Fotbalisté Francie se dostávají z krize, vyhráli

Paříž - Francie porazila v kvalifikaci o postup na ME 2012 Rumunsko 2:0. V druhém utkání uspělo Chorvatsko.

9.10.2010

Francouzský reprezentant Yoann Gourcuff.Foto: ČTK

Fotbalisté Francie se pomalu dostávají z výsledkové krize. V kvalifikaci mistrovství Evropy dnes porazili Rumunsko 2:0 a připsali si druhou výhru po sobě a třetí z jedenácti zápasů odehraných v tomto roce.

O pátečních zápasech kvalifikace čtěte ZDE.

V útoku se však znovu trápili. Vysvobodil je až sedm minut před koncem střídající Loic Rémy, pro kterého to byl první reprezentační gól. Výhru pak v nastavení zpečetil Yoann Gourcuff po spolupráci s debutujícím Dimitrim Payetem.

V druhém dnešním utkání zvítězilo Chorvatsko v Izraeli 2:1 zásluhou dvou branek Nika Kranjčara. Za domácí snížil devět minut před koncem Šechter a postaral se o to, že Chorvaté inkasovali teprve druhý gól z posledních devíti zápasů. Na bodový zisk to však Izraeli nestačilo.