Frankfurt remizoval se Schalke, Freiburg uspěl na hřišti nováčka

Berlín - Fotbalisté Frankfurtu ve 13. kole německé ligy remizovali na domácím hřišti se Schalke 3:3. Domácí, za které odehrál celý zápas český reprezentant Václav Kadlec, čekají na ligovou výhru již více než dva měsíce. Freiburg, příští soupeř Liberce v Evropské lize, uspěl na hřišti nováčka Braunschweigu 1:0. V dresu hostů nastoupil v základní sestavě také záložník Václav Pilař a odehrál 65 minut.

23.11.2013

Frankfurt vs. Schalke.Foto: ČTK

Eintracht dokázal v duelu se Schalke otočit nepříznivé skóre z prvního poločasu. Po něm domácí prohrávali 0:2 vinou vlastního gólu Johannese Fluma a druhé ligové trefy obránce Joëla Matipa. Po změně stran ale zásah do vlastní branky odčinil právě Flum a dvěma góly zařídil obrat španělský útočník Joselu, letní posila z Hoffenheimu. První výhry po sedmi duelech se však Frankfurt nedočkal, čtyři minuty před koncem jej o ni připravila trefa Benedikta Höwedese.

Freiburg porazil Braunschweig díky trefě švýcarského záložníka Gelsona Fernandese. Pilař nastoupil v základní sestavě podruhé a celkově hrál teprve potřetí od svého příchodu do Německa. Vladimír Darida po svalovém zranění v sestavě Freiburgu chyběl stejně jako obránce Pavel Krmaš.

Freiburg, který bude hrát ve čtvrtek v Liberci, nastoupil v sestavě: Baumann - Sorg, Ginter, Höhn, Günter - Freis (88. Guédé), Fernandes, Höfler, Mehmedi (81. Coquelin), Pilař (64. Kerk) - Hanke.
Norimberk remizoval s Wolfsburgem 1:1, za domácí odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Jan Polák v dresu hostů se dostal na hřiště až v poslední minutě utkání. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart zůstal jen na lavičce náhradníků.

Německá fotbalová liga - 13. kolo:

Augsburg - Hoffenheim 2:0 (17. a 23. Altintop), Braunschweig - Freiburg 0:1 (52. Fernandes), Eintracht Frankfurt - Schalke 3:3 (61. a 68. Joselu, 54. Flum - 14. vlastní Flum, 18. Matip, 86. Höwedes), Hertha Berlín - Leverkusen 0:1 (29. Kiessling), Norimberk - Wolfsburg 1:1 (72. Ginczek - 39. Arnold), Dortmund - Bayern Mnichov 0:3 (66. Götze, 85. Robben, 87. Müller).

1. Bayern Mnichov 13 11 2 0 30:7 35
2. Leverkusen 13 10 1 2 28:14 31
3. Dortmund 13 9 1 3 32:14 28
4. Mönchengladbach 13 8 1 4 30:16 25
5. Wolfsburg 13 7 1 5 19:15 22
6. Schalke 13 6 3 4 26:26 21
7. Hertha Berlín 13 5 3 5 20:17 18
8. Stuttgart 13 4 4 5 24:23 16