Baník otočil na jihu Čech, Liberec padl v Praze

Praha - Fotbalisté bojovali v šestém kole první ligy, Jablonec hrál s Příbramí bez branek.

30.8.2009

Martin Horáček z Bohemians Praha (v pruhovaném) a Jan Blažek ze Slovanu Liberec bojují o míč.Foto: DENÍK/Martin Divíšek

Fotbalisté Bohemians 1905 v této sezoně poprvé naplno bodovali, když v šestém kole Gambrinus ligy překvapivě uspěli na trávníku Mladé Boleslavi.

Ta sice zejména ve druhém poločasu diktovala tempo hry, nakonec ale musela smeknout klobouk před umem záložníka soupeře Jana Štohanzla.

Ten v 93. minutě využil mizerného výkopu gólmana domácích Vorla a téměř z půlky hřiště ho přeloboval.

Středočeši takpodruhé v řadě prohráli brankou v 90. minutě. Před týdnem se jim totéž povedlo se Spartou.

Ve druhém sobotním duelu zdolala Plzeň Kladno 1:0.

Smolařem souboje se stal hostující Strnad, který si dal v devětaosmdesáté minutě vlastní gól.

V neděli se děly věci hlavně na jihu Čech. Budějovičtí si dělali ještě v 83. minut čáku na vítězství. Pak však přišly údery Mičoly a Ličky a ostravský Baník si veze vítězství 2:1.

Pokračuje mizérie fotbalového Liberce. Po „evropské ostudě“ s Dinamem Bukurešť prohrál na Strahově s Bohemians Praha. Až do včerejška poslední tým ligové tabulky vstřelil dva góly – tolik, co za předchozích pět kol – a vyhrál 2:1.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

Č. Budějovice – Baník Ostrava 1:2 (1:0)

Branky: 22. Stráský – 84.Mičola, 89. Lička. ŽK: Lima, Mesároš – Varadi, Lukeš, Neuwirth. Rozhodčí: Mikel – Lhoták, Ubias. Diváci: 3872.
Č. Budějovice: Kučera – Lima (73. Leština), Jarabica, Hunal, Žižka – Stráský (64. Hudson), Benát, Riegel, Mezlík – Ondrášek (76. Sedláček), Mesároš. Trenér: Tobiáš
Ostrava: Baránek – Tomašák, Bolf, Neuwirth, Zásada – Lička, Řezník, Lukeš, Mičola (90. + 2 Kraut) – Zeher (65. Strnad), Varadi. Trenér Koubek.

Bohemians Praha – Liberec 2:1 (1:1)

Zásluhou tref Kincla, jemuž poslal parádní přihrávku Dittrich, a kapitána Zoubka, si střížkovský celek připsal první letošní bodový import. A poskočil na předposlední místo před Kladno.

Že by ale hrál skvěle, to se nedá říct ani náhodou. Naopak, oba celky předvedly velmi špatný výkon. Liberec měl víc šancí. Jenže Blažek, jediný forvard v základní sestavě severočeského týmu, se sice jednou trefil, další příležitosti ale vydatně zahazoval, jednou pomohla gólmanovi Belaňovi tyč.

Hned několik obřích hrubek stoperské dvojice Lencevič – Horáček tak zůstalo nepotrestáno. Nepomohl ani soupeř Marek Kincl, jenž se už v nastavení nechal hloupě vyloučit po druhé žluté kartě za zakopnutí míče.

Andrej Kerič, zraněný kanonýr Liberce, na tribuně musel trpět. A pod koučem Ladislavem Škorpilem se může pořádně rozkývat židle…

Branky: 24. Kincl, 49. Zoubek –18. Blažek. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Gallo. ŽK: Halama, Macháček, Kincl – Vácha. ČK: 90. Kincl. Diváci: 750
Bohemians Praha: Belaň – Macháček, Lencevič, Horáček, Heidenreich (78. Fenyk) – Dittrich, Halama (60. Turtenwald), Antonič (46. Dobeš), Mach – Zoubek, Kincl. Trenér: Jindráček.
Liberec: Hauzr – Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Vulin (58. Nezmar) – Dočkal, Gecov (74. Diviš), Vácha, Papoušek (65. Čorič), Liška – Blažek . Trenér: Škorpil.

Jablonec - Příbram 0:0

Příbram v jablonecké aréně ubránila bod, když branku neinkasovala. V bojovném utkání bylo k vidění minimum šancí, které útočníci v regulérní branku proměnit nedokázali. Huňa sice góĺ dal, ale z ofsajdového postavení, a tak se více jak 4300 diváků branky nedočkalo.

Rozhodčí: Královec – Zlámal, Koval. ŽK: Haurdič. Diváků: 4325.
Jablonec: Špit – Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský – Haurdič, Eliáš (63. Valenta), Pavlík, Kovařík – Lafata, Vošahlík (76. Vukovič).
Příbram: Krbeček – Plašil, Müller, Štochl, Pleško – Klesa (76. Fantiš), Tarczal, Rodriguez, Šmejkal – Huňa, Schneider .

Mladá Boleslav – Bohemians 1905 0:1 (0:0)

Vršovická Bohemka šokovala Boleslav. Cestou destruktivního fotbalu došla ke třem bodům, na horké půdě vyhrála velmi překvapivě a ještě více šťastně 1:0.

Byl to zápas dvou gólmanů. Zatímco se boleslavský Michal Vorel po celý zápas nudil, Radku Sňozíkovi z mnoha šancí hořely rukavice.

„Dneska to byl jeho zápas. Radek nás podržel,“ chválil svého kapitána mezi tyčemi Pavel Hoftych, kouč Bohemky.

„Sice chytal dobře, ale my jsme hloupí, protože z pěti šancí jsme to vždy kopli do něj,“ láteřil naopak Dušan Uhrin mladší, trenér Boleslavi. „Navíc jsme prohospodařili první poločas,“ dštil síru.

Pravda. Úvodní dějství Bohemka přestála s podezřelým poklidem, o to větší ale přišel tlak po přestávce. „Dostali nás do obrovského klinče, ze kterého jsme se těžko vymaňovali,“ souhlasil Hoftych. Horká byla zvlášť patnáctiminutovka, 58. až 73., kdy se ze Sňozíka stal hrdina utkání.

K zapamatování stojí 62. minuta: Mendy nabil Kuličovi a ten vypálil. Jedna tyčka, diváci už skákali radostí, druhá tyčka. Nakonec ale míč lapil Sňozík. „Tohle se stane jednou za sto let. To je z pr… klika,“ komentoval s úsměvem kapitán hostů. Bohemka si v Boleslavi vybrala štěstí na drahně roků dopředu.

Sňozík se stal šťastným hrdinou, zato Vorel smutným.

Běžela 93. minuta zápasu, když užuž posílal dlouhý balon na polovinu hřiště, jenže.

„Kopl jsem krtka, míč se snesl jen na polovinu hřiště…“ začal popisovat domácí brankář okamžik zápasu. Nepovedený pas sklepl Lukáš Štohanzlovi, který následně kolem sebe jen slyšel: „Střílej, zkus to. Tak jsem poslechl,“ doplnil drobný záložník.

Štohanzl z poloviny hřiště napálil míč na bránu. Vorel se marně vracel mezi tři tyče. Neuvěřitelný gól znamenal pro Bohemku první tři body v sezoně.

Branky:
90.+3 Štohanzl.Rozhodčí: Kocourek – Hojsík, Jílek. ŽK: Kulič – Cseh, Ibragimov, Janek, Škoda, Róth, Jindříšek. Diváci: 4115.

Boleslav: Vorel – Djalovič, Rolko, Rajnoch, Kúdela – Táborský (85. Kysela), Procházka, Sylvestre, Mendy (84. Řezníček) – Chramosta, Kulič. Trenér: Uhrin ml.

Bohemians 1905: Sňozík – Jindříšek, Nikl, Cseh, Rychlík – Štohanzl, Pávek, Róth (66. Bartek), Janek – Ibragimov (72. Zelenka), Škoda (79. Lukáš). Trenér: Hoftych.

Plzeň - Kladno 1:0 (0:0)

Plzeň měla v prvním poločase územní převahu, ale proti pozorně a důrazně bránícímu soupeři se těžko prosazuje.

Nejblíže k brance měl v 9. minutě Kolář, ale zblízka hlavičkoval nad břevno.

A když střelu Střihavky v pokutovém území v 37. minutě v poslední chvíli zblokovala obrana hostů, první poločase skončil bez branek.

Čtyři minuty po přestávce mělo obrovskou šanci Kladno, když plzeňské obraně utekl rychlonohý Klika a řítil se sám na brankáře Daňka. Gólman Viktorie ale vyběhl a reflexivním zákrokem střelu Klinky vyrazil.

V 71. minutě mohla skórovat Plzeň. Horváth zacentroval před branku a Petržela na malém vápně ve skluzu poslal míč nad břevno Pavlíkovy branky.

Plzeň zvýšila obrátky a tlačila se před branku Středočechů. V 73. minutě poslal Patržela centr do šestnáctky na volného Horvátha, ten hlavou chytrým obloučkem přehazoval gólmana Pavlík, ale brankář Kladna se vymrštil a míč v poslední chvíli chytil.

Vzápětí zamkla Plzeň soupeře v jeho šestnáctce, ale defenziva Kladna ostřelování své branky přečkala.

V 86. minut se dostal do šance kladenský Tatanašvili, ale pozorný Daněk nebezpečnou akci uhasil.

V 89. minutě se útočící Plzeň konečně dočkala. Horváth poslal z přímého kopu do šestnáctky Kladna a dezorientovaný kladenský záložník Strnad poslal míč do vlastní branky. Viktoria se tak nakonec mohla po rozpačitém výkonu radovat ze šťastného vítězství.

Branka: 89. vlastní (Strnad). Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Mencl. ŽK: Bystroň, Rezek – Strnad, Klinka. Diváci: 3774.

Plzeň: Daněk – Limberský, Hájovský, Bystroň, Lecjaks – Rajtoral (67. Jiráček), Rýdel, Horváth, Kolář (59. Bakoš), Petržela – Střihavka (83. Rezek). Trenér: Vrba.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Gross, Procházka, Mráz – Cigánek, Szabo, Strnad, Zoubele (83. Tatanašvili), Holub – Klinka. Trenér: Hřídel.

ZBÝVAJÍCÍ ZÁPASY
NEDĚLE

17:00 Bohemians Praha - FC Slovan Liberec, FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram, SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava.