Druhá liga: Karviná a Sokolov letí sezonou bez porážky

Praha - Fotbalisté Karviné a Sokolova nenašli ani v 8. kole druhé ligy přemožitele. Západočeši remizovali 2:2 v Opavě a dovolili slezskému konkurentovi, který si poradil v derby s Třincem 1:0, aby se na ně v čele tabulky bodové dotáhl. Oba celky mají na kontě shodně pět výher, tři remízy a 18 bodů.

26.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 26.9.2015

TŘI ROKY Varnsdorf s Pardubicemi neprohrál, naposledy u nich vyhrál 1:0. Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

O výhře Karviné rozhodl v 61. minutě Dreksa. Domácí tak ovládli všechna podzimní derby. Kromě Třince, který přišel o třízápasovou sérii bez porážky, totiž dokázali porazit Opavu i Frýdek-Místek.

Sokolov sice ztratil náskok v čele ligy, na hřišti Opavy ale byl rád za bod. Domácí poslala ve 29. minutě do vedení čerstvá posila Zbyněk Pospěch a druhou branku přidal po přestávce Žídek. Obrovskou šanci na 3:0 poté zahodil Grussmann a trest přišel v zápětí. V 73. minutě zaskočila Kratochvílova střela brankáře Vaška a za čtyři minuty po dalším zaváhání domácího gólmana vyrovnal Prošek.

První porážku v sezoně odvrátilo také Táborsko. Ve Frýdku-Místku sice prohrávalo po poločase 1:3, nakonec ale dokázalo srovnat na konečných 3:3 a na vedoucí dvojici ztrácí dva body. Naopak předposlední tým promarnil velkou šanci připsat si premiérové vítězství.

Na tříbodový zisk stále čeká i poslední Varnsdorf. Druhý celek minulé sezony neudržel vedení v Pardubicích, kde nakonec prohrál 1:2. Hosté drželi naději na body až do 82. minuty, kdy se prosadil Kakrda a připravil Severočechům třetí porážku za sebou.

8. kolo druhé fotbalové ligy:

Pardubice - Varnsdorf 2:1 (0:1)

Branky: 69. Řezníček, 82. V. Kakrda - 25. Zbrožek. Rozhodčí: Pechanec - Melichar, Šimáček. ŽK: Valenta, D. Pánek, Jeřábek - Juroška, Jurča, Daníček. Diváci: 728.
Pardubice: Frydrych - Šejvl, Vencl, Jeřábek, V. Kakrda - Kim Te-won (69. Fusek), Řezníček, Kudrna, Fousek (85. Kovář) - Valenta (37. D. Pánek), Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.
Varnsdorf: Samoel - Geissler, Kvída, Filip, Tvaroha - Juroška, Zbrožek, Ďurděvič, Skwarczek (85. Halbich) - Jurča (67. Daníček), Schubert (78. Pajer). Trenér: Skuhravý.

Karviná - Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 61. Dreksa. Rozhočí: Hrubeš - Nádvorník, Fišer. ŽK: Juřena - Velner, Salachna. ČK: 83. Velner. Diváci: 1226.
Karviná: Pindroch - Eismann, Dreksa, Jovanovič, Růžička - Šisler, Sedlák - Moravec (89. Fiala), Budínský, Sivrič (81. Puchel) - Urgela (50. Juřena). Trenér: Weber.
Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Janoščín - Bedecs - Malcharek (76. Černý), Salachna (71. Málek), Mozol, Teplý (82. Joukl) - Dedič. Trenér: R. Nečas.

Vlašim - Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Julínek - Caletka, Dobrovolný. ŽK: Tarczal, Toml - Pázler. Diváci: 472.
Vlašim: Vorel - Štochl, Breda, Toml, Nový - Vebr - Kučera (84. Janda), Tarczal, Hronek (87. Moravec), Průcha - Matějka (70. Jícha). Trenér: Petržela.
Hradec Králové: Ottmar - Holeš, Nosek, Krmaš, Plašil (17. Mareš) - Vlkanova (70. Malinský), Janoušek, Súkeník (70. Trubač), Černý, Pázler - Vaněček. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Frýdek-Místek - Táborsko 3:3 (3:1)

Branky: 24. a 40. Krišto, 44. Ižvolt - 17. Slepička, 49. Džafič, 74. Hanzlík z pen. Rozhodčí: Berka - Černý, Vlček. ŽK: Běloušek (Táborsko). Diváci: 590.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Talián, Mehremič, Ďuriška - Bello, Zapalač, Ižvolt (83. Hykel), Krišto - Stratil (66. Vašenda), Vyskočil. Trenér: Radványi.
Táborsko: Toma - Sladký, Běloušek, Cíferský, Hanzlík - Šiml (74. Strnad) - Džafič, Hovorka, Traoré (46. Presl), Ciku - Slepička (86. Kočí). Trenér: Frňka.

Opava - Sokolov 2:2 (1:0)

Branky: 29. Zbyněk Pospěch, 55. Žídek - 73. Kratochvíl, 77. Prošek. Rozhodčí: Váňa - Koval, Vitner. ŽK: Žídek, Pospěch, Jursa - Vrtělka, Kosak. Diváci: 1498.
Opava: Vašek - Zdeněk Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Žídek - Schaffartzik, Grussmann (79. Jurečka), Jursa - Kuzmanovič, Zbyněk Pospěch (75. Mrázek). Trenér: Baránek.
Sokolov: Belaň - Vondráček, Prošek, Takács, Urma - Vrtělka, Kratochvíl - Kosak (89. Dřížďal), Dvořák I., Pouček (56. Machek) - Manzia (64. Procházka). Trenér: Šmejkal.

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.