Předehrávané utkání 25. kola 2. ligy mezi topícími se domácími Vítkovicemi a o postup do nejvyšší soutěže bojujícími zlínským fotbalisty branku, ale ani žádnou úchvatnou podívanou nepřinesl. Oba celky si tak do průběžné tabulky připsaly po bodu, což pochopitelně ani jednoho trenéra nepotěšilo.

V sobotním duelu sice Hlučín vedl na hřišti sokolova ještě v sedmdesáté minutě 3:1, nakonec ale jede domů jen s bodem. Vyrovnávací trefu zaznamenal v poslední minutě zápasu domácí Radzinevičus.

Béčko fotbalové Sparty doma utrpělo výprask od Jihlavy, která z Prahy veze vítězství 3:0 i díky dvěma gólům Mešanoviče.

Pražská Dukla pod vedením Luboše Kozla veze tři body za výhru 2:1 z Třince.

Štěstí se v sobotu nakonec přiklonilo na stranu Hradce, který zdolal Opavu nejmenším možným rozdílem 1:0. Klíčovou trefu zaznamenal Fischer.

V nedělních zápasech se Čáslav rozešla smírně 1:1 s Mostem, Žižkov doma potvrdil roli favorita proti Karviné, když vyhrál 2:1 a v souboji Ústí s Vlašimí se fanoušci gólů nedočkali.

Čáslav - Most 1:1 (0:1)

Po úvodním seznamování se soupeřem zahrozil jako první v 18. minutě čáslavský Kunášek. Po jeho střele z otočky doskákal balon za pravou tyč.

Poprvé to výrazněji zahučelo v ochozech ve 29. minutě: Domácí Hlava nabil na vápno Šislerovi, jehož ránu levačkou vytáhl konečky prstů nad břevno Paleček.

Bránu Mostu zůstala uzamčena i o chvíli později, kdy se míč po skrumáži odrazil k Dobalovi, ten ve vyložené šanci střílel vedle. Zahozené šance Zenit mrzely ještě více ve 35. minutě. Trestný kop hostujícího Fleišmana šikovně tečoval hlavou za Fryštáka Jaroslav Nesvadba – 0:1.

Čáslav vyrovnala osm minut po přestávce. Na Haniakův centr si naskočil David Hlava a hlavou překonal Palečka – 1:1. Domácí mohli rázem vést, jenže to by Kunášek musel z úhlu zamířit přesně.

Čáslav si i tak udržovala trvalejší převahu a tlačila se do vápna Mostu. V 76. minutě namířil Hlava trestný kop podél zdi, míč však skvělým zákrokem vyrazil mostecký Paleček. V 84. se ozvali i hosté, když tvrdou ránu Hofmanna musel skokem vyrazit Fryšták. Závěrečný tlak domácích už Most ubránil.

Branky:
54. Hlava - 35. Nesvadba. Rozhodčí: R. Hrubeš - Čecháček, Hojsík. ŽK: Haniak - Fleišman, Sigmund. Diváci: 448.

Čáslav: Fryšták - Kotrba, Ptáček, Ricka, Růžička - Kunášek (73. Hašek), Šisler, Hlava, Haniak, Dobal (62. Džafič) - Fikejz. Trenér: Hřídel.
Most: Paleček - Knakal, Běloušek, Nesvadba, Fleišman - Andrei (60. Jendruščák), Hofmann, Štumpf, Sigmund (87. Rosendo) - Ruseckij, Hora (90. Bodeček). Trenér: Pulpit.

Žižkov - Karviná 2:1 (0:0)

Branky: 87. a 90. Koukal - 46. Opic. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Pospíšil. ŽK: Šťastný - Opic, Milosavljev. Diváci: 1095.

Žižkov: Hruška - Šťastný, Brabec, Procházka, Vepřek - Vaculík (60. Kočí), Novák (60. Koukal), Culek, Pulkert (73. Zengue) - Kalod, Martan. Trenér: Petržela.
Karviná: Kučera - Hoffmann, Čeman, Suchý (50. Štajer), Jursa, Ciku (77. Tchami), Mišinský, Pavlík, Kostoláni - Opic, Milosavljev (65. Ficek). Trenér: Balcárek.

Ústí nad Labem - Vlašim 0:0

Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Košec. ŽK: Karlík, Martykán - Süsser, Štochl, Markovič, Toma. Diváci: 1011.

Ústí n. L.: R. Novák - Hyčka, Zachariáš, Valenta, Mišák (84. Brožík) - Volek, Šmrha, Martykán, Benčík (46. Franc) - Karlík (63. Melunovič), Jindráček. Trenér: Habanec.
Vlašim: Toma - J. Veselý (89. Mucha), M. Nešpor, D. Nešpor, Švamberk (79. M. Veselý) - Štochl, Stejskal, Jungr, Süsser - Petr, Markovič. Trenér: Nádvorník.

