Fotbalové Teplice ztratily v Brně první body

BRNO - Fotbalisté Teplic ztratili dnes v Brně první ligové body v sezoně, když v dohrávaném utkání pátého kola remizovali 2:2, ale vrátili se do čela tabulky.

19.9.2007

Teplický Josef Kaufman (vlevo) a Marek Střeštík z Brna. Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Brňané vedli v poločase už o dvě branky, ovšem ani na třetí pokus se jim nepodařilo na domácím trávníku pod vedením nového kouče Petra Uličného zvítězit. Teplice po změně stan výrazně ožily a v rozmezí pěti minut se jim podařilo vyrovnat.

Po nevýrazných domácích výkonech proti Zlínu a Plzni začali dnes Brňané jako vyměnění. Bojovně, s elánem, důrazem v osobních soubojích. Trenér Uličný přitom musel ještě před začátkem zápasu sáhnout k nečekané výměně, když se při rozcvičování zranil brankář Lejsal. Naskočil za něj náhradník Bureš.

Už ve 3. minutě se dostal do šance Kuncl, jenž z hranice trestného území mířil do břevna. Brňané hráli agresivněji, z tlaku získali územní převahu a soupeře přehrávali i jednoduchou kombinační souhrou. Přes pozornou teplickou obranu se dostávali nejčastěji k nedůraznému zakončení z větší vzdálenosti.

Severočeši hrozili hlavně rychlými protiútoky po stranách, jejich snaha však také nevedla k šancím. Vážněji zahrozil ve 23. minutě únikem po levé straně Střeštík a po jeho centru zcela volný Došek hlavičkoval nad branku. O dvě minuty později už Došek po přízemní přihrávce nezaváhal, zpracoval si míč, obešel stopera Lukáše a střelou po zemi dostal Brno do vedení.

Po půlhodině hry měly Teplice krůček k vyrovnání, když po Doležalově úniku po pravé straně stačil Smíškovu střelu brankář Bureš chytit. Brňané nepolevovali v tlaku, pět minut před přestávkou Střeštík odcentroval z levé strany a po zaváhání stopera Lukáše hbitý Besta prostřelil brankáře Slavíka. Ještě před přestávkou propásl šanci zvýšit náskok Kubáň, jenž placírkou netrefil odkrytý roh teplické branky.

O vzruch při odchodu do šaten se postaral domácí obránce Kuncl, který omdlel a zhroutil se na trávník. Po ošetření se probral k vědomí a odjel do nemocnice na odborné vyšetření.

Po změně stran přišel očekávaný nápor Teplic, kterému napomohli Brňané pasivitou ve středu pole. Brankář Bureš sice stačil krýt střely Fenina i Doležala, ovšem v 68. minutě po trestném kopu hostů se míč dostal na levou stranu k volnému Verbířovi, jehož tvrdá rána se odrazila od tyče k volnému Smíškovi, jenž poslal míč pohodlně do sítě.

Domácí fotbalisté začali hrát křečovitě se strachem o výsledek, což se jim nevyplatilo. V 73. minutě rozehrál Verbíř trestný kop před brněnskou zeď, Doležal našel volnou skulinu mezi domácími zadáky a střelou k tyči vyrovnal. Tři minuty před koncem zachránil zkoprnělým Brňanům alespoň bod brankář Bureš, jenž stačil vyrazit Feninovu šanci.

1. FC Brno - FK Teplice 2:2 (2:0)

Branky: 25. T. Došek, 40. A. Besta - 68. Smíšek, 73. Doležal. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Ubias. ŽK: Holek, Trousil, Siegl, Kalouda - Kaufman, Merzič. Diváci: 3390.

Sestavy:

Brno: Bureš - Kuncl (46. Kalouda), Trousil, Pavlík, Siegl (88. Pacanda) - Kubáň, Holek, Polách, Střeštík (71. Okleštěk) - T. Došek, Besta. Trenér: Uličný.

Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (59. Štohanzl) - Smíšek, Fenin. Trenér: Rada.

19.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.