Došek popravil Duklu, pozvánku od Vrby ale nečeká: Jde to mimo mě

Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Tak to byla jedna velká paráda! Famózní výkon, hattrick, reprezentační forma. Tenhle dravec ze Slovácka vstřelil v osmi zápasech už devět branek a suverénně kraluje tabulce střelců. Zápas Slovácka proti Dukle měl jen jednoho hrdinu – Libora Doška.

21.9.2014

Libor Dušek ze Slovácka sestřelil hattrickem Duklu Praha.Foto: Deník/Stanislav Dufka

Co na to kouč národního týmu Pavel Vrba? „Před zápasem proti Nizozemsku jsme o tom jméně mluvili. Došek je samozřejmě zkušený hráč, ale jeho věk je trošku limitující. Kdyby to bylo o jednom zápase, tak šance povolat ho by byla obrovská. Euro ale bude až za dva roky, tuším, že v tu dobu bude mít Libor už 37 let. Rozhodli jsme se proto spíš pro mladší generaci," prohlásil pro Deník kouč české reprezentace.

„Libor má velkou formu a nebojím se říct, že by mohl nahlédnout i do reprezentace," je však po Doškově velkolepém představení proti Dukle přesvědčený trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Čekáte pozvánku od trenéra reprezentace Pavla Vrby?
Ne, ne, myslím, že trenér Vrba tomu rozumí. To jde úplně mimo mě.

Co kdyby ale opravdu zavolal, odmítl byste ho?
O tom nemá cenu se bavit. Ani hypoteticky.

Cítíte se momentálně v nejlepší formě během kariéry?
Jsem teď po zápase fyzicky zbouraný, ale samozřejmě, ten výsledek vám psychicky pomůže. U mě je to spíš o zdraví, nejsem nejmladší a je důležité, aby vydrželo.

Pamatujete období ve vaší kariéře, kdy vám to tam padalo jako teď?
Nevím, hodně zapomínám. Nejsem jako Truska (Jan Trousil), který byl jako chodící encyklopedie. Vždycky mně řekl, co a jak se stalo a v kolikáté minutě. Fakt nevím, jenom ať to podobně pokračuje dál.

Střídání uvítal, měl toho plné kecky

Po Dukle jste se dostal do čela tabulky střelců Synot ligy. Užíváte si to?
Je to začátek soutěže, momentálně mně tam všechno padá. Myslím, že jsem dost starej na to, abych věděl, že jednou přijde období, kdy tam nepadne nic. Užívám si to, vážím si toho, ale nedělám z toho nějakou vědu, že bych byl někde nahoře. To je zbytečné. Musíme zůstat s pokorou dole. Když to bude někam ulítávat, tak si pustíme na videu zápas v Hradci nebo poločas v Budějovicích a rychle spadneme dolů.

Vaše druhá branka byla z nějakých pětadvaceti metrů. To není zrovna vaše parketa…
To je pravda. Nějak mně blesklo, že to vyzkouším a spadlo to tam. Byl to momentální nápad. Moc gólů takhle nedávám, myslím, že naposled s Libercem. Dal jsem branku už v první minutě, věřil jsem si. Možná kdyby to bylo 1:0, tak bych balon nahrával. Hráli jsme všichni dobře a díky klukům jsem dal tři góly. Nebylo to jenom o Doškovi.

Vstřelil jste dva góly během pěti minut. Pamatuje podobný nástup do zápasu?
Asi ne. Začátek jsme měli fakt dobrý, ale dostal jsem výborné balony od kluků. Jarda Diviš nebo Keba (Milan Kerbr), to byly perfektní nahrávky. Měl jsem štěstí, že jsem tam stál. Znovu říkám, že to nebylo jenom o Doškovi, výhra je zásluha celého mančaftu.

Dukla inkasovala více branek, než v celém dosavadním průběhu ligy.
Začali jsme dobře, během pěti minut dvě branky. To každému mužstvu pomůže, škoda jen inkasovaného gólu. Dukla nehrála vůbec špatně, myslím si, že výsledek neodpovídá průběhu zápasu, ale na to už se nikdo ptát nebude.

Patnáct minut před koncem jste střídal. Řekl jste si o to?
Trenér to chtěl protočit, tak mě vystřídal. Nevadilo mně to. Měl jsem toho plné kecky, ale kdybych se kousl, tak bych to vydržel. Ale v pohodě.

Jste na špičce ligy. Jak se vám dívá na tabulku?
Je to příjemné, ale favorité jsou jiní. Těžké zápasy ještě přijdou, nesmíme to přeceňovat a zůstat v klidu.

Autor: Stanislav Dufka