Kalou zařídil vítězství Pobřeží slonoviny

Akkra - Očekávaný zápas skupiny B Afrického poháru národů mezi Nigérií a Pobřežím slonoviny rozhodl jediný gól. Ve druhé půli ho vstřelil útočník londýnské Chelsea Salomon Kalou.

21.1.2008 1

Arthur Boka (vlevo) uniká Nigerijci Johnu Utakovi.Foto: REUTERS/Luc Gnago

První poločas mnoho zajímavého nenabídl. Přestože v obou týmech nastoupila řada útočných hvězd z předních evropských klubů, oba celky se v první půli soustředily spíše na pozornou defenzivu. Akce na obou stranách postrádaly větší pohyb, a tak jedinou výraznější šancí bylo břevno, které ve 14. minutě trefil z přímého kopu nigerijský obránce Taiwo.

I do druhého poločasu vstoupili za pětatřicetistupňového horka lépe nigerijští Orli. Aiyegbeni Yakubu však dvě své šance zahodil, a tak následoval trest. Salomon Kalou se protáhl kolem tří hráčů v zeleném a z malého vápna nedal brankáři Ejidemu šanci. Vzápětí mohl zvýšit Aruna Dindane, ale z dobré pozice branku minul.

Úvodní gól přeci jen donutil oba týmy k většímu tempu, další branky už se však diváci na stadionu Essipon v Ghaně nedočkali a zápas tak skončil hubenou výhrou "Slonů" 1:0.

Skupina A

NAMÍBIE - MAROKO 1:5 (1:4)

Branky: 23. Brendell - 2., 5., 28. Alloudi, 40. z pen. Sektioui, 73. Zerka.

Rozhodčí: Raphael Divine Evehe (Kamerun).
Žluté karty: Jacobs, Benjamin, Gariseb, Ngatjizeko, Kaimbi - El Kaddouri.

20 000.

NIGÉRIE: Ejide - Apam, Shittu, Taiwo, Yobo - Obi Mikel, Olofinjana, Utaka (73. Odemwingle) - Kanu (56. Okonkwo), Martins (79. Makinwa), Yakubu.

POBŘEŽÍ SLONOVINY: Barry - Boka, Eboue, Gohouri (46. Keita), Meite, Kolo Touré - Yaya Touré, Zokora - Dindane, Drogba (85. Kone), Kalou.

MALI - BENIN 1:0 (0:0)

Branka: 49. z pen. Kanouté.

Rozhodčí: Jerome Damon (JAR).
Diarra, Touré, Coulibaly - Adenon, Gaspoz.
Diváci: 20 000.

Zápas Maroka s Namíbií mnoho diváků nepřilákal. Foto: REUTERS/Finbarr O'Reilly

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 1

Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
1 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Školačka pochází údajně z městečka Pulsnitz u Drážďan
15

Mezi džihádistkami chycenými v Mosulu je i šestnáctiletá Němka od Drážďan

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

V Lokti zahynul mladý motokrosař

Motokrosové mistrovství světa v Lokti si vybralou krutou daň. V sobotním závodě evropského šampionátu do 85 ccm 13letý Moldavan Igor Cuharcius havaroval při dopadu svého stroje na dvojskoku z horní části okruhu.

Myslivci rozmisťovali pachové ohradníky. Ty mají zabránit migraci divočáků

/VIDEO/ Tisíce kelímků s pěnou a koncentrátem, stovky myslivců, desítky kilometrů. Tak v sobotu vypadala hranice zlínského okresu od brzkých ranních hodin.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.