Brno veze z Olomouce bod, Ostravu spasil Bolf

Ostrava - V dalším zápase 7. kola první fotbalové ligy porazila Boleslav Kladno.

21.9.2008

Moravské derby mezi Olomoucí a Brnem skončilo remízou 1:1.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Fotbalisté ostravského Baníku znovu připravili svým fanouškům těžké chvilky. Branku prvoligového nováčka z Příbrami marně dobývali více než hodinu, teprve pak se prosadil zkušený Bolf. Severomoravané bodovali naplno teprve potřetí, přesto výhra zřejmě uklidnila rozkývanou židli trenéra Večeři.

Krk si pravděpodobně zachránil i kouč Bohemians Praha Urban. Nováček mezi elitou porazil na domácí půdě Liberec 2:0, když přežil několik velkých šancí favorizovaných Severočechů.

Před vlastním publikem triumfovala i Mladá Boleslav, která během úvodních osmi minut sestřelila ambice Kladna dvěma góly a pak už si vítězství pohlídala. Minimálně do pondělí se tak svěřenci Pavla Hapala vyšvihli na druhou pozici v tabulce.

Zato léčba Csaplárem účinkovala na Žižkově pouze jedno kolo. Hned ve svém druhém vystoupení na lavičce Viktorie musel ambiciózní kouč skousnout neúspěch v Jablonci.

Moravské derby mezi Olomoucí a Brnem vítěze nemělo, návrat mezi tyče slavil hostující gólman Lejsal.

V sobotu viděli diváci v Plzni další remízový duel, tentokrát s Českými Budějovicemi. Poslední tým tabulky se pod novým koučem Tobiášem zvedá, stále však čeká na první vítězství. Neveselá nálada panuje i ve Štruncových sadech, posílené mužstvo zatím rozdává body a patří mu devátá pozice.

V pondělí se kolo dohrává dvěma zápasy. Vedoucí Sparta vyzve před vlastním publikem Teplice, Slavia míří do Zlína.

Ostrava - Příbram 2:0 (0:0)

Už ve 4. minutě musel zasahovat Vašek po brejku Huni, který v pádu trefil ostravského gólmana do hrudi. Ostravský tým pak měl převahu, ale do velkých šancí se nedostal. Zeherovu tečovanou střelu vytáhl Krberček na roh, dorážku Řezníka po rohovém kopu zase zablokovala obětavě hrající obrana hostí. Ve 33. minutě se trefil hlavou Mičola, ale sudí pro ofsajd neuznal.

Hned v úvodu druhého poločasu opět zahrozila Příbram, ale osamocený Borek z hranice malého vápna mířil nad branku. Ostravský kouč pak poslal na hřiště třetího útočníka Střihavku, což ještě umocnilo převahu domácích. Favorit se ale dokázal prosadit až po standardní situaci, když po rohovém kopu Otepky hlavou skóroval Bolf.

V 82. minutě se po nádherné akci a centru Střihavky dostal k zakončení Svěrkoš, ale jeho volej skončil ne spojnici břevna a tyče. V nastavení si pak dal klasického vlastence obránce Nohýnek a Ostravští tak mohli slavit vydřenou výhru.

Branky: 68. Bolf, 90. vlastní Nohýnek. Rozhodčí: Jílek – Kubáň, Vysloužil, Nechvátal. ŽK: Tchuř – Pleško, Tomašák. Diváci: 3823.

Ostrava: Vašek – Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Marek, Galásek, Otepka, Mičola (62. Střihavka) – Svěrkoš, Zeher (89. Lička). Trenér: Večeřa.
Příbram: Krbeček – Knakal, Nohýnek, J. Štochl, Mišun – Klesa, Biyik (46. Nechvátal), Pleško, Tomašák (83. M. Štochl) – Borek (74. De Oliveira), Huňa. Trenér: Morales.

Mladá Boleslav - Kladno 2:1 (2:0)

Domácí rozhodli o svém vítězství drtivým nástupem, když si dokázali v první desetiminutovce vypracovat dvoubrankový náskok. Postarali se o něj Poláček s Peckou. Neškodné Kladno zahrozilo v prvním poločase pouze Dubským, který po nenápadné akci trefil tyčku.

Zápletku zápasu dal deset minut před koncem Killar, ale domácí si výhru dokázali zkušeně pohlídat. Díky třem bodům se posunuli už na druhé místo za vedoucí Spartu, vše ale může změnit pondělní dohrávka mezi Zlínem a Slavií.

"Kladno po kontaktním gólu ožilo a tím se nám zápas zkomplikovalo. Ale my jsem utkání zvládli velmi dobře,“ pochvaloval si kouč domácích Pavel Hapal.

Branky: 1. Poláček, 8. Pecka – 80. Killar. Rozhodčí: Mikel – Filgas, Marek. ŽK: Mendy, Poláček – Hajník, Procházka, Dubský, Zachariáš. Diváci: 4 650.

Ml. Boleslav: Miller – Kalina, Janíček, Procházka, Mach – Mendy, Rajnoch, Sylvestre, Poláček (90. Kysela) - Papadopulos (67. Řezníček), Pecka (85. Opiela). Trenér: Pavel Hapal.
Kladno: Pavlík – Bartoš (45. Hajník), Killar, Gross (10. Beneš), Procházka – Strnad, Szabo, Cigánek, Zoubele – Šilhán, Dubský (62. Zachariáš). Trenér: Martin Hřídel.

Bohemians Praha - Liberec 2:0 (1:0)

Tři body přinesla krásná rána. Po dvaceti minutách hry napřáhnul domácí kapitán Zoubek z pětadvaceti metrů a míč skončil v „šibenici“ liberecké branky. Hosté poté měli několik gólových šancí. Hlavně Kerič dělal obráncům Bohemians Praha velké starosti.

Všechny liberecké naděje na bodový zisk ukončil patnáct minut před koncem Kincl přesnou hlavičkou. Nováček oslavil druhé vítězství mezi elitou, v dresu hostů prožil smutnou premiéru Gebre Selassie, čerstvá posila z mistrovské Slavie.

Branky: 21. Zoubek, 76. Kincl. Rozhodčí: Adámek – Kordula, Večeřa. ŽK: Zbončák, Demeter, Macháček, Vošahlík – Janů. Diváci: 1600.

Bohemians: Winter – Macháček, Turtenwald, Kropík, Grznár – Jeslínek (73. Vošahlík), Zoubek, Dobeš, Demeter, Zbončák (58. Galbavý) – Kincl (84. Ibe) Trenér: Urban.
Liberec: Hauzr – Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů – Kerič, Bílek, Dočkal, Papoušek (62. Freilach) – Nezmar (77. Smetana), Blažek (62. Dittrich) Trenér: Škorpil.

Jablonec - Žižkov 2:0 (2:0)

V zajímavém utkání, které sledovalo 2890 diváků, padly obě branky již v úvodním poločase. Hesek otevřel skóre ve 13. minutě chytrým lobem, druhý gól Jablonce dal zkušený Lafata. Hosté od 30. do 70. minuty měli opticky více ze hry, ale své šance nedokázali střelecky využít, a také proto z Jablonce odjeli bez bodového zisku. Nový kouč Žižkova Csaplár tak zažil po úvodním vítězství nad Bohemians první zklamání.

Branky: 13. Hesek, 25. Lafata. Rozhodčí: Jech – Gallo, Tacina. ŽK: Homola, Loučka – Xavier. Diváků: 2890.

Jablonec: Špit – Loučka, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Valenta, Pavlík, Žofčák (46. Hloušek) – Hesek (71. Klapka), Lafata (91. Kocourek). Trenér: Komňacký.
Žižkov: Hruška A. – Šťastný, Labant (46. L. Hruška), Gabriel, Xavier – Vukadinovič (46. Stracený), Procházka, Vozábal, Koukal – Naumov, Švancara. Trenér: Csaplár.

Plzeň - České Budějovice 1:1 (0:0)

Obě mužstva by potřebovala vyhrávat, namísto toho sbírají remízy. Nejinak tomu bylo i v sobotu večer, kdy Plzeň hrála s Českými Budějovicemi nerozhodně 1:1. Západočeši tak mají po sedmi kolech na kontě jediné vítězství, v tabulce jim patří devátá pozice. Hosté jsou stále poslední.

Ve Štruncových sadech nicméně Budějovičtí nepropadli a potvrdili výkonnostní vzestup, spojený s příchodem staronového kouče Tobiáše. V první půli domácí tým dokonce přehráli a jen zdvižený praporek rozhodčího, signalizující ofsajd, jim vzal vedení. Zato Plzeň se na hřišti dlouho hledala, její pokusy o kombinaci důrazný soupeř dokonale eliminoval.

Po změně stran přidali Horváth a spol. na agresivitě i pohybu, přišel i gól. Petržela si naběhl na vysoký centr a hlavou překonal Kučeru. Necelé tři tisícovky diváků na chvíli ožily, ale opravdu jen na chvíli. Hostující Sedláček propasíroval na hranici ofsajdu míč za Poštulku a vyrovnal.

Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal. Diváci: 2793.

Plzeň: Poštulka - Limberský, Hochmeister (23. Rada), Navrátil, Smola (82. Tatanašvili) - Petržela, Trapp, Horváth (73. Krbeček), Jiráček - Varadi, Rezek. Trenér: Šilhavý.
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš (52. Žižka) , Hunal, Leština - Benát (89. Stránský), Homoláč, Hílek, Šíma - Sedláček, Svátek (69. Mezlík). Trenér: Tobiáš.

Olomouc - Brno 1:1 (1:1)

V brance Brna nastoupil poprvé v sezoně Martin Lejsal a první minuty se hrálo před ním. Ale nic nebezpečného řešit nemusel, hlavička Hubníka letěla vedle. Stejně dopadla i rána Marečka v 15. minutě.

O dvě minutky později už byli hosté přesnější. Besta narazil do šestnáctky Večeřovi a Brno vedlo. Hanáci to nenechali jen tak a začali se dostávat do tlaku. Dva pokusy Ordoše nebyly přesné. Rána Melinha z přímého kopu ano, ale tu Lejsal nadvakrát kryl.

Ve 32. minutě už kapituloval. Vrácený centr po rohu hlavičkoval Hudec a sražený míč doklepl do sítě Hubník. Další branky už čtyři tisícovky diváků na Andrově stadionu neviděly.

Branky: 32. Hubník – 17. Večeřa. Rozhodčí: Královec – Filípek, Wilczek. ŽK: Hořava – Střeštík. Diváci: 4054.

Olomouc: Drobisz – Škerle, Hudec, Komárek, Heidenreich – Janotka, Hořava, Kaščák, Melinho, Hubník (72. Kazár) – Ordoš (60. Doležal). Trenér Zdeněk Psotka.
Brno: Lejsal – Švejnoha, Trousil, Živný (78. Kuncl), Čoupek – Mareček, Večeřa, Polách, Střeštík (72. Kalivoda) – T. Došek (87. Šural), Besta. Trenér Petr Uličný.