Fotbalisté Sevilly, kteří v základní skupině dvakrát remizovali s Libercem, si zahrají semifinále Evropské ligy. V souboji dvou bývalých šampionů soutěže vyřadili Porto díky vítězství 4:1 v domácí odvetě, přestože hráli téměř celý druhý poločas v oslabení.

Postoupily také Juventus Turín, Benfica Lisabon a Valencie.

Sevilla vstupovala do soutěže už ve 3. předkole a dlouho podávala nepřesvědčivé výkony. Mimo jiné dvakrát remizovala 1:1 s Libercem. Ani čtvrtfinále nezačala dobře a v Portu prohrála 0:1, ale v domácí odvetě zahrála hlavně v první půli výborně.

Už v 5. minutě proměnil penaltu Rakitič, který vzápětí připravil gól pro Vitola. Vedení pak ještě potvrdil Bacca. Španělé postup uhájili, přestože od 54. minuty hráli bez vyloučeného Cokeho. Další gól přidal střídající Gameiro. Quaresma stihl v nastavení už jen snížit vydařenou dělovkou.

Vypadl přemožitel Liberce z první kola play off Alkmaar, který prohrál s Benficou 0:1 a 0:2. Čtvrteční odvetu v Lisabonu, kterou rozhodl dvěma góly Rodrigo po centrech Salvia z pravé strany na zadní tyč, pískal český sudí Pavel Královec.

Benfica dala v Evropské lize už 66 branek, což je nový rekord soutěže, která nahradila Pohár UEFA. Druhý PSV Eindhoven má v historické tabulce na kontě 64 branek.

Lyon, který v osmifinále vyřadil Plzeň, ztroskotal na Juventusu. Italy poslal v odvetě do brzkého vedení Pirlo, který dal šestý gól v sezoně a všechny z přímých kopů. Lyon sice vyrovnal po rohovém kopu a hlavičce Brianda, ale ve druhé půli definitivně rozhodl o postupu Juventusu Marchisio.

Husarský kousek se podařil hráčům Valencie. Ti sice v úvodním čtvrtfinále dostali lekci v Basileji, kde prohráli 0:3, doma ale naopak oni uštědřili krutý štulec švýcarskému týmu.

V základní hrací době dohnali tříbrankovou ztrátů a v prodloužení přidali další dvě trefy. Celkem tedy zničili Basilej (za kterou nehrál potrestaný Marek Suchý) 5:0. Hosté dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

Odvetné zápasy čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Benfica Lisabon - Alkmaar 2:0 (1:0)
Branky: 39. a 71. Rodrigo. Rozhodčí: Královec (ČR). První zápas: 1:0, postoupila Benfica.

Juventus Turín - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
Branky: 4. Pirlo, 68. Marchisio - 18. Briand. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). První zápas: 1:0, postoupil Juventus.

FC Sevilla - Porto 4:1 (3:0)
Branky: 5. Rakitič z pen., 26. Vitolo, 29. Bacca, 79. Gameiro - 90.+2 Quaresma. Rozhodčí: Rocchi (It.). ČK: 54. Coke (Sevilla). První zápas: 0:1, postoupila Sevilla.

Valencie - Basilej 5:0 po prodl. (2:0, 3:0)
Branky: 38., 70. a 113. Paco, 42. Vargas, 118. Bernat. Rozhodčí: Kassai (Maď.). ČK: 101. Diaz, 105. Sauro (oba Basilej). První zápas: 0:3, postoupila Valencie.