Itálii kraluje Neapol, po jedenácté výhře v řadě na ni dotírá Juventus

Řím - Fotbalisté Neapole se i po 21. kole Serie A udrželi v čele tabulky. Samdorii Janov porazili 2:1 a oslavili pátou výhru v řadě. Ještě lepší sérii prožívá druhý Juventus Turín, který zvítězil pojedenácté za sebou, když si poradil s AS Řím 1:0. Po dvou nezdarech uspěla Fiorentina, FC Turín zdolala 2:0. Naopak klopýtl Inter Milán, který přišel o výhru s Carpi v první minutě nastavení.

24.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.1.2016

Marek Hamšík z Neapole se raduje z gólu proti Sampdorii Janov.Foto: ČTK

Neapol vykročila za dalším vítězstvím hned v úvodu. V deváté minutě dostal hosty do vedení 21. gólem v sezoně argentinský kanonýr Higuaín, o chvíli později z penalty zvýšil Insigne. Sampdoria dokázala snížit v závěru poločasu, když se po pěkné kombinaci prosadil Correa.

Vyrovnat se ale domácím nepodařilo. V 59. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Cassani a minutu nato zvýšil na 3:1 pro Neapol Hamšík. Sampdoria sice znovu vstřelila kontaktní gól zásluhou Edera, definitivně ale stvrdil vítězství hostů střídající Mertens. Janovští z posledních tří duelů nezískali ani bod.

V Turíně viděli fanoušci v prvním poločase jen několik střeleckých pokusů, se kterými si oba gólmani bez problémů poradili. První větší šanci si vypracoval až v 69. minutě domácí Juventus, Evrovu střelu však brankář Szczesny zneškodnil.

Z druhé příležitosti už Juventus skóroval: Pogba nahrál za obranu Dybalovi a argentinský útočník vstřelil 12. gól v sezoně. AS Řím poprvé po šesti zápasech nebodoval.

V 39. minutě zápasu Inter Milán - Carpi napřáhl ke střele domácí záložník Perišič, jeho pokus Suagher tečoval přímo k Palaciovi, který zakončil do odkryté branky. Inter ale o vedení přišel v první minutě nastavení, přestože soupeř hrál po vyloučení Pasciutiho v deseti. Po Biancově povedené přihrávce se trefil Lasagna. Inter tak z posledních tří zápasů získal pouze dva body.

Fiorentina se probrala

První šanci zápasu ve Florencii si připravil turínský navrátilec Immobile, jeho hlavička ale nebyla přesná. Skóre otevřel v 24. minutě Iličič, na jehož přímý kop brankář Ichazo nedosáhl. Slovinský reprezentant se trefil podesáté v sezoně.

Turín po změně stran sice přidal na aktivitě, domácí ale sedm minut před koncem definitivně pojistili tříbodový zisk. Po Pasqualově rohovém kopu se hlavou prosadil stoper Rodríguez.

Římské Lazio otočilo zápas s Chievem Verona, s nímž prohrávalo už od páté minuty po trefě Cesara. V druhém poločase ale převzali otěže domácí a i díky dvěma brankám Candrevy zvítězili 4:1 a pošesté v řadě bodovali.

Hellas Verona ani v 21. kole nedosáhl na první výhru v sezoně, když remizoval 1:1 s FC Janov, za který poprvé nastoupily posily Suso a Cerci.

Italská fotbalová liga - 21. kolo:

Frosinone - Bergamo 0:0, Empoli - AC Milán 2:2 (32. Zieliňski, 61. Maccarone - 8. Bacca, 48. Bonaventura), Fiorentina - FC Turín 2:0 (24. Iličič, 83. Rodríguez), Hellas Verona - FC Janov 1:1 (39. Pazzini - 19. vlastní Coppola), Inter Milán - Carpi 1:1 (39. Palacio - 90.+1 Lasagna), Lazio Řím - Chievo 4:1 (66. z pen. a 81. Candreva, 72. Cataldi, 90.+6 Keita - 5. Cesar), Palermo - Udine 4:1 (35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Théréau), Sampdoria Janov - Neapol 2:4 (45. Correa, 73. Eder - 9. Higuaín, 18. Insigne z pen., 60. Hamšík, 79. Mertens), Sassuolo - Boloňa 0:2 (68. Giaccherini, 90.+4 Floccari), Juventus Turín - AS Řím 1:0 (77. Dybala).

24.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
Fanoušci brněnské Komety slaví gól. Ilustrační foto.
31

Vztek fanoušků Komety. Za lístek zaplatí o 280 korun víc než příznivci Hradce

Šárka Strachová ve slalomu SP v Záhřebu.
7

Konec. Slalomářská mistryně světa Strachová se rozloučila s lyžařskou kariérou

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Vinni! Policisté, co zasahovali proti útočnici ze Smíchova, vyslechli trest

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal ve čtvrtek vinnými dva policisty, kteří zasahovali proti Michelle Sudků poté, co chtěla zabíjet v kavárně na pražském Újezdě. Potrestal je trestním příkazem. Informaci České televize v úterý potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Konkrétní druh ani výši trestu soud nezveřejní, dokud nebude výsledek sdělen účastníkům řízení. Oba policisté mohou proti rozhodnutí podat odpor, v tom případě by soudkyně musela nařídit hlavní líčení.

Valachová ocenila in memoriam šikanovanou učitelku z Třebešína

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes v Senátu in memoriam ocenila šikanovanou učitelku Ludmilu Vernerovou ze Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze, která zemřela loni v lednu. Plaketu Františky Plamínkové převzala její dcera Kateřina. Valachová tak chce dát symbolicky najevo své odhodlání bojovat se šikanou a přispět k bezpečnějšímu prostředí ve školách.

Českou televizi chce řídit dvanáct lidí včetně současného šéfa Dvořáka

Do výběrového řízení na funkci generálního ředitele České televize se přihlásilo 12 zájemců. Je mezi nimi i současný ředitel Petr Dvořák, který televizi vede od podzimu 2011. Mezi uchazeči o místo je i bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák nebo exšéf televize Prima Martin Konrád. První kolo volby proběhne 12. dubna, nového ředitele rada zvolí 26. dubna.