Opava – Hradec Králové 0:1 (0:0)

Další domácí utkání uteklo opavským fotbalistům mezi prsty. Proti vedoucímu celku tabulky se dlouho drželi, avšak tři minuty před koncem zapomněli na Fischera, který Votrokům zařídil osmé vítězství v řadě.

Hned ve čtvrté minutě mohlo být v Opavě veselo. Kasálek uklouzl a Korčian se řítil zcela sám Lindra, ve finální fázi ale začal zmatkovat a zbytečnou kličkou jasnou gólovku zabil. Ovšem v dalších minutách se diváci spíše nudili. Domácímu výběru nešla upřít snaha, avšak krom centrů Partyše nic kloudného nevymysleli.

Za zmínku stála jen střela Gondy nad a signál Partyše s Kišou, který byl zablokován na roh. Favorizovaní Votroci Nováka neohrožovali vůbec. S první akci přišli až ve 36. minutě, a ta stálo za to. Dělovka z kopačky Fischera otřásla břevnem.

Závěr první půle se dohrával pod taktovkou Východočechů, ti měli častěji balon na svých kopačkách, ale Novákovi příliš práce nepřidělali.

Žádný převratný fotbal se nehrál ani ve druhém poločase. V 65. minutě kopali Votroci rohový kop. Balon se po několika odrazech dostal k Černému, jeho nepovedená střela skončila v náruči připraveného Nováka.

Na druhé straně slibně se rozvíjející akci Kišou zakončil nepřesným centrem Partyš. Co bylo, ale v tomto utkání nadprůměrné bylo vystoupení opavského kotle, který byl tentokrát opravdu hodně slyšet.

V 74. minutě se na hranici opavské šestnáctky zjevil Fischer, až měl čas, branku přestřelil. Osm minut před koncem se rozhodl vystřelit Gonda a strážce hradecké svatyně musel zbystřit. Fotbal bez šancí nakonec branku přinesl. Na centrovaný míč si naběhl Fischer a rozesmutnil opavský stadion, tedy krom hloučku hradeckých fanoušků.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání. Proti Jihlavě měla smůlu, kdy zahodila pět gólových šancí,“ začal hodnotit utkání trenér Václav Kotal. „Včera jsme si zlepšili náladu ve Vítkovicích, ovšem náš výkon nebyl nejlepší.

Báli jsme se zakončovat a až příliš jsme se soustředili na remízový výsledek,“ pokračoval Kotal a dodal: „Zápasu by více slušela remíza. Nakonec se na nás usmálo štěstí.“ Na domácí straně panovalo velké zklamání.

„Podařilo se nám eliminovat útočný styl Hradce. Soupeř nám nabídl gólovou šancí a my jsme jí pohrdli. Nakonec se nám nepodařilo v závěru pokrýt nejlepšího hráče zápasu Fischera,“ smutnil trenér Opavy Jaroslav Horák. „Prohráváme zápasy, které jsou remízové, já osobně jsem zklamaný hlavně z druhého poločasu, dnes jsme si nebyli schopni vytvořit jedinou šanci,“ uzavřel Horák.

Branka: 87. Fischer. Rozhodčí: Adámek – Wilczek, Gallo. Žluté karty: Korčian, Partyš. Diváci: 1470.

Opava: Novák – Kolínek, Cigánek, Uvíra, Čáp – Furik – Bíro (72. Schaffarzik), Kiša, Gonda, Partyš – Korčian 85. Nepožitek). Trenér: Jaroslav Horák.
Hradec Králové: Lindr – Wozniak, Chleboun, Kasálek – Hochmeister (13. Janoušek) – Rezek (69. Dvořák), Fischer, Poděbradský – Tomášak (86. Karal), Černý, Pilař. Trenér: Václav Kotal.

Třinec - Dukla Praha 1:2 (1:1)

Do utkání vstoupili lépe hosté, když v 8. minutě Byrtus dlouho váhal s odkopem a Hašek přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Domácím se podařilo vyrovnat sedm minut před přestávkou, když se k míči dostal Malíř a hlavičkou poslal míč k pravé tyči. Po vyrovnávací brance domácí ožili, jenže jejich snahu otupila 58. minuta.

Hostující Chorou prošel přes Hupku a po jeho přihrávce znovu poslal Duklu do vedení Šiml. Blízko vyrovnání byl v 74. minutě střídající Onuchukwu, když po centru Malíře hlavičkoval pouze do břevna a z následné dorážky mířil vedle.

Pražané těsné vedení nakonec udrželi. „Utkání ovlivnila chyba z úvodu utkání. Dokázali jsme vyrovnat, ale k té druhé půli mi z naší strany něco chybělo. Se zakončením máme dlouhodobé problémy. Snad poctivým tréninkem vše odstraníme,“ přeje si domácí kouč Jiří Neček.

„Chtěli jsme hlavně ustát úvodní tlak domácího celku. Do vedení nás poslala chyba domácího obránce, to jsme se uklidnili. Po třicáté minutě byli domácí již lepší. Po změně stran jsme měli i štěstí, s výhrou jsme spokojeni,“ vracel se do české metropole hostující kouč Luboš Kozel.

Branky:
38. Malíř - 8. Hašek, 58. Šiml. Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Adámková. ŽK: Maroši - Svatonský. Diváci: 620.

Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Hupka, Kuděla, Byrtus - Malíř, Maroši, Ceplák (70. Hanus), Eismann - Szmek (81. Doležal), Joukl (46. Onuchukwu). Trenér: Neček.
Dukla: Rada - Pospíšil (81. Šmíd), Kučera, Vorel, Mičic - Malý (88. Hanousek), Gedeon, Šiml - Hašek, Chigou, Svatonský (72. Antipov). Trenér: Kozel.

Sparta Praha B - Jihlava 0:3 (0:3)

Branky: 4. a 18. Mešanovič, 26. Dort. Rozhodčí: Bílek - Lhoták, Teuber. ŽK: Putz (Sparta B). Diváci: 215.

Sparta B: Pávek - Sus, Doležal (46. Droppa), Švec, Belaid - Kalouda (82. Divíšek), Folprecht, Rada, Krejčí - Putz, Nádeníček (70. Jurdík). Trenér: Z. Svoboda.
Jihlava: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Karlík, Gavrič - Dolejš (55. Veselý), Görner, Gába, Dort (68. Cihlář), Krutý (84. Caha) - Mešanovič. Trenér: Urban.

Sokolov - Hlučín 3:3 (1:3)

Branky: 4. Vaněček, 72. Podrazký, 90. Radzinevičius - 6. Gulajev, 9. Hrtánek, 36. Bartošák. Rozhodčí: Drábek - Filípek, Koval. ŽK: Pilař, Studík - Švrček. Diváci: 1321.

Sokolov: Zacharda - Kaplan, Kura, Studík, Hanzlík (46. Habai) - Podrazký, Čada, Pilař (73. Radzinevičius), Vaněček - Duchnič (61. Dejmek), Mlika. Trenér: Purkart.
Hlučín: Valeš - Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Tomáš - Sokol, Javorek, Hrtánek, Bartošák (90. Dzierzega) - Gulajev (90. Dobeš), Koubek (56. Žižka). Trenér: Daněk.

Vítkovice - Zlín 0:0

„Možná, že jsme měli optickou převahu, ale Vítkovice nás do žádné vyložené šance za celých devadesát minut nepustily. Naopak to mohli být domácí, kteří při našem zoufalém tlaku v závěru utkání mohli rozhodnout o výhře, ale proti Drábkovi skvěle zaúřadoval Jindra Skácel a reflexivní zákrokem udržel čisté konto,“ hlesl po utkání zklamaný zlínský trenér Ladislav Minář.

Vítkovičtí fotbalisté ani v dalším utkání proti papírovému favoritu rozhodně nevyhořeli, ale jejich bojovný výkon na více než bezbrankovou remízu nestačil, byť to byli právě hoši v modro-bílých dresech, kteří měli ke gólu blíž.

A to hned třikrát. Už v prvním poločase se za hlavu chytal Petr Sládek poté, kdy se míč od ní po prudkém Jandově centru odrazil jen pár decimetrů vedle zlínské tyče. Po změně stran pak předvedl parádu z přímého kopu Petr Janda, avšak míč skončil na tyči. A také v největší šanci zápasu měl opět prsty krajní záložník Vlkova týmu Janda, který dvě minuty před koncem předložil gól jako na zlatém podnose už vzpomínanému střídajícímu Drábkovi.

To bylo v době vrcholícího zlínského náporu, z něhož se však zrodil jen dalekonosný Šmahajův projektil, s nímž si navíc brankář Vaclík efektně poradil. „Klukům nemám prakticky co vyčíst, spíš jim děkuju za další povedený výkon. Ale ani ten nám nepomohl, podobně jako proti Hradci či Dukle, ke třem bodům. Prostě a jednoduše nedáváme ani ty nejvyloženější šance, a to nás sráží stále níž a níž,“ utrousil vítkovický kormidelník.

Rozhodčí: Mojžíš - Chytil, Vysloužil. ŽK: J. Novák, Mach - Zbožínek, Vozábal. Diváci: 281.

Vítkovice: Vaclík - R. Vlk, J. Novák, Cverna, Silveira (75. Juřátek) - Racko (68. Mach), Kučerňák, Kovář, Janda - Sládek (68. Drábek), Hritz. Trenér: L. Vlk.
Zlín: Skácel - Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Abrahám (78. Poznar), Vozábal (65. Křiva), F. Novák - Bača (52. Bačík), Žůrek. Trenér: Minář.

1. Hradec Králové 25 18 5 2 43:16 59
2. Ústí nad Labem 25 17 3 5 42:21 54
3. Zlín 25 15 4 6 40:26 49
4. Jihlava 25 12 5 8 47:34 41
5. Žižkov 25 12 4 9 32:30 40
6. Dukla 25 11 5 9 38:34 38