Juventus zvítězil, Neapol dala šest branek. Zeman dovedl Cagliari k výhře

Řím - Itálii dál vládnou fotbalisté Juventusu. Turínský klub zvítězil v utkání osmého kola nad Palermem 2:0 a má v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím. Udine stejným poměrem porazilo Bergamo a posunulo se na třetí místo. Vysoko vyhrála Neapol. AC Milán remizoval s Fiorentinou 1:1 a v tabulce je šestý za Laziem Řím.

26.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 26.10.2014

Zápas Parma vs. SassuoloFoto: ČTK/AP

Juventus napravil zaváhání z minulého kola v Sassuolu (1:1). Ve 32. minutě otevřel skóre chilský reprezentant Arturo Vidal a vstřelil třetí gól v sezoně. Asistenci si připsal Carlos Tévez, jenž se v této sezoně podílel již na devíti ligových brankách Juventusu: šest jich sám vstřelil a na tři přihrál.

Na konečných 2:0 upravil v druhém poločase po Pirlově rohovém kopu Fernando Llorente a oslavil premiérovou trefu v tomto ročníku Serie A.

Udine vstřelilo Bergamu obě branky v prvním dějství. Již v šesté minutě si pátý gól v sezoně připsal Antonio di Natale. O půl hodiny později skóroval francouzský útočník Cyril Théréau, jenž do Udine přišel v létě z Chieva.

Inter Milán vyhrál 1:0 v Ceseně, jedinou branku vstřelil v 32. minutě z penalty Mauro Icardi. Argentinský útočník si připsal čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Římské Lazio zdolalo 2:1 FC Turín, zápas rozhodl svým prvním gólem v tomto ročníku střídající Miroslav Klose.

Ve 25. minutě duelu mezi milánským AC a Fiorentinou poslal Honda míč od rohového praporku do pokutového území, kde jej Zapata prodloužil na Nigela de Jonga a nizozemský záložník hlavou překonal gólmana Neta. Jinou střelu na branku fanoušci na San Siru v prvním poločase neviděli.

Ofenzivnější podívanou přinesl druhý poločas, v němž Fiorentina dokázala v 64. minutě zásluhou střídajícího Josipa Iličiče vyrovnat. Slovinský záložník si elegantně poradil s obranou a na jeho přízemní střelu k tyči Abbiati nedosáhl.

Hamšík dal dva góly, Higuaín tři

Fotbalová Neapol, jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy, zvítězila nad Hellasem Verona 6:2. Gonzalo Higuaín vstřelil hattrick, dvě branky dal Marek Hamšík.

Neapol nezačala v utkání s Veronou dobře, už po 25 vteřinách otevřel skóre záložník hostů Emil Hallfredsson a postaral se o nejrychlejší branku v této sezoně Serie A. Na konci poločasu ale vyrovnal Hamšík.

Gólové hody přineslo druhé dějství. V 58. minutě si druhou trefu připsal slovenský reprezentant, na 2:2 dokázal ještě vyrovnat o osm minut později Nicolás López.

Pak už ale úřadovali domácí, zejména argentinský útočník Higuaín. Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona. Jednou se trefil také José Callejón a se sedmi zásahy tak vede ligovou tabulku střelců.

Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona.

Trenér Benítez nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Albiol, Maggio - D. López, Jorginho (71. Inler) - Insigne (78. Mertens), Hamšík (85. Henrique), Callejón - Higuaín.

Cagliari si v sobotu zastřílelo

Cagliari si pod vedením českého trenéra Zdeňka Zemana připsalo druhé vítězství. Na hřišti nováčka Empoli vyhrálo jasně 4:0 a posunulo se na dvanáctou příčku tabulky.

Hráčům Cagliari se podařilo napodobit své dosud jediné vítězství v lize. Před necelým měsícem rovněž díky čtyřem brankám z úvodního poločasu vyhrál sardinský tým na hřišti Interu Milán 4:1.

Cagliari dnes vměstnalo všechny čtyři branky do poslední čtvrthodiny první půle. Nejdřív se z hranice pokutového území trefil Marco Sau, následně skóroval během dvou minut z přímého i pokutového kopu Danilo Avelar a v nastavení přidal čtvrtý zásah Anders Ekdal.

AS Řím neuspěl. Na hřišti Sampdorie Janov remizoval 0:0 a podruhé v lize ztratil body. Sampdoria si připsala čtvrtou remízu v sezoně, ale hlavně díky stejnému počtu vítězství je na třetí příčce o tři body za vedoucím duem.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Empoli - Cagliari 0:4 (36. a 38. z pen. Avelar, 31. Sau, 45.+2 Ekdal), Parma - Sassuolo 1:3 (78. Cassano - 20. Floccari, 23. Acerbi, 52. Taider), Sampdoria Janov - AS Řím 0:0, Chievo - FC Janov 1:2 (36. Zukanovič - 72. Matri, 84. Pinilla), Juventus Turín - Palermo 2:0 (32. Vidal, 64. Llorente), Udine - Bergamo 2:0 (6. Di Natale, 36. Théréau), Cesena - Inter Milán 0:1 (32. Icardi z pen.), Lazio Řím - FC Turín 2:1 (15. Biglia, 60. Klose - 53. Farnerud), Neapol - Hellas Verona 6:2 (68., 84. a 90. z pen. Higuaín, 44. a 58. Hamšík, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. N. López), AC Milán - Fiorentina 1:1 (25. De Jong - 64. Iličič).

Turistika na Ibize drtí starousedlíky. Nájem za tisíc euro neseženete

Gabriel Alberto Andrade žije už rok v dodávce. Na ostrově Ibiza, který je už téměř dvě desetiletí jeho domovem, nemůže najít bydlení odpovídající jeho příjmům. Činže na tomto turisticky obléhaném ostrově rostou kvůli zájmu turistů do strmých výšin a nikdo neví, kdy a kde se zastaví.

Odporný útok na nevinné, odsuzují čeští politici útok v Barceloně

Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil dnešní najetí auta do lidí v Barceloně za další "odporný teroristický útok na nevinné". Sdělil to na twitteru. Na sociálních sítích odsoudili čin také další tuzemští politici. Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, si vyžádal asi 13 mrtvých a osm desítek zraněných.