Dortmund deklasoval Augsburg 5:1, po půl roce hrál i Morávek

Dortmund - Fotbalisté Dortmundu porazili v desátém kole německé ligy i díky Aubameyangově hattricku Augsburg 5:1 a zůstali na druhém místě tabulky sedm bodů za Bayernem Mnichov. Augsburg je s pěti body na dně tabulky. Druhý poločas za poražený tým odehrál český záložník Jan Morávek, jenž zasáhl po vleklém zranění do bundesligového utkání poprvé od března 2014.

25.10.2015

Ze zápasu Dortmund - Augsburg.Foto: čtk

Dortmund vstoupil do duelu aktivně a hned v prvních minutách si vypracoval několik šancí, obrana Augsburgu ale pomáhala gólmanovi Hitzovi blokováním střel. V 18. minutě už ale po Gündoganově přihrávce otevřel skóre Aubameyang. Další dvě trefy domácích přidal do konce poločasu Reus, na obě nahrál Kagawa.

Po přestávce Augsburg nastoupil se dvěma změnami v sestavě, jedním z nově příchozích byl Morávek. Čtyři minuty poté snížil hlavou po Wernerově přímém kopu Bobadilla. Jakékoliv naděje bavorského celku na bodový zisk ale utnul dalšími dvěma trefami Aubameyang. Gabonský reprezentant vstřelil ve všech soutěžích v této sezoně už 20 branek, což se nikomu v pěti největších evropských ligách zatím nepovedlo. Zároveň se s 13 góly dělí o první místo v tabulce bundesligových střelců s Lewandowským z Bayernu.

Výsledky 10. kola německé fotbalové ligy

Dortmund - Augsburg 5:1 (18., 85. a 90.+1 Aubameyang, 21. a 33. Reus - 49. Bobadilla),
17:30 Mönchengladbach - Schalke.

1. Bayern Mnichov 10 10 0 0 33:4 30
2. Dortmund 10 7 2 1 29:12 23
3. Schalke 9 6 1 2 12:9 19
4. Wolfsburg 10 5 3 2 15:12 18
5. Hertha Berlín 10 5 2 3 13:10 17
6. Leverkusen 10 5 2 3 12:12 17
7. Ingolstadt 10 4 2 4 6:8 14