Real Madrid se zcela jistě stává pro Juventus více než oblíbeným sokem. A „bílý balet“ naopak nalézá noční můru…

Nedávná historie se v úterý opakovala: podruhé během čtrnácti dnů se „stará dáma“, oděná netradičně ve zlatočerných dresech, nenechala utančit. Podruhé v Lize mistrů triumfovala, tentokrát dokonce na soupeřově parketu. A 2:0.

Opět u toho byl celých devadesát minut český záložník Pavel Nedvěd, a znovu se trefil italský fotbalový maestro Alessandro del Piero. Tentokrát dokonce dvakrát. Dalším vítězstvím si Juventus zajistil postup ze skupiny H. A to mu chybělo hned devět zraněných hráčů, včetně českého obránce Zdeňka Grygery!

„Nesmíme udělat stejnou chybu, jako naposledy. To jsme si nechali dát hodně brzy gól,“ řekl před zápasem brankář Realu a španělský mistr Evropy Iker Casillas.

Neuplynula ani polovina prvního poločasu a jeho slova fanouškům Realu mohla připadat jako hloupý vtip. V 17. minutě mu italský zabiják poslal z dvaceti metrů pozdrav, ze kterého Casillas vůbec radost neměl. Poprvé lovil míč ze sítě.

A v 67. minutě si Del Piero si precizně poradil s trestným kopem.

Před prvním vzájemným soubojem se Juventus trápil, Real zářil. Od té doby je všechno přesně opačně. Del Piero mohl dokonce vstřelit i hattrick, jeho třetí nebezpečná střela však jen těsně minula bránu.

A Real? Vypracoval si prakticky jedinou stoprocentní šanci, Sergio Ramos jí ale nepochopitelně pohrdl.

Z první výhry v Lize mistrů se mohl radovat český reprezentant Radek Šírl, jeho Petrohrad triumfoval 2:0 na hřišti Borisova a ve skupině H drží třetí pozici za Juventisem a Realem.

Favorité nevyhráli, Manchester i Villarreal remizovali

V ostatních skupinách favorité zklamali. Obhájce titulu z Manchesteru United po remíze 1:1 s Celticem se tak připravili o možnost, s předstihem si zajistit účast v osmifinále. Remízu „Reds“ přitom zachránil až v 84. minutě Giggs.

A i španělský Villarreal odešel s dánským Aalborgem smírně, když utkání skončilo překvapivě 2:2.

Na postup si musí počkat i Arsenal, který stále postrádá Tomáše Rosického. Anglický klub se rozešel po utkání s Fenerbahce po bezbrankové remíze, a i nadále tak potvrzuje, že není v nejlepší formě. Což bylo vidět i v Premier League, kdy nejprve ztratil dvougólové vedení s Tottenhamem a poté překvapivě nestačil na nováčka Stoke City.

Blízko osmifinále jsou však fotbalisté Bayernu Mnichov společně s Lyonem. Bavorský klub totiž vyválčil cennou remízu s Fiorentinou. Mnichovský klub přitom může za bod děkovat Borovskému.

Skupina E: Celtic – Manchester United 1:1 (13. Macdonald – 84. Giggs), Aalborg – Villarreal 2:2 (54. Curth, 81. Due - 41. Rossi, 75. Franco).

1. Manchester United (Ang.) 4 2 2 0 7:1 8
2. Villarreal CF (Šp.) 4 2 2 0 9:5 8
3. Celtic FC (Skot.) 4 0 2 2 1:5 2
4. Aalborg BK (Dán.) 4 0 2 2 5:11 2

Skupina F: Fiorentina – Bayern Mnichov 1:1 (11. Mutu – 78. Borowski), Olympique Lyon – Steaua Bukurešť 2:0 (44. Juninho, 89. Reveillere).

1. Olympique Lyon (Fr.) 4 2 2 0 10:6 8
2. Bayern Mnichov (Něm.) 4 2 2 0 6:2 8
3. Fiorentina (It.) 4 0 3 1 3:6 3
4. Steaua Bukurešť (Rum.) 4 0 1 3 3:8 1

Skupina G: Dynamo Kyjev – Porto 1:2 (21. Milevskij – 69. Rolando). ČK 90. Lopez (Porto), Arsenal – Fenerbahce 0:0.

1. Arsenal FC (Ang.) 4 2 2 0 10:3 8
2. Porto (Port.) 4 2 0 2 5:7 6
3. Dynamo Kyjev (Ukr.) 4 1 2 1 3:3 5
4. Fenerbahçe (Tur.) 4 0 2 2 3:8 2

Skupina H: Real Madrid – Juventus 0:2 (17. a 67. Del Piero), BATE Borisov – Zenit Petrohrad 0:2 (34. Pogrebňak, 90+4. Danny). ČK v 73. Pujgrenier (Zenit).

1. Juventus (It.) 4 3 1 0 7:3 10
2. Real Madrid (Šp.) 4 2 0 2 5:5 6
3. Zenit Petrohrad (Rus.) 4 1 1 2 4:4 4
4. BATE Borisov (Běl.) 4 0 2 2 3:7 2