Dvacítka i v odvetě zatápěla Francii, nakonec ale vedení znovu neudržela

Chomutov - Ani tentokrát skalp favorita nemá. Česká fotbalová reprezentace do dvaceti let prohrála ve druhém přípravném utkání s Francií 1:2.

9.10.2014

Reprezentanti do dvaceti let (v červeném) proti Francii.Foto: Deník/Karel Pech

Výběr trenéra Pavla Hoftycha stejně jako v úterý, kdy soupeř v poslední minutě vyrovnal na konečných 1:1, šel do vedení díky brance Jana Shejbala, hosté ale dokázali díky zásahům Jessyho Béneta a Georgese-Kévina N'Koudoua skóre otočit.

Češi do zápasu vstoupili aktivně a už ve třinácté minutě je mohl z penalty nařízené za faul poslat do vedení kapitán Hrubý, jenže s jeho pokusem si brankář Souchaud poradil. Po půlhodině se však domácí už dočkali, když se po centru Holzera prosadil Shejbal.

Vedení ale vydrželo jen dvě minuty a o vyrovnání se postaral Bénet. Výhru pak Francii v 65. minutě zařídil po protiútoku N'Koudou a ukončil domácímu týmu pětizápasovou sérii bez prohry. Češi si připsali první porážku od srpna 2012, kdy nestačili na Polsko.

Přípravné utkání fotbalistů do 20 let v Chomutově:

Česká republika - Francie 1:2 (1:1)
Branky: 30. Shejbal - 32. Benet, 66. N'Koudou.

9.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.