Darida chyběl: Hertha poprvé na jaře vyhrála, odnesl to Kolín nad Rýnem

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín si připsali první vítězství v jarní části Bundesligy. V páteční předehrávce 23. kola vyhráli na půdě Kolínaa nad Rýnem 1:0. Vladimír Darida v dresu třetího týmu tabulky opět chyběl. Český reprezentační záložník se v sestavě neobjevil kvůli trestu za žluté karty.

26.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 26.2.2016

Mitchell Weiser z Herthy (vlevo) a Jonas HectorFoto: ČTK/IMAGO

Až v šestém utkání v novém roce se fotbalistům Herthy Berlín povedlo zvítězit. V Kolíně nad Rýnem vyhráli 1:0 a pojistili si třetí místo v tabulce zaručující postup do Ligy mistrů.

Hertha vyhrála poprvé od 20. prosince díky brance Vedada Ibiševiče, jenž dal před koncem prvního poločasu sedmý gól v sezoně. Hertha má před víkendovými zápas čtyřbodový náskok na čtvrtý Leverkusen a pátý Mönchengladbach.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hertha Berlín 0:1 (43. Ibiševič).

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.