Futsalisté porazili Nizozemsko a postoupili na mistrovství Evropy

Rotterdam - Čeští futsalisté podesáté za sebou postoupili na velký turnaj. K třem účastem na mistrovství světa přidali i sedmý postup na mistrovství Evropy. Přímou účast si zajistili výhrou 5:1 nad domácím Nizozemskem v závěrečném utkání kvalifikace.

30.3.2013 1

Čeští futsalisté (v červeném) v přípravném utkání proti Srbsku.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna vyhráli všechny tři duely, když nejprve porazili Gruzii 4:1, následně Bělorusko 4:3 a v sobotu i Nizozemce.

V porovnání s předchozími zápasy tentokráte Češi těžili z dobré produktivity. Už ve druhé minutě udeřili poprvé po vlastní brance soupeře. Nizozemci sice ještě vyrovnali, ale krátce nato vrátil Čechům vedení Rešetár. A Slováček s Romanem Marešem zajistili do poločasu dokonce třígólové vedení.

Ve druhé půli si tak Češi mohli hlídat vedení, které navíc zvýšil svým třetím zásahem v kvalifikaci Rešetár.

Mistrovství Evropy se uskuteční od 28. ledna 2014 v Antverpách v Belgii.

Kvalifikační skupina ME ve futsalu v Rotterdamu:

ČR - Nizozemsko 5:1 (4:1)
Branky: 9. a 31. Rešetár, 2. vlastní Makhoukhi, 15. Slováček, 16. R. Mareš - 7. Attaibi.
Sestava ČR: Gerčák - Cupák, M. Mareš, R. Mareš, Slováček - Záruba, Novotný, Frič, Belej, Seidler, Sláma, Rešetár, Janovský.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.