Juventus vede italskou ligu o devět bodů, Totti zachránil AS Řím remízu

Řím - Fotbalisté Neapole zaváhali v boji o titul, po prohře s Interem Milán 0:2 ztrácejí na vedoucí Juventus, který smetl Palermo 4:0, už devět bodů. Klopýtl i třetí AS Řím, kterému zařídil bod za remízu s Bergame 3:3 pět minut před koncem Francesco Totti.

17.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 17.4.2016

Dries Mertens z Neapole (vlevo) a Gary Medel z Interu Milán.Foto: ČTK/AP/Antonio Calanni

Juventus se dostal do vedení v desáté minutě, když Pogbův dalekonosný centr zužitkoval Khedira. Palermo se ale postupem času oklepalo a deset minut před přestávkou mělo velkou šanci, již překonaného gólmana Buffona ale pohotově zastoupil turínský obránce.

Definitivně Juventus rozhodl dvěma slepenými góly v rozmezí 71. a 74. minuty. Nejprve po rohovém kopu přesně zakončil Pogba, který se v posledních čtyřech zápasech podílel na sedmi brankách: tři dal a na čtyři přihrál. Vzápětí na 3:0 zvýšil Cuadrado.

Poslední branku domácích přidal střídající Padoin, jenž se prosadil poprvé v sezoně. Juventus nepoznal hořkost porážky už v 23 ligových zápasech, vyhrál posledních 13 utkání na svém stadionu a v osmi po sobě neinkasoval. Palermo se nachází na předposlední 19. příčce se ztrátou tří bodů na nesestupové pozice.

AS Řím velebí Tottiho

Favorizovaný AS Řím otevřel skóre v Bergamu v 23. minutě, když Perottiho pas zužitkoval svou slabší pravou nohou Digne, jenž v kádru "Vlků" hostuje z Paris St. Germain. Pro dvaadvacetiletého beka to byla třetí trefa v sezoně. O čtyři minuty později hosté vedli o dvě branky díky Nainggolanovi.

Jenže domácí Atalanta ještě do přestávky vyrovnala zásluhou hráčů, kteří dříve oblékali dres AS Řím. Nejprve se prosadil D'Alessandro, v 37. minutě si pak naskočil na Gómezův rohový kop Borriello a hlavou přesně zakončil.

Obrat dokonal krátce po změně stran po Zukanovičově nedůslednosti druhým gólem v zápase Borriello. AS Řím přesto dokázal prodloužit sérii bez porážky na 12 zápasů, když se pět minut před koncem prosadil po skrumáži v pokutovém území domácích střídající Totti.

I po druhém zápase na lavičce Lazia Řím mohl Simone Inzaghi oslavit tříbodový zisk. Jeho tým po gólech Candrevy z penalty a Onaziho porazil Empoli 2:0. Toskánský celek prohrál poslední čtyři venkovní zápasy.

Úspěšnou premiéru v roli kouče AC Milán prožil bývalý defenzivní záložník a odchovanec "Rossoneri" Cristian Brocchi. Na hřišti Sampdorie Janov jeho svěřenci zvítězili 1:0 díky Baccově gólu z 71. minuty. Milánský celek ukončil sérii pěti zápasů bez výhry a odskočil sedmému Sassuolu na rozdíl čtyř bodů.

Inter porazil Neapol

Inter ukončil čekání na výhru nad Neapolí, které se táhlo od prosince 2012. Svěřenci Roberta Manciniho dnes na druhý tým tabulky vlétli a už po čtyřech minutách otevřel skóre Mauro Icardi. Kapitán Interu zaznamenal v ligových zápasech sedmý gól ze svých posledních deseti střel na branku.

Neapol zahrozila jen zásluhou střely Allana z dálky, naopak na druhé straně mohli přidat druhý gól z velmi dobrých pozic Jovetič a D'Ambrosio. Skórovat se podařilo až těsně před poločasem Marcelu Brozovičovi, který elegantním přehozením Reiny zvýšil na 2:0.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Boloňa - FC Turín 0:1 (90.+2 Belotti z pen.), Carpi - FC Janov 4:1 (45.+4 Di Gaudio, 45.+5 Lollo, 49. Pasciuti, 86. Sabelli - 34. Pavoletti), Inter Milán - Neapol 2:0 (4. Icardi, 44. Brozovič), Bergamo - AS Řím 3:3 (37. a 50. Borriello, 33. D'Alessandro - 23. Digne, 27. Nainggolan, 85. Totti), Fiorentina - Sassuolo 3:1 (10. Rodriguez, 57. Iličič, 84. vlastní Consigli - 56. Berardi), Hellas Verona - Frosinone 1:2 (64. Bianchetti - 15. Russo, 90.+2 Frara), Juventus Turín - Palermo 4:0 (10. Khedira, 71. Pogba, 74. Cuadrado, 90. Padoin), Udine - Chievo 0:0, Lazio Řím - Empoli 2:0 (7. Candreva z pen., 44. Onazi), Sampdoria Janov - AC Milán 0:1 (71. Bacca).

1. Juventus Turín 33 25 4 4 62:17 79
2. Neapol 33 21 7 5 66:29 70
3. AS Řím 33 18 11 4 70:36 65
4. Inter Milán 33 18 7 8 44:30 61
5. Fiorentina 33 17 8 8 54:36 59
6. AC Milán 33 14 10 9 43:35 52
7. Sassuolo 33 12 12 9 41:38 48
8. Lazio Řím 33 13 9 11 44:42 48