Kalou zařídil vítězství Pobřeží slonoviny

Akkra - Očekávaný zápas skupiny B Afrického poháru národů mezi Nigérií a Pobřežím slonoviny rozhodl jediný gól. Ve druhé půli ho vstřelil útočník londýnské Chelsea Salomon Kalou.

21.1.2008 1

Arthur Boka (vlevo) uniká Nigerijci Johnu Utakovi.Foto: REUTERS/Luc Gnago

První poločas mnoho zajímavého nenabídl. Přestože v obou týmech nastoupila řada útočných hvězd z předních evropských klubů, oba celky se v první půli soustředily spíše na pozornou defenzivu. Akce na obou stranách postrádaly větší pohyb, a tak jedinou výraznější šancí bylo břevno, které ve 14. minutě trefil z přímého kopu nigerijský obránce Taiwo.

I do druhého poločasu vstoupili za pětatřicetistupňového horka lépe nigerijští Orli. Aiyegbeni Yakubu však dvě své šance zahodil, a tak následoval trest. Salomon Kalou se protáhl kolem tří hráčů v zeleném a z malého vápna nedal brankáři Ejidemu šanci. Vzápětí mohl zvýšit Aruna Dindane, ale z dobré pozice branku minul.

Úvodní gól přeci jen donutil oba týmy k většímu tempu, další branky už se však diváci na stadionu Essipon v Ghaně nedočkali a zápas tak skončil hubenou výhrou "Slonů" 1:0.

Skupina A

NAMÍBIE - MAROKO 1:5 (1:4)

Branky: 23. Brendell - 2., 5., 28. Alloudi, 40. z pen. Sektioui, 73. Zerka.

Rozhodčí: Raphael Divine Evehe (Kamerun).
Žluté karty: Jacobs, Benjamin, Gariseb, Ngatjizeko, Kaimbi - El Kaddouri.

20 000.

NIGÉRIE: Ejide - Apam, Shittu, Taiwo, Yobo - Obi Mikel, Olofinjana, Utaka (73. Odemwingle) - Kanu (56. Okonkwo), Martins (79. Makinwa), Yakubu.

POBŘEŽÍ SLONOVINY: Barry - Boka, Eboue, Gohouri (46. Keita), Meite, Kolo Touré - Yaya Touré, Zokora - Dindane, Drogba (85. Kone), Kalou.

MALI - BENIN 1:0 (0:0)

Branka: 49. z pen. Kanouté.

Rozhodčí: Jerome Damon (JAR).
Diarra, Touré, Coulibaly - Adenon, Gaspoz.
Diváci: 20 000.