Fotbalisté Paris St. Germain remizovali 1:1 v Bordeaux díky gólu Ibrahimovice

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain vylepšili o další bod rekord francouzské ligy. Na hřišti Bordeaux remizovali 1:1, na kontě tak jistý mistr má 93 bodů. Už 36. ligovou trefu v sezoně si připsal švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic, lepší je v pěti elitních evropských soutěžích pouze Luis Suárez z Barcelony (37 gólů). Kapitán Bordeaux Jaroslav Plašil odehrál celé utkání.

11.5.2016

Kanonýr Paris St. Germain Zlatan Ibrahimovic se raduje z gólu.Foto: ČTK/AP/Christophe Ena

Právě český záložník se dostal do první šance utkání, jeho tvrdý pokus ale gólman Trapp vyrazil. Domácím se dlouho dařilo efektivně Pařížany bránit, v prvním poločase jim nepovolili jedinou střelu na branku.

V 59. minutě ale otevřel skóre po Di Maríově centru Ibrahimovic, který vstřelil jubilejní 300. ligový gól v kariéře. Ten první zaznamenal v roce 1999 v dresu Malmö. O šestou výhru v řadě PSG připravil v 66. minutě Pallois.