do odvety ve výhodnějším postavení. Takhle mají blíže k pohárové Evropě Škorpilovi borci.

Oba trenéři museli kvůli absenci zraněných hráčů improvizovat. Teplický lodivod byl na tom o něco hůř.

„Chybělo nám více pohybu a lepší kombinace. Druhou půli jsme už odehráli lépe, až na tu zahozenou penaltu. Výsledek před odvetou není přesto beznadějný,“ řekl Jiří Plíšek.

„Těší mě, že jsme venku neinkasovali ani z pokutového kopu. Výsledek nám zachovává reálnou šanci na postup,“ uvedl Ladislav Škorpil.

Rozhodčí: Franěk – Košec, Štěrba. ŽK: Matula, Mareš, Hesek (Teplice). Diváci: 1630.

Teplice: Grigar – Merzič, Klein, Lukáš, Rosa – Ljevakovič, Matula, Vachoušek (82. Doležal), Vaščák (67. Verbíř) – Mahmutovič, Mareš (73. A. Hesek). Trenér: Plíšek.
Liberec: Hauzr – Gebre Selassie, Dejmek, Holeňák, Vulin – Dočkal (90. Papoušek), Gecov, Frejlach (83. Dort), Liška – Kerič, Nezmar (81. Smetana). Trenér: Škorpil.

Sparta - Plzeň 0:0

Oba týmy měly v prvním poločase po jedné velké šanci. V 27. minutě šel plzeňský útočník Krbeček sám na brankáře Blažka, ale sparťanský gólman jeho střelu k pravé tyči vytáhl na roh.

Čtyři minuty před přestávkou ostře vypálil pod břevno Berger, jenže brankář Daněk jeho bombu bravurně vyrazil.

I po přestávce byla velmi blízko ke gólu jako první Plzeň. Horváth poslal v 65. minutě před branku Sparty přesný centr, na něj si vyskočil urostlý stoper Májovský a poslal hlavou míč do tyče.

Šanci měli v závěru zápasu i domácí. Wilfried pálil v pokutovém území na plzeňskou branku, ale krajní obránce Lecjaks ji obětavě srazil tělem mimo branku.

Odveta čtvrtfinále poháru ČMFS se hraje ve středu 22. dubna v Plzni.

Rozhodčí: Jech – Kovařík, Urban. ŽK: Huber, Pamič, Wilfried – Májovský, Horváth. Diváci: 1393

Sparta: Blažek – Kušnír, Huber, Řepka, Pamič – Kulič, Kucka, Kladrubský (72. Vacek), Berger (46. Wilfried), Matušovič (62. Zeman) – Holenda. Trenér: Chovanec.
Plzeň: Daněk – Ševinský, Májovský, Halama, Lecjaks – Petržela, Jirá-ček, Kolář, Horváth – Varadi (71. Mlika), Krbeček (82. Rada). Trenér: Vrba.