Fotbalisté Sparty si pohráli s Legií Varšava, Hradec rozdrtil Slavii

Praha - Fotbalisté Sparty ani v pátém přípravném utkání nenašli přemožitele, na soustředění v Rakousku porazili přední polský celek Legii Varšava jednoznačně 4:0. Potřetí tak dali v přípravě minimálně tři góly, a to i přesto, že nastoupili bez několika opor. Dvakrát se trefili David Pavelka a Martin Juhar.

3.7.2012

Fotbalisté Sparty Martin Juhar (vlevo) a Martin Grajciar se radují z gólu..Foto: ČTK/Petr Sznapka

Sparťanský trenér Vítězslav Lavička nechal odpočívat například kapitána Matějovského, Hušbauera, Jarošíka, Zápotočného, Pamiče, Kadlece nebo Krejčího. Přesto byla Sparta od začátku jasným pánem na hřišti.
V 8. minutě byl faulován Kerič při snaze o dorážku a nařízenou penaltu proměnil Pavelka. Tentýž hráč v 35. minutě zvýšil, když zakončil Vidličkovu rychlou akci po pravém křídle.

Sparta pokračovala v aktivní hře a v 58. minutě přidala další trefu. Holek uličkou našel Grajciara, který akci ještě vylepšil přihrávkou na Juhara, jenž doklepl míč do prázdné branky. A uzdravený slovenský záložník Juhar také skóre završil, když v nastavení zakončil individuální akci Kweukeho, který obešel tři protihráče.

Letenský celek tak z pěti zápasů v přípravě čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval při skóre 13:3.

Slavia padla s Hradcem

Fotbalisté Slavie Praha poprvé během letní přípravy prohráli. Hradci Králové v jeho tréninkovém centru Bavlna podlehli 2:4 a utrpěli premiérovou porážku pod novým trenérem Petrem Radou.

Domácím zajistili poločasové vedení 2:0 Štěpán a Harba. Slávista Frejlach sice krátce po změně stran snížil z penalty, ale v 54. minutě přidal svůj druhý zásah Harba. Minutu po něm zvýšil Klapka na 4:1 a "sešívaní" už jen deset minut před koncem zkorigovali výsledek trefou Milutinoviče.

Hradec s novým koučem Jiřím Plíškem si tak spravil chuť po sobotní prohře 2:5 s dalším pražským celkem Duklou. Slavia nenavázala na vítězství ze sobotního turnaje v Čelákovicích.

Hradec Králové - Slavia Praha 4:2 (2:0)

Branky: 45. a 54. Harba, 30. Štěpán, 55. Klapka - 48. Frejlach z pen., 80. Milutinovič.

Hradec: Lindr - Holeš (46. Plašil), Fukal (46. Hochmeister), Šisler, Poděbradský (46. Zelený) - Schwarz (46. Strnad), Klapka, Malinský (65. Voltr), Štěpán (75. Zejc) - Harba (69. Jedunov), Uškovič (46. Mrázek). Trenér: Plíšek.

Slavia:
I. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Petrák, Zmrhal - Koreš, Kisel, Hurka - Vlček.
II. poločas: Hrubeš - Dostál, Petrák, Hubáček, Tusjak - Jarolím, Zmrhal - Frejlach, Milutinović, Veselý - Škoda. Trenér: Rada.

Sparta Praha - Legia Varšava 4:0 (2:0)

Branky: 8. z pen. a 35. Pavelka, 58. a 90.+1 Juhar.
Sestava Sparty: Vaclík - Vidlička (46. Gil), Švejdík, Brabec, Hybš - Přikryl (46. Kadeřábek), Pavelka (52. Holek), Polom, Podaný (46. Juhar) - Grajciar (69. Kweuke) - Kerič (46. Skalák). Trenér: Lavička.

3.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.