Devatenáctka si prohrou se Slováky zkomplikovala boj o postup

Gleisdorf - Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v druhém utkání elitní fáze kvalifikace mistrovství Evropy se Slovenskem 1:2. Mladíci po úvodní výhře nad Rumunskem utrpěli ve čtyřčlenné skupině první bodovou ztrátu a zkomplikovali si boj o postup na červencový šampionát do Německa, kam projde pouze vítěz.

26.3.2016 AKTUALIZOVÁNO 26.3.2016

Pavel HoftychFoto: DENÍK/archiv

V závěrečném duelu skupiny změří Češi v úterý síly s domácím Rakouskem.

Zatímco proti Rumunům český celek v páté minutě z penalty otevřel skóre, proti Slovákům ve stejné minutě z pokutového kopu inkasoval. Po půlhodině navíc výběr bývalého federálního partnera po rohovém kopu zvýšil. Ještě do pauzy zdramatizoval duel střelou z malého vápna Štěpánek, ale vyrovnat už Češi navzdory několika šancím nedokázali.

Mladíci naposledy startovali na ME devatenáctek v roce 2011, kdy získali stříbrné medaile.

Elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 19 let - skupina 3 v Rakousku:

ČR - Slovensko 1:2 (1:2)
Branky: 41. Štěpánek - 5. Kopičár z pen., 30. Mráz.

Sestava ČR: Chmiel - Granečný, Březina, Chaluš, Čmelík (46. Růžek) - Mihálik, Průcha, Štěpánek (80. Boček), Trubač, Ladra (67. Pulkrab) - Kuchta. Trenéři: Malura a Hoftych.

Česko zasáhl silný vítr. Kácel stromy, ochromil dopravu, shazoval střechy

Předpověď meteorologů se vyplnila. Velmi silný vítr narušil železniční dopravu po celé České republice. Nejvíce pak v jižních Čechách. V Praze ničil také billboardy a shazoval plechy ze střech. Vítr by měl během dneška postupně slábnout. Výstraha platí v hlavním městě i ve většině krajů do dnešních 10:00.

Evakuovaní lidé strávili noc mimo domov. Z areálu se v noci opět ozvaly detonace, na místo míří těžká technika.