Bez Brücknera žádná sláva

Larnaka - Čeští fotbalisté prohráli v přípravě na ME 2008 s Polskem 0:2.

6.2.2008

Nemocnému trenéru Brücknerovi se večer doma utelevize jistě přitížilo. Jeho svěřenci podlehli vpremiéře Euro-roku na dalekém Kypru po rozháraném a bezkrevném výkonu0:2.

Radovali se Poláci, další účastník Eura a hlavní soupeř českého týmu vkvalifikaci mistrovství světa2010.

Už v6.minutě po „ofsajdové“ zmýlené Grygery sUjfalušim prošel lehce středem obrany Lobodzinski a překonal pravačkou Čecha. Za šest minut po podobné akci český gólman spoluhráče zachránil. Ale po další chybě defenzívy nedosáhl na elegantní technickou ránu Lewandowského. Pak si Baroš „vybrečel“ penaltu, ale Koller ji kopl špatně, do náručí lehajícího brankáře.

Zápas elitních formací Česka a Polska nabídl více kvality než úterní střet „béčkových výběrů“ Česka a Řecka. Bohužel však se stejným výsledkem. Poraženými na české straně a nulou na kontě jejich střelecké efektivity. Náznaky Kollerových šancí kcíli nevedly.

Vzákladní sestavě asistent Rada neposlal na hřiště jednoho hráče zčeské ligy. Až po půli přišel Kadlec a vzávěru Kulič. Z „živých proudů“ chyběl Fenin, jehož už zítra čeká bundesliga.

Další přípravný zápas hraje národní tým vKodani 26.března proti Dánsku.

Utkání Česko - Polsko jsme sledovali ON-LINE zde…

Další výsledky evropských fotbalových příprav zde…

Česko– Polsko 0:2 (0:2)

Branky: 6.Lobodzinski, 29.Lewandowski. Rozhodčí: Stamatis– Platis, Luratis (vš. Kypr). ŽK 1:1 (Koller– Zewlakow).

Sestavy - ČR: Čech 2– Pospěch 4, Grygera 4, Rozehnal 3, Ujfaluši 4 (46. Kadlec 3)– Sionko 4 (76. Vlček), Polák 4, Matějovský 3, Plašil 2 (85. Kulič)– Koller 3, Baroš 3.Mužstvo vedl asistentRada.

Polsko: Boruc 2 (46. Fabianski 3)– Bak 3 (46. Jop 3), Wasilewski 2, Zewlakow 2, Bronowicki 3 (77. Wawrzyniak)– Lobodzinski 2 (83. Murawski), Dudka 3, Lewandowski 2, Krzynowek 3– Smolarek 3 (67. Zahorski 4), Wichniarek 3 (46. Žurawski 4). Trenér Beenhakker.

Autor: Daniel Hajný