Hoffenheim si zastřílel. Dortmund opět padl, Freiburg spadl na dno

Berlín - Drama před svátky. Německo o víkendu sleduje 17. kolo fotbalové Bundesligy, které uzavře podzim. Nejzajímavější sobotní zápas mezi Brémami a Dortmundem skončil výhrou Werderu 2:1, díky čemuž se tým Thea Gebre Selassieho (odehrál celý zápas) vymanil z posledního místa. Na dno klesl v neděli Freiburg, protože přišel o výhru.

21.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 21.12.2014

Brémy - Dortmund: Fin Bartels a Matthias GinterFoto: ČTK/IMAGO

Nedělní program načal Hoffenheim a ten rozstřílel Herthu Berlín 5:0 na jejím hřišti. V bundesligové tabulce se posunuli na sedmou pozici, soupeř zůstal třináctý, bod nad sestupovými příčkami.

Herthu potopila na domácím hřišti nešťastná čtvrthodina v první půli. Nejprve zamířil do vlastní branky stoper John Brooks, který navíc dvě minuty nato fauloval Svena Schipplocka a Sejad Salihovič zvýšil. Třináct minut poté si bosenský záložník pokutový kop úspěšně zopakoval a upravil na 3:0.

Po přestávce přidal po parádní kombinaci v protiútoku další branku Schipplock, který pohodlně došel s míčem až k brankové čáře, o pátý gól se zasloužil Sebastian Rudy. Hoffenheim díky své historicky nejvyšší výhře předstihl Frankfurt a přezimuje bod za pohárovými příčkami.

Poslední je Freiburg, jenž remizoval s Hannoverem 2:2.

Za domácí tým nastoupili i Pavel Krmaš a Vladimír Darida. Druhý jmenovaný v 80. minutě střídal a nebyl tak už u dramatu - domácí najednou vedli už o dvě branky, ale hosté brzy odpověděli a v 92. minutě (o což se postaral Joselu) zachránili remízu.

Drobný a Jiráček pomohli Hamburku

Do hry se dostali i další čeští fotbalisté: Jaroslav Drobný a Petr Jiráček pomohli Hamburku k remíze 0:0 na půdě Schalke. Devadesát minut strávil na hřišti rovněž Adam Hloušek a i on bral se Stutgartem bod - jeho tým remizoval doma s Paderbornem.

Konečně si zahrál Václav Kadlec, i když výraz zahrál není přesný - střídal na poslední vteřiny, Frankfurt jej využil k ubránění bodu a výsledku 1:1 v Leverkusenu.

Čtěte více: Bayern se trápil, mistra spasil v Mohuči "last minute" gól Robbena

Zpět k události dne. Dortmundu. Hosty zchladil už po třech minutách Davie Selke. A to nebylo z jeho strany vše. Hrdina zápasu si po hodině hry pohrál s kapitánem Borussie a oporou obrany německých mistrů světa Matsem Hummelsem a vybídl k druhému gólu Fina Bartelse.

Hummels si sice za chvíli spravil chuť, když vyhrál hlavičkový souboj s českým obráncem Theem Gebre Selassiem a míč skončil v síti, ovšem na vyrovnání už loňský finalista Ligy mistrů nedosáhl. I když střídající Šindži Kagawa k tomu měl velmi blízko, jenže v pokutovém území při střele netrefil dobře míč.

Důležitý bod v boji o záchranu získal Hamburk na hřišti Schalke, které naopak usiluje o účast v Lize mistrů. Před zápasem domácí klub zveřejnil zprávu, že prodloužil s Klaasem-Janem Huntelaarem smlouvu o dvě sezony do roku 2017 a nizozemský kanonýr hned mohl ukázat, že to byl dobrý krok. Jenže proti bylo štěstí i český gólman Jaroslav Drobný.

Huntelaar po 75 vteřinách nastřelil míč do břevna a Drobnému pak branková konstrukce pomohla ještě jednou. Vedle toho předvedl řadu těžkých zákroků a v 15. zápase v sezoně vychytal pošesté čisté konto. Jiráček měl také velkou šanci, nicméně ve skluzu míč do odkryté branky nedopravil.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 2:1 (20. Feulner, 51. Bobadilla - 3. Kruse z pen.), Brémy - Dortmund 2:1 (3. Selke, 62. Bartels - 69. Hummels), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1:1 (83. Bellarabi - 36. Meier z pen.), Schalke - Hamburk 0:0, Stuttgart - Paderborn 0:0, Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 2:1 (16. Dost, 78. Naldo - 11. Maroh), Hertha Berlín - Hoffenheim 0:5 (26. a 39. Salihovič, 23. vlastní Brooks, 74. Schipplock, 84. Rudy), Freiburg - Hannover 2:2 (45. Frantz, 81. Kempf - 83. Bittencourt, 90.+3 Joselu).

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.