Maďarsko s Portugalskem postoupily po přestřelce do osmifinále

Lyon (Francie) - Fotbalisté Maďarska třikrát vedli, nakonec ale na mistrovství Evropy remizovali 3:3 s favorizovaným Portugalskem a do osmifinále postoupili z prvního místa skupiny F. Do vyřazovacích bojů je doprovodil druhý Island i jejich dnešní soupeř, který obsadil v konečné tabulce třetí místo.

22.6.2016
4 fotografie
Maďarsko - Portugalsko

Maďarsko - PortugalskoFoto: ČTK

V základní sestavě Portugalska nechyběl Cristiano Ronaldo, který nastoupil k rekordnímu 17. utkání na Euru. V tabulce se tak osamostatnil před dvojicí bývalých hráčů Edwinem van der Sarem, Lillianem Thuramem, zatímco 15 utkání mají Bastian Schweinsteiger, Gianluigi Buffon, Cesc Fábgregas a Andrés Iniesta, kteří můžou Ronalda na turnaji ještě překonat.

V prvním poločase mělo více ze hry Portugalsko, do vedení šlo však Maďarsko. V 19. minutě se do odraženého míče na hranici vápna opřel Gera a v 37 letech a 61 dnech se stal druhým nejstarším střelcem v historii mistrovství. Rekord drží Rakušan Ivica Vastič (38 let a 256 dní).

Portugalsku se krátce před přestávkou podařilo vyrovnat. Druhým gólem na turnaji se o to postaral Nani, který si naběhl na Ronaldovu přihrávku a střelou k bližší tyči překonal brankáře Királyho.

Góly byly k vidění i po přestávce a hned tři padly v úvodních deseti minutách druhé půle. Nejprve se prosadil Dzsudzsák, jehož střelu z přímého kopu srazila zeď do protipohybu gólmana Patrícia. Vzápětí patičkou vyrovnal Ronaldo a připsal si první gól na turnaji. Pro hvězdu Realu Madrid šlo navíc o další zápis do historie, protože se jako první hráč trefil na čtyřech evropských šampionátech.

Nerozhodný stav dlouho nevydržel, protože v 55. minutě vrátil Maďarsku vedení opět tečovanou střelou Dzsudzsák. Jenže přestřelka pokračovala dál a o sedm minut později srovnal na 3:3 hlavou Ronaldo. S osmi góly se posunul na druhé místo historické tabulky střelců Eura a na vedoucího Michela Platiniho ztrácí jedinou branku.

O pár okamžiků později mohlo být opět všechno jinak, když ale Elek trefil tyč, oba celky si začaly hlídat remízu a došly si pro bod. Ten nakonec stačil oběma, protože Maďaři díky lepšímu skóre obsadili první místo před rovněž pětibodovým Islandem, zatímco Portugalsku stačily k postupu tři remízy. Poslední ve skupině F bylo s jedním bodem Rakousko.

Autor: Redakce / ČTK

22.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.