Juventus zvítězil, Neapol dala šest branek. Zeman dovedl Cagliari k výhře

Řím - Itálii dál vládnou fotbalisté Juventusu. Turínský klub zvítězil v utkání osmého kola nad Palermem 2:0 a má v čele tabulky tříbodový náskok před AS Řím. Udine stejným poměrem porazilo Bergamo a posunulo se na třetí místo. Vysoko vyhrála Neapol. AC Milán remizoval s Fiorentinou 1:1 a v tabulce je šestý za Laziem Řím.

26.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 26.10.2014

Zápas Parma vs. SassuoloFoto: ČTK/AP

Juventus napravil zaváhání z minulého kola v Sassuolu (1:1). Ve 32. minutě otevřel skóre chilský reprezentant Arturo Vidal a vstřelil třetí gól v sezoně. Asistenci si připsal Carlos Tévez, jenž se v této sezoně podílel již na devíti ligových brankách Juventusu: šest jich sám vstřelil a na tři přihrál.

Na konečných 2:0 upravil v druhém poločase po Pirlově rohovém kopu Fernando Llorente a oslavil premiérovou trefu v tomto ročníku Serie A.

Udine vstřelilo Bergamu obě branky v prvním dějství. Již v šesté minutě si pátý gól v sezoně připsal Antonio di Natale. O půl hodiny později skóroval francouzský útočník Cyril Théréau, jenž do Udine přišel v létě z Chieva.

Inter Milán vyhrál 1:0 v Ceseně, jedinou branku vstřelil v 32. minutě z penalty Mauro Icardi. Argentinský útočník si připsal čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Římské Lazio zdolalo 2:1 FC Turín, zápas rozhodl svým prvním gólem v tomto ročníku střídající Miroslav Klose.

Ve 25. minutě duelu mezi milánským AC a Fiorentinou poslal Honda míč od rohového praporku do pokutového území, kde jej Zapata prodloužil na Nigela de Jonga a nizozemský záložník hlavou překonal gólmana Neta. Jinou střelu na branku fanoušci na San Siru v prvním poločase neviděli.

Ofenzivnější podívanou přinesl druhý poločas, v němž Fiorentina dokázala v 64. minutě zásluhou střídajícího Josipa Iličiče vyrovnat. Slovinský záložník si elegantně poradil s obranou a na jeho přízemní střelu k tyči Abbiati nedosáhl.

Hamšík dal dva góly, Higuaín tři

Fotbalová Neapol, jeden ze soupeřů Sparty v základní skupině Evropské ligy, zvítězila nad Hellasem Verona 6:2. Gonzalo Higuaín vstřelil hattrick, dvě branky dal Marek Hamšík.

Neapol nezačala v utkání s Veronou dobře, už po 25 vteřinách otevřel skóre záložník hostů Emil Hallfredsson a postaral se o nejrychlejší branku v této sezoně Serie A. Na konci poločasu ale vyrovnal Hamšík.

Gólové hody přineslo druhé dějství. V 58. minutě si druhou trefu připsal slovenský reprezentant, na 2:2 dokázal ještě vyrovnat o osm minut později Nicolás López.

Pak už ale úřadovali domácí, zejména argentinský útočník Higuaín. Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona. Jednou se trefil také José Callejón a se sedmi zásahy tak vede ligovou tabulku střelců.

Zatímco v předchozích sedmi ligových zápasech se ani jednou neprosadil, dnes si připsal hattrick, který zkompletoval v 90. minutě z penalty po faulu Hallfredssona.

Trenér Benítez nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Albiol, Maggio - D. López, Jorginho (71. Inler) - Insigne (78. Mertens), Hamšík (85. Henrique), Callejón - Higuaín.

Cagliari si v sobotu zastřílelo

Cagliari si pod vedením českého trenéra Zdeňka Zemana připsalo druhé vítězství. Na hřišti nováčka Empoli vyhrálo jasně 4:0 a posunulo se na dvanáctou příčku tabulky.

Hráčům Cagliari se podařilo napodobit své dosud jediné vítězství v lize. Před necelým měsícem rovněž díky čtyřem brankám z úvodního poločasu vyhrál sardinský tým na hřišti Interu Milán 4:1.

Cagliari dnes vměstnalo všechny čtyři branky do poslední čtvrthodiny první půle. Nejdřív se z hranice pokutového území trefil Marco Sau, následně skóroval během dvou minut z přímého i pokutového kopu Danilo Avelar a v nastavení přidal čtvrtý zásah Anders Ekdal.

AS Řím neuspěl. Na hřišti Sampdorie Janov remizoval 0:0 a podruhé v lize ztratil body. Sampdoria si připsala čtvrtou remízu v sezoně, ale hlavně díky stejnému počtu vítězství je na třetí příčce o tři body za vedoucím duem.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Empoli - Cagliari 0:4 (36. a 38. z pen. Avelar, 31. Sau, 45.+2 Ekdal), Parma - Sassuolo 1:3 (78. Cassano - 20. Floccari, 23. Acerbi, 52. Taider), Sampdoria Janov - AS Řím 0:0, Chievo - FC Janov 1:2 (36. Zukanovič - 72. Matri, 84. Pinilla), Juventus Turín - Palermo 2:0 (32. Vidal, 64. Llorente), Udine - Bergamo 2:0 (6. Di Natale, 36. Théréau), Cesena - Inter Milán 0:1 (32. Icardi z pen.), Lazio Řím - FC Turín 2:1 (15. Biglia, 60. Klose - 53. Farnerud), Neapol - Hellas Verona 6:2 (68., 84. a 90. z pen. Higuaín, 44. a 58. Hamšík, 76. Callejón - 1. Hallfredsson, 66. N. López), AC Milán - Fiorentina 1:1 (25. De Jong - 64. Iličič).

Dvouleté děti nejsou do školek zralé. Potřebují individuální péči

Konvoj vozidel armády USA na dálnici D5 nedaleko Plzně.
10 32

Vojenský konvoj dnes opustí ČR. Před kasárnymi zasahovala policie

AUTOMIX.CZ

Zapomenuté české automobilky: Wikov nabízel luxus, zaujal i první "kapkou"

Tatru a Škodu zná v naší zemi každý. Jsou tu ale i další, méně známé automobilky, mezi které spadá například Wikov. Strojírenský podnik původně vyrábějící zemědělské stroje vdechnul život vozům, kterým se dnes přezdívá „československý Rolls-Royce".

Ministryně Valachová: Škola musí zveřejnit přijatého žáka s nejhorším výsledkem

Střední školy budou muset v rámci jednotných přijímacích zkoušek anonymně zveřejnit skóre přijatého žáka s nejhoršími výsledky testů. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní to bude ukazatel kvality dané školy pro rodiče a zájemce o studium. Jednotné přijímací zkoušky se letos plošně konají poprvé, a to na maturitní obory středních škol.

Kvůli EET nemají kamberští prodejnu potravin

Závažný problém řeší aktuálně již měsíc obec Kamberk. Obyvatelé této vsi nemají, kde v obci nakoupit základní potraviny. Provozovatelka krámku na konci února skončila. Nechtěla kupovat drahou pokladnu pro EET.

Zvoník Ladislav Leksa: Změna času je proti přírodě

/ROZHOVOR/ V noci na neděli se mění čas ze zimního na letní. Kdo by si myslel, že všechny kostelní hodiny potřebují při změně času ručně seřídit, ten by se mýlil. Hodiny v klášterním kostele sv. Josefa v Obořišti má na starosti místní řemeslník a také zvoník Ladislav Leksa. Už zhruba sedm let na nich přesný čas řídí družice